Skocz do zawartości

STACJE LEJĄCE SYF


Ario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Po ostatnim weekendzie doszedłem do wniosku, że warto wymienić stacje, na których się przejechaliście. Moje dwie (własne doświadczenia, obiekt doświadczeń Fazer vel Biedrona :icon_mrgreen: )

 

ORLEN ul. Obrońców Lwowa Leszno

Preem Krzemieniewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja z wlasnego doswiadczenia wiem ze syf leja na preemie w strzyzewicach (wylotowa na wschowe naprzeciwko lotniska), co prawda KLX wszystko przepali ale tam to juz totalny syf ze i z tym ma problem ;)

Pozdro

Edytowane przez Asmodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jechałem sobie i po spojrzeniu na licznik stwierdziłem że jakieś 10 km temu powinno się skończyć paliwo :( więc zjechałem na najbliższą stacje (Orlen w Poznaniu-antoninku wylot na warszawe) Nauczony własnymi doświadczeniami i kilkoma postami forumowiczów nalałem tylko za 10 zł byle gdziekolwiek dojechać bo w baku zostały dosłownie opary . po przejechaniu ok 400-500 m silnik zaczął się zachowywać jak by się kończyło paliwo zaczął strzelać kopcić i dusić się . Podjechałem do znajomego troche pogadaliśmy i jak silnik troche ostygł nie było już szans żeby go zapalić .Musieliśmy zlewać to wszystko co było w baku (nie miało to nawet zapachu benzyny) . Nalaliśmy normalnej benzyny i po wyładowaniu całego akumulatora na kręcenie rozrusznikiem próbowaliśmy "zapalić go na pych" po ok 500- 600 metrów ciągnięcia moto samochodem w końcu zapalił (no musiał wyrzucić /przepalić to co było w komorach pływakowych )

 

TAK WIEC ORLENOWI MÓWIMY STANOWCZE I ZDECYDOWANE NIE :biggrin:

 

 

Ps. Dzieki Krystian za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Ario okazji tankować nigdy w Lesznie, ale ciekawe jak by sobie moja Kawa poradziła z takim syfym co ty zatankowałeś, jakoś nie chciałbym pchać mojego klocka, tak, że jak najwięcej adresów należy podawać, bo nigdy nie wiadomo czy czasem kiedyś nie będę musiał tankować w Lesznie. Zresztą nawet gdybym musiał to zrobić to i tak na pewno dzwoniłbym przed tem do Ciebie albo Asmo, na pewno zawsze będziecie na bierząco. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jeżdżę po stacjach z zamiarem testowania paliw jakby co :icon_rolleyes: po prostu życie mnie zmusiło do zatankowania. W Lesznie to IMO tylko Shell a resztę odpuszczam. Rawicz to tylko BP, nie wiem jak 1,2,3 bo tam niby Statoil mają, który jest podobno BDB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie co..pogaduchy sobie urzadziliście tu:P

Ja tylko mam jedno zle doswiadczenie ze stacja paliw...i to bylo BP miedzy Bojanowem, a Rawiczem...jeszcze Virago to bylo, szedl mi masakrycznie...dlugo potem nie tankowalam...praktycznie wcale...tylko na shellu w Lesznie...Honda zdarza mi sei na BP i nie ma problemow...ale to motocykl starszej generacji, chciaz i tak staram sie tankowac tylko na shellu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEX na wylocie ze Wschowy w kier. Głogowa , tam z miejscowych praktycznie nikt nie tankuje , średnio raz na rok zmienia sie nazwa (właściciel pewnie też) z czego żyją to ja nie wiem , jezdze codziennie do pracy , i widz, tam praktycznie nigdy nie widać samochodów , jedynie w nocy TIR`y na parkingu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ja dorzuce

 

stacja JESPOL w grzybowie (wylot z Leszna w kierunku Śremu)

 

A co nie tak z ta stacja?

Swego czasu bardzo czesto tam tankowalem, prawie co tydzien i nigdy nie odczulem ze motor jakos zle jezdzi...

ale moglo sie zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym Jespolu w grzybowie tankuje zawsze kiedy lece polatac w terenie (z wiadomych celow) i nigdy nie nazekalem na to paliwo (w porownaniu z primem ktorego wymienilem). Ja mam bardzo latwy sposob rozpoznawania czy paliwo jest trefne, poprostu motor nie jedzie. A dlaczego?? bo zapycha mi pompke przyspieszajaca (konkretnie dysze wtryskujaca).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co tankowałeś Magnę czy b6? każdy sprzęt może być inaczej "wrażliwy" :icon_mrgreen:

 

Tankowalem tam obywa sprzety, a wczesniej nawet malucha :flesje:

musze przyznac ze na poczatku mialem pewne obawy ale na szczescie ani razu sie nie potwierdzily :wink:

Z kolei kiedys jak mielismy zgazowanego Lanosa, to na gazie z tej stacji przejezdzal widocznie mniej kilometrow niz na gazie np. z Orlenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...