Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

smarowanie łańcucha to efekt krutko trwały bo smaruje części metalowe z wierzchu do środka się nie dostaje nic jeżeli już tak jest to łańcuch pewnie jest do wymiany bo oringi są wyszarpane jeżeli są takie skutki co opisuje jeszua to już jest tak wyciągnięty że nie trafia w zębatkę i co jakiś czas staje się bardzo naciągnięty i to właśnie jest niebespieczne i należy bezwzględnie wymienić oczywiście razem z zębatkami

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić zębatkę (małą) na większą o jeden ząbek - może w końcu przestanę namiętnie szukać 6 biegu :bigrazz: . W związku z tym mam pytanie: gdzie kupić taką zębatkę ? jaką dokładnie ? na alledrogo czy raczej w jakimś sklepie internetowym ? Podzielcie się doświadczeniami bo nie chciałbym założyć jakiegoś badziewia, albo kupić zębatki która nie będzie pasować.

Edytowane przez Ptaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna jest 15 ,polecam założenie 16-tki.Ja kupowałem w najbliższym serwisie moto.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terz zastanawiałem się nad zębatką jak wymieniałem napęd i wybrałem orginalną 15 może dlatego że wybrałem takie moto i cały cas mi chodzi po głowie nad jaką zębatką zastanawiają się koledzy jeżdżący na przecinakach na + czy NA - ?

Edytowane przez Robertso444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terz zastanawiałem się nad zębatką jak wymieniałem napęd i wybrałem orginalną 15 może dlatego że wybrałem takie moto i cały cas mi chodzi po głowie nad jaką zębatką zastanawiają się koledzy jeżdżący na przecinakach na + czy NA - ?

 

Na przecinakach wstawiają większą zębatkę z tyłu, żeby lepiej szedł na koło :bigrazz: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić zębatkę (małą) na większą o jeden ząbek - może w końcu przestanę namiętnie szukać 6 biegu :bigrazz: . W związku z tym mam pytanie: gdzie kupić taką zębatkę ? jaką dokładnie ? na alledrogo czy raczej w jakimś sklepie internetowym ? Podzielcie się doświadczeniami bo nie chciałbym założyć jakiegoś badziewia, albo kupić zębatki która nie będzie pasować.

 

ja kupowałem w larssonie, kosztowala ok 30 zł, wiec jak kupisz przez allegro to wiecej cie przesyłka wyniesie. Z tym namietnym szukanie 6 biegu dalej bedziesz mial problem, mysle że tu chodzi bardziej o specyfikacje kierowcy, czyli chec jazdy jak na najwyzszym biegu by silnik cicho i spokonie mruczal. zebatke musisz kupic 16 zebów pełno tego jest, mówisz model i kupujesz. Polecam orginal, bo to sa za male pieniadze by bawiec sie w jakies uzywane. Co do samego dzialania po wymianie, Mi szczerze powiedziawszy podobał sie i jak mialem 15, i jak mialem 16, różnica nie jest aż taka. Na 15, przy dobrej koordynacji przy zmianie biegów, jazda była zdecydowanie bardziej sportowa.16- tu wydlużenia przełożen troszke zakłucą sciganie sie spod swiatel, no ale za to motor spokojnie chodzi przy wieszkszych predkosciach rzedu 130. Piszą że niby by sie 17 tez zmiesciła, widziałęm 17 zebowe to tego modelu, ale jak to jest :icon_rolleyes: kto wie niech pisze, na wałek, 16 wchodzi bo w wchodzi, ale juz lekkie zagnojenie sprawi że lancuch bedzie automatycznie smarowny z tego syfu, W sumie ciekawe jak by bylo na 17. moze ktos mial czy probował? Wtedy pewnie orginalne sprzeglo na sto procent by sie wysypało, mi po około poł miesiaca jazdy po zmianie na 16, padly sprezynki, i musiałem je wymieniac. Teraz chodzi jak ta lala, jedynie pojawiła sie potrzeba regulacji gaznika, zaworów, w ogóle regulacji, bo 20000 bez dotkniecia palcem przeleciała, Jak kupowałem, łańcuch był dowalony, po 20000 jest tak samo dowalony;-) Ztarłem tylniego kapcia do reszty, jak zobaczyłem ceny, to sie za glowe złapałem, kupiłem używke bridgestone, i juz ponad 10000 na niej zrobiłem, spisuje sie super, no ale juz sie rozgladam za nastepna... lepiej kupowac gdy jest niz gdy sie potrzebuje;-) w sumie to polecam zmiana na 16;-) spada spalanie;) co cieszy, jazda staje sie bardziej dojrzała, Motor spokojnie daje rade nawet z pasazerem, nie jest to ta klasa co samemu, ale daje rade. (choc bardziej odczuwa sie obciazenie, niz przy 15- jest to dosc zauwazalne), ale moze to byc spowodowane tym ze lekko przytylem na zime :icon_mrgreen:

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Na 15, przy dobrej koordynacji przy zmianie biegów, jazda była zdecydowanie bardziej sportowa.16- tu wydlużenia przełożen troszke zakłucą sciganie sie spod swiatel, no ale za to motor spokojnie chodzi przy wieszkszych predkosciach rzedu 130. [...]

 

No i lipa, teraz to już sam nie wiem, bo z jednej strony obroty przy 120 km/h mnie już wnerwiają, a z drugiej strony właśnie odejście i ta agresywna żyłka to jest to co mnie w marudzie kręci :icon_twisted: . Wiem że najlepiej by było zmienić moto na marudę 1600, intruza 1800 albo na warriora 1700, no ale nie ta kasa niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa, teraz to już sam nie wiem, bo z jednej strony obroty przy 120 km/h mnie już wnerwiają, a z drugiej strony właśnie odejście i ta agresywna żyłka to jest to co mnie w marudzie kręci :icon_twisted: . Wiem że najlepiej by było zmienić moto na marudę 1600, intruza 1800 albo na warriora 1700, no ale nie ta kasa niestety... kasa rzecz nabyta ja myślę o VTX 1800 :lalag:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z zupełnie innej beczki : ma ktoś może w marudzie gmole typu pazurki ?

Jechałem w okresie wakacyjnym z sopotu do gdanska, troszke był koreczek, a że miałem sporo czasu to nie pchałem sie na wariata, tylko turlałem sie spokojnie wyprzedzajac auta gdy było to możliwe, Nagle patrze,,, w lusterko, motor,,, przejechał kolo mnie- ewidentnie mial puste wydechy, wielkie takie jakies straszne, gmole miał w kształcie takich krzyży jakby, no mowie, potwór z głębi... wiec rura i za nim, doszedłem go i lookam :icon_eek: widze że lancuch mu szura po asfalcie wiec zrównałem sie z nim i mowie ze lancuch ma luzny, patