Skocz do zawartości

Auto nielubiane przez motocyklistów - Skoda :P


LYsY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież "fachowcy" cofają wszystkie liczniki. Taki Peugeot ma ich po 3-4. Różnica jest tylko taka, że ten który chce, żeby mu cofnąć musi więcej zapłacić :clap: .

 

Jeżeli "fachowiec" dysponuje odpowiednim sprzętem,wiedzą i metoda nie wymaga np.lutowania elementów w danym sterowniku to jak to sie fachowo nazywa "skoryguje" przebieg w liczniku,sterowniku,BSi i w czym tylko jeszcze można i żaden autoryzowany serwis czy firma tuningowa nie będzie mogła udowodnić tej tzw. "korekcji".Muszę się jednocześnie przyznać że pracowałem w tym biznesie ok.3 lata i cieszę się bardzo ,że nie muszę się już tym zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma octavie 1.9tdi 90km

 

Natłukł 190tys km, lał opał zajechal pompe :clap: spalanie na trasie 5,5 w miescie 6litrow a nie oszczedzal go, auto zime widzialo i to dosyc ostra (w zimie fajna zabawa) garazowane nie bylo, mialo 2 stluczki, zapietego haka walnela skrzynia biegow-tez z jego winy wpadl mu dlugopis do przekladni bo mial sciagniety pokrowiec od lewarka, jedynie co siadlo to zegary przestaly dzialac-koszt naprawy 150zl. Byl i jest z niej zadowolony a nalezy raczej do wybrednych, teraz ma cos ponad 200tys auto odpala raz na 2 miesiace bo ma inne, pali zawsze chetnie i jak peugeot padnie to bierze skodawke i jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak,mialem 2 Ople diesla i benzyne po roku sprzedalem:),mialem 3 Fiaty-sprzedalem chyba po dwoch latach, mialem audi bylo z nich chyba najlepsze ale tez poszlo,wiecznie u mechanikow bywalem, pozniej 4 lata Felicja benzyna przy niej odzylem od mechanikow i dorobilem sie nowej Octavi z salonu 1,6 102KM. Nowoczesne niemieckie silniki dieslowskie NIE NA NASZE PALIWO ! nowoczesne zawieszenia wielowachaczowe NIE NA NASZE DROGI chyba ,ze masz kasy po uszy.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu kupiłem samochód. Poprzez komis, z puli aut 'na specjalnych warunkach', tj. odkupowanych od właścicieli za pieniądze kredytującego banku. Taki samochód musi przejść rygorystyczne badania techniczne, musi pochodzić z polskiego salonu, ma sprawdzaną historię. Słowem 'pewniak', a całą robotę odwala za Ciebie komis.

 

W międzyczasie naczytałem się o różnych mykach, przekrętach itd. W skrócie - nie jesteś w stanie sprawdzić legalności pojazdu sprowadzonego (policja w niczym Ci nie pomoże). Możesz korzystać z usług firm specjalizujących się w sprawdzaniu takich samochodów, ale odpowiedzialność za taką ekspertyzę poniosą dopiero jeśli się u nich dodatkowo ubezpieczysz. Jaja....

 

Skoda Octavia - zajebisty wóz, 1.9TDI - zajebisty silnik. To opinia mechanika ze sporym doświadczeniem. Swoją drogą koleś sprowadził teraz mamusi taki samochód.

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim kupilem skode pogadalem sobie z mechanikiem u ,ktorego na naprawe czeka kilkanascie aut dziennie i tam sa przewaznie konkretne fury co swiadzy o profesjonalizmie zakladu. Mowlilem mu ,ze podoba mi sie A4 takie 2001 lub nowsze ,albo Passat b5 i mysle tez o Octavi i co by mi doradzil.Nawet sie nie zastanawial i srwierdzil biez Octavie bo czesci najtansze i malo kiedy jest w nich cos do naprawy .Jedyny mankament to to,ze nie ma zbyt wypasionej kabiny i w srodku jest szaro i nudno. Wiez mi mialem kase na dosc wypasiona Audice itp. jednak wziolem Skode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, no ja nie powiem nic nowego silnik 1.9TDi zajebisty,spalanie małe do 700km na jednym baku,w srodku rzeczywiście czarno, autko raczej do spokojnego bujania ,chociaż jeszcze mi się nie zdażyło żeby przy wyprzedzaniu zabrakło mi mocy.

