Skocz do zawartości

brak iskry na swiecy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :clap: . Dotkna mnie problem z kawasaki gpz1000rx.Niechce palic tak jak trzeba.Przeczysciłem garznik kupiłem nowe swiece kable wysokiego napiecia a to dalej to samo.Doszukałem sie ze z jednej cewki wysokiego napiencia niema iskry a z drugiej cewki jest. Odczepiłem wiec od cewki (tej co nie daje iskry) kable doprowadzające prond i krenciłem rozrusznikiem patrzac czy jest jakis prond. Troszke zgupiałem bo (po przekrenceniu stacyjki) prond jest tam cały czas (w kabelku + doprowadzajacym prond do cewki wysokiego napiecia) a mnie sie zdaje ze powinien byc tylko w jakims tam momencie i to tylko jak krence rozrusznikiem. Panowie chciałem sptytac czemu po przekrenceniu stacyjki jest tam ciogle prond,oraz czemu niema tam co jakis czas mocniejszego napiencia jak krence starterem?

Z góry dziekuje za pomoc do klikniecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w + powinien być cały czas prąd, radzę ci oddac sprzet do naprawy komuś kto się zna

 

Witam. Dzieki za rade ale poradze sobie sam :buttrock: A w + niemozliwe aby był cały czas prond bo cały czas była by iskra na swiecy ma byc tylko w tym momencie co ma byc iskra. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie „+” powinno być cały czas na cewce przy włączonym zapłonie. Wyładowanie wyzwalane jest „masą”. Zamień cewki miejscami i sprawdź czy jest iskra.

 

PS.1 Znajomość działania układu zapłonowego jest naprawdę podstawą, więc może jednak oddaj to w ręce jakiegoś fachowca, bo ta twoja naprawa może więcej kosztować gdy „uwalisz” moduł zapłonowy.

PS.2 Użyj opcji szukaj.

PS.3 Prąd !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiecie mi wiec dlaczego na tej cewce co jest prond ciogle na + (po przekrenceniu stacyjki) niema iskry a na tej cewce co niema cały czas prondu na + jest iskra? Jestem samo ukiem nielubie odawac motoru ani samochodu do mechanika bo co sam zrobie to wiem co mam .Tylko ze zawsze robiłem zeczy mechaniczne a nie elektryki i to jeszcze tak skomplikowane lubie wyzwania jutro przełoze cewki i zobacze jak bendzie pozdrawiam :icon_mrgreen:

Edytowane przez mustang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Omijając kwestię czy ten "prąd" (a raczej napięcie) powinien być na + czy nie to trzeba zwrócić uwagę na to że napięcie na kablach od cewki (pomiędzy cewkowym + a -)powinno się pojawić dopiero po rozruchu a dokładnie od razu po naciśnięciu guziczka od rozrusznika. Więc skoro masz tam cały czas to napięcie to słusznie podejrzewasz że coś jest nie tak. Sprawdź instalację na "trasie" cewka-moduł. Jeżeli nie będzie tam żadnych niepotrzebnych zmasowań to sprawdź czy cewka jest OK (na uzwojeniu pierwotnym(doprowadzenie z modułu) powinny być około 2-4 ohmy a na wtórnym (kable wysokiego napięcia) około 20-30 tyś ohmów(tych oporów jestem bardzo nie pewny, są to przykładowe wartości występujące w moim modelu SUZUKI)). Jeżeli się mylę to przepraszam.

 

Zainstaluj sobie firefoxa 2, podkreśla on błędy ortograficzne i jest bardzo wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w twoim kawasaki, ale na ogół cewki zasilane są +12V bezpośrednio ze stacyjki, natomiast masa jest podawana z modułu w momencie zapłonu, wtedy to przeskakuje iskra.

Pozdrawiam

Seb

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie wszystkim za podpowiedzi. :icon_twisted:

Podmieniłem dzisiaj cewki wysokiego napiecia z prawej na lewa i okazało sie ze obie cewki sa ok(z drugiej strony na obu cewkach jest iskra).

Iskry niema potej sronie co w kabelku + jest ciogle prond.

Teraz bende grzebał w tym kierunku co muwłes Squash.

Pozdrawiam do klikniecia. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...