Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe w Virago 535 '94


Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

 

"Kończą mi się hamulce" i w związku z tym chciałbym zmienić klocki hamulcowe.

Nie wiem tylko czy jest to jakaś super wyższa szkoła jazdy, czy na przykład ktoś z manualnymi zdolnościami (ale wiedzą niedużą) sobie poradzi sam? Czy lepiej do tego dać jakiego special fachmena...

 

Jeżeli ktoś by się orientował jak to należy zrobić ... proszę o wskazówki (nie śmiać się ze nie umiem ... uczę się dopiero ... :biggrin: ) Na forum szukałem, ale nie znalazłem.

 

Pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze sobie poradzisz, jezeli masz serwisowke do virago powinno tam byc wspomniane na ten temat. a ogolnie rzecz biorac odkrecasz zacisk, wyciagasz klocki, trzeba zwrocic uwage na blaszki ktore zabezpieczaja klocki przed wypadnieciem, cofiesz tloczek w zacisku cham. wkladasz nowe klocki, sprawdzasz jeszcze raz blaszki czy sa dobrze ulozone, montujesz zacisk, przyciskasz kilka razy klamke cham. przedniego i ewentualnie mozna odpowietrzyc uklad cham. pamietaj ze trzba kupic odpowiednie klocki, twardosc jest wazna, na nowa tarcze lub taka ktora ma ladna rowna powierzchnie kup twardsze klocki, na starsza tarcze z tzw. rantami lepiej kupic klocki miekkie, no i potem tylko jezdzic. oczywiscie na poczatku hamulec bedzie slabszy, klocki musza sie ulozyc a potem... ogień!!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...