W zimie na zimnym silniku chodzi jak traktor,ale to chyba każdy diesel tak ma.Trochę przykrótka jedynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów dieslowców... Potwierdzam pozytywne opinie o Oktavkach. To dobre wózki ;) w swojej klasie i spełniają swoje zadanie. Jeżdziłem Oktavką kombi TDI 90KM. Kupiłem ją z przebiegiem ok 270000km...(sprzedałem jak miała 360000km...i ludzie byli zadowoleni).Była wtedy marzeniem...parę lat temu... Małe spalanie, dobre osiągi...to wszystko wiecie i to się potwierdza. Cóż...później pokazała się Zafira-kupiłem...i też spełniała swoje zadanie. Silnik 2.0 DI...niestety pompa wtryskowa...potwierdziła to co mówią-awaryjna i droga, a najgorsze...ciężko ją kupić. Powrót do TDI Vwagena był pewny...Padło na Skodę Superb 1.9 TDI 130KM z przebiegiem 220000km...i co? Superb jest super!!! Teraz mam Superba 2.5 TDI...i co? Więcej pali? Tak...ale... tu "niedźwiedź" mruczy pod maską... :biggrin: (wszystkie auta były z Niemiec-z salonów). Cóż...można nie lubieć Skody...ale jeżeli jest to VW ze znaczkiem "kalafiora" czy jakoś tak...to co za problem?...Mnie nigdy nie zawiodła!!! Siła i wręcz legenda tych silników nie wzięła się z powietrza...i coś w tym jest. TDI to dobry wybór. Inne diesle pewnie też są OK...ale to nigdy nie będzie TDI. Powierzone zadanie spełnia. Oktavka-TAK, Superb-TEŻ !!! :clap:

Edytowane przez ADAM 66-VN 2000

ADAM - BMW 1300 GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle octavie maja strasznie drewnaine wykonczenie w kabinie , jedynie SuperB ma jak w Passacie , btw moze lepiej starszego ale Passata niz Szkodzine ? co do silnikow 2.5 TDI V6 to nie naleza do trwalych , pada lozyskowanie walkow rozrzadu , znajomy mial dwie A6 z tym silnikiem i w obydwoch po ok 200 - 300 tys km walki klepaly. Co do trwalosci Octavi moj ojciec zanim kupil Passata interesowal sie tez Octavia - przypadkowo w necie trafilem na strone uzytkownikow tego auta ( ale to nie bylo forum) ludzie narzekali ze psuja sie troszke te auta i wcale nie jest to Passat ze znaczkiem Skody.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LYSY szukasz Octawi I czy II? I ma (ponoć) wytrzymalsze zawieszenie -w mojej przy przebiegu 240 tys km wymieniane były tylko jakieś mało istotne gumki. Samochód nie miał zadnych większych awarii (240 tys km - i zapewniam, że nie była oszczedzana :D ), nie brał oleju, nie popsuł się przepływomierz ani nic innego.

Co do Octawi II to jestem własnie w fazie testów - samochód ma niecały rok ponad 40 tys km i w ramach gwarancji wymieniono zapięcie pasa bezpieczeństwa (czujnik zapięcia pasa zdechł). Silnik 2.0 TDI 144 KM bierze olej (w/g serwisu miesci się w dolnej granicy zużycia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LYSY szukasz Octawi I czy II?

 

Kurcze, szukam I. Dwójka wydaje mi się nieco zbyt "zwalista", tak jakby patrząc na jej profil za dużo było blachy w stosunku do rozmiaru kół. Za to w środku WYPAS :biggrin:

 

I cały czas się łamię - podoba mi się ten samochodzik ale jest dość drogi. Za 30 000 zł mozna kupić nowy samochód, a ta sama cena widnieje na Octaviach 1,9TDI, które mają po 180 000 km przebiegu. Ogółem te samochody wydają mi się drogie. A może ktoś ma do sprzedania? :clap: Chcę 1,6 100KM albo 1,9 TDI - zawsze z klimą i rozsądnym przebiegiem :biggrin:

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

mój stary jeździ OCTAVIĄ 1.9 TDI 110km i jest bardzo zadowolony. autko kupil nowe, w salonie i w ciagu czterech lat natłukł już 390000km. Jak narazie skoda nie zaliczyla zadnych awarii, nie zostało wymienione nic poza czesci zwiazane z normalną eksploatacją auta. oczywiscie byla regularnie sewisowana.

jedyne co bylo robione, to regeneracja turbiny po 300000km, po regeneracji osiągi wróciły do normy.

 

na dzien dzisiejszy bierze już troszke oleju i trzeba dolewac tak z 250ml na ok 12-13tys km. poza tym nie sprawai zadnych problemów

 

jesli masz zamiar kupować, t owarto od razu wymienic osłone silnika na stalową, skoda bedzie miala trozke niższy przeswit, ale to plastikowe(?) gówno pełniace role osłony kosztuje 700zl i dosc latwo peka na naszych drogach, zwłaszcza jak ktos nie lubi jezdzic wolno.

pozdrawiam i zycze milej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy kup se skode - kapelusz dostaniesz od nas gratis...

 

a tak na marginesie czy ty widziales jak to wyglada??

 

a jak trzeszczy??

Co za pier***enie :evil: Mój tata użytkuje dwie skody i nie ma ani jednego kapelusza :icon_evil:

Jak wygląda - elegancko.

A co do trzeszczenie to widać ze nigdy nie jechałeś tym autem tylko czytasz komentarze na onecie i głupkowato powtarzasz :cool: Przejechałem skodami wiele kilometrów i jakoś nigdy nic nie trzeszczało,może Tobie w golfie II trzeszczy :biggrin:

Łysy bierz Octavie i nie patrz na ludzi którzy żyją plotkami :P

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...