Skocz do zawartości

GSXR600 Napinacz rozrządu


ekimm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem łańcuszek rozrządu ale jeszcze coś słychać znajomy mechanik powiedział że to napinacz rozrządu - tego nie wymieniłem, ale wspominał też ze czasem pomaga porostu jego wykręcenie i ponowne wkręcenie. Czy ktoś wie coś na ten temat, albo gdzie kupić taki napinacz i jaki mniej więcej jest jego koszt.

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem w sklepie za napinacz chcieli 270 zł ale powaliło ich albo się nie zrozumielismy za wymiane jego chcieli 300 zł hmmm....

przed zakupem jednak postanowiłem sam się zabrac do tego i sprawdzić co ze starym napinaczem, wyjęcie napinacza polega na rozkręceniu 6 śrub, zdejmujemy bak 4 śruby, pod nim widać już napinacz zamocowany na 2 śruby, po wyjęciu okazało sie że jest przyblokowany ruszyłem śrubę do napiecia i zaczął znów ładnie pracować, chyba serwis poleciał sobie w kulki mniej biorą za regulacje zaworów gdzie robota jest nie współmierna do wymiany napinacza.

Teraz już u mnie nie słychać napinacza jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz w jakim serwisie dowiadywałeś sie o cenę?. Ja zamówilem za 291pln do GS-a. Moj tak samo sie zaciął , po kilkukrotnym wkręceniu i popuszczeniu sruby zaczął pracowac ale i tak go wymieniam. Jeśli sie zaciął raz to za jakiś czas będzie to samo. Ma juz po prostu zużyte elementy z gwintem sruby na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się w Moto Stylu na ul. Grochowskiej w Warszawie. Narazie miałem pierwszy przypadek zacięcia napinacza narazie jest ok jak sie będzie powtarzało to wymienie ale narazie latam do zacięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zapadkowy sprężyna napręża trzpień a zapadki nie pozwalają mu wrócic spowrotem

 

No to może sie podwieszać jak zostanie mocno dociśnięty do tyłu. Można go wtedy nie wykręcać tylko przyłożyć jakiś drut i puknąć młotkiem.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...