Skocz do zawartości

Pchanie Motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Jechałeś pojazdem, do prowadzenia którego musisz mieć prawo jazdy. To tak, jakbyś wsiadł do samochodu i ktoś Cię pchał (po ulicy). Musisz mieć prawko, żeby poruszać się takim pojazdem po drogach publicznych.

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za siedznie w samochodzie na dorodze publicznej na miejscu kierowcy bez prawka z wyłączonym silnikiem można dostac mandat to za to tymbardziej

Wyjaśnij proszę co rozumiesz poprzez "siedznie w samochodzie na dorodze publicznej na miejscu kierowcy" (samochód zaparkowany przy drodze, na drodze, stojący na jej środku?)

 

Czy mozesz powyższe stwierdzenie uzasadnić? Najlepiej jakąś podstawą prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz pchać spokojnie ale siedzieć chyba nie. Najlepiej włączyć silnik, wrzucić 1 i moto toczy się 5km/h a ty obok niego go prowadzisz. (przynajmniej się nie namęczysz) - jakby sie policjant doczepił czemu nie jedziesz to powiesz ze nie masz prawka i dlatego pchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jechałeś pojazdem, do prowadzenia którego musisz mieć prawo jazdy. To tak, jakbyś wsiadł do samochodu i ktoś Cię pchał (po ulicy). Musisz mieć prawko, żeby poruszać się takim pojazdem po drogach publicznych.

 

hikor on NIE PROWADZI tylko pcha. Pchanie to nie prowadzenie - na ktore potrzebne sa uprawnienia PJ.

 

Za siedznie w samochodzie na dorodze publicznej na miejscu kierowcy bez prawka z wyłączonym silnikiem można dostac mandat to za to tymbardziej

 

W jakiej sytuacji - chcialbym sie spytac ???

 

możesz pchać spokojnie ale siedzieć chyba nie. Najlepiej włączyć silnik, wrzucić 1 i moto toczy się 5km/h a ty obok niego go prowadzisz. (przynajmniej się nie namęczysz) - jakby sie policjant doczepił czemu nie jedziesz to powiesz ze nie masz prawka i dlatego pchasz.

 

i zamierzasz wsiasc i odjechac jak on sie obroci :crossy: :lalag: :clap: :)

 

 

ciekawe co bedzie jezeli bedziecie mieli sytuacje w ktorej zepsuje sie Wam auto a obok bedzie siedziala 15 leznia corka. Kto ma zepchnac auto z drogi publicznej - kto ma miec tyle sily ?

 

troche logiki by sie przydalo.

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider czytaj uważnie:

Witam! Mam pytanie, czy mógłbym dostać mandat, że jak nie mam prawka, a siedze na motorze, i kolega mnie pcha po ulicy, a silnik nie jest włączony? jest to ważne! Pozdrawiam

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Moment!

Jeśli motocykl ma wyłączony silnik, wówczas pchasz go po chodniku i nie jest potrzebne żadne prawo jazdy.

Jeśli silnik jest odpalony, musi znajdować się na jezdni, a wówczas uprawnienia są już potrzebne. Jeżeli kierujący siedzi na pojeździe - musi mieć prawo jazdy, natomiast osoba pchająca - nie musi, co jest logiczne...

pzdr

 

że jak nie mam prawka, a siedze na motorze, i kolega mnie pcha po ulicy

Tak, w tym rzecz, że pcha Cię po jezdni, co oznacza, że uprawnienia musisz mieć! Motocykl z wyłączonym silnikiem pcha się po chodniku lub poboczu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za siedznie w samochodzie na dorodze publicznej na miejscu kierowcy bez prawka z wyłączonym silnikiem można dostac mandat to za to tymbardziej

 

Pozdrawiam

 

Jaja sobie robisz ? :crossy: :lalag:

 

 

A jak siedze za kierownicą, samochód jest ma zgaszony silnik, a samochód stoi przy drodze publicznej na krawężniku to co ?

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider czytaj uważnie:

 

No wlasnie, w jakiej sytuacji ? Moze to roznica w przepisach krajow. Jezeli moto jest zepsute a koles pcha to nie powinno byc problemow. Pchanie nie prowadzenie - silnik nie pracuje.

 

Dominik ? Pytanie czy PL przepisy przewiduja pchanie motocykla po chodniku ?

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider. Koleś JEDZIE NA MOTOCYKLU PO DRODZE PUBLICZNEJ. Nie ma znaczenia fakt, że silnik nie pracuje a inny koleś go pcha. Porusza się po drodze więc musi stosować się do przepisów obowiązujących na niej - musi mieć prawko.

Co do pchania motocykla po chodniku, to kiedyś policjant kazał właśnie tak mi zrobić gdy pchałem go po ulicy (było łatwiej - ruch znikomy).

hikor

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...