Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem


MACIAS1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu regulowałem gaźnik (zmniejszyłem tylko obroty biegu jałowego z ok.2,2tyś do ok.2 tyś/min) i umyłem motor, silnik myłem szczotką, uważałem na kable i wszystko co z pradem związane. Od tamtej pory motor nie pali mi z rozrusznika tylko na pych.

Próbowałem regulować gaźnik, kręciłem śrubkami, kombinowałem, nic.

Akumulator sie rozładował i okazało się, że juz do niczego sie nie nadaje (naładował sie w 2 min i tak samo szybko rozładował), ale podłączyłem samochodowy i dalej próbowałem, iskra była na obydwu akumulatorach.

Wymieniałem swiece i też nic.

Mieszanka jest dobra bo przejechałem na niej ok. 140km do momentu jak przestał zapalać.

Wykręciłem śrubki od regulacji i przedmuchałem.

Dodam, że obojetnie co się robi motor zapala na pych od razu, chodzi ładnie, płynnie, trzyma wolne obroty, nie zauważyłem spadku mocy, porcelanki z dwóch świec maja idealny kolor.

Co może być tego przyczyną? Coś z rozrusznikiem? Bierze za dużo prądu i iskra zasłaba?

Może mieliście podobnie, albo spotkaliście sie z podobna sytuacja?

Juz mam dość pchania motoru :icon_biggrin:

Edytowane przez MACIAS1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej coś z iskrą, sprawdź napięcie z aku - może za słabe ? Tak to nie wiem, może przekaźnik coś nie halo podaje ? albo może coś się najnormalniej w swiecie urobiło się przy rozruszniku - jakies łożysko lata na boki, albo co innego nie dopycha i nie zazębia. No nie wiem musisz popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik kręci, słychać ze tłok chodzi. Przed chwila pojechałęm zatankować i na stacji odpalił ;) ale przed odjazdem na stacje próbowałem odpalić i nic. Dawałem ok.50% ssania, bo silnik nie był zupełnie zimny, a na stacji z tym samym ssaniem odpalił...

Edytowane przez MACIAS1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Pisałem wczesniej tutaj, że problem rozwiązany, ale post znikł...

Na jakimś kablu było przebicie, iskra nierówno "przeskakiwała", raz była, raz nie. Rozebrałem motor, wysuszyłem wszystkie kable opalarką i wszystko dobrze :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...