Skocz do zawartości

Aprilia ETV 1000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu mam problemy z uruchomieniem mojej Aprilii Caponord (silnik Rotax V2 1000ccm - ten sam co w RSV).

Po dłużej przerwie w jeździe (np. po nocy) trzeba dłużej kręcic starterem aby silnik zaskoczył. Ostatnio nie było mnie miesiąc i wczoraj uruchomienie zajęło mi z 5 minut. Próbowałem kilka razy bez skutku i dopiero za 5-tym czy 6-tym przytrzymałem starter kilka ładnych sekund dłużej i dopiero zakaszlał, i zaskoczył po dodaniu gazu. Innym razem po uruchomieniu wskoczył od razu na max. obroty.

Wcześniej odpalał bez problemu po dotknięciu startera i bez gazu.

 

Przed tym problemem miała przegląd i wymienianą jedną linkę gazu. Czy np. niewłaściwe jej założenie mogło spowodować takie zachowanie?

Pompa paliwa uruchamia się normalnie - przynajmniej "na słuch".

 

Pzdr.

R.

Edytowane przez rob_rocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Od pewnego czasu mam problemy z uruchomieniem mojej Aprilii Caponord (silnik Rotax V2 1000ccm - ten sam co w RSV).

Po dłużej przerwie w jeździe (np. po nocy) trzeba dłużej kręcic starterem aby silnik zaskoczył. Ostatnio nie było mnie miesiąc i wczoraj uruchomienie zajęło mi z 5 minut. Próbowałem kilka razy bez skutku i dopiero za 5-tym czy 6-tym przytrzymałem starter kilka ładnych sekund dłużej i dopiero zakaszlał, i zaskoczył po dodaniu gazu. Innym razem po uruchomieniu wskoczył od razu na max. obroty.

Wcześniej odpalał bez problemu po dotknięciu startera i bez gazu.

 

Przed tym problemem miała przegląd i wymienianą jedną linkę gazu. Czy np. niewłaściwe jej założenie mogło spowodować takie zachowanie?

Pompa paliwa uruchamia się normalnie - przynajmniej "na słuch".

 

Pzdr.

R.

 

Siemka moja aprilka miała podobne problemy aż pewnego dnia okazało się że jak nacisnąłem przycisk startera to rozrusznik przestał kręcić a z prawej strony spod siedzenia tylko było słychać takie tyk, tyk i to był koniec ...

Rozwiązanie tego problemu to wymiana przekaźnika rozrusznika (tego co pika spod siedzenia :icon_question:) i tu pewna rada nie wymieniajcie na ten aprili bo kosztuje coś koło 480 pln a na Yamahowski (numer części 4KD81940-00 - OD VIRAGO 535) ponieważ ten pasuje (sprawdzone) a kosztuje 200 pln więc trochę zaoszczędzicie :icon_question: dodatkowo warto też sprawdzić akumulator jeśli wykazuje 12,4 v to niestety i akumulator należało by wymienić... I to już ostatnia rada dbać o akumulator ponieważ jeśli jest słaby to niestety obciąża przekaźnik rozrusznika który szybko ulega zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że Twój caponik nie lubi polskiej benzyny ;)

 

Na poważnie, napisz za jakiś czas czy wzrosło spożycie paliwa czy utrzymuje ten sam poziom co przed bolączką. Może trzeba profilaktycznie wlewać takie coś "na przeczyszczenie" do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to juz drugi raz... w ub. roku po prostu zgasł podczas jazdy, a komputer samodiagnozujacy nie wykazywał żadnej usterki.

W warsztacie okazał się, że zapachała sie jakaś dysza w pompie paliwa.

Po wyczyszczeniu było ok.

 

Lałem ten dodatek w ub. roku (raz na 3tys.km), zwłaszcza podczas wyjazdu do Rumunii i było Ok. Paliła troche mniej niz na początku (0,5l), ale mógł byc to też efekt spokojnej jazdy.

Po zimie zapomniałem o tym i znowu sie coś rypło ;) Nalałem teraz wiec zobacze jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

podkleje sie pod ten temat,

widze ze sa wlascicele Caponord, napiszcie wiecej o spalaniu waszych maszyn. Przy jezdzie na krotkich trasach (samemu ostrzej, np. paraca-dom) i w dwie osoby dluzsze wycieczki z bagazami.

 

ps.

jesli Wam sie chce prosze nawet o wiecej informacji :icon_biggrin:

posiadam mniejsza Aprilie i coraz wiecej mysle o Caponord

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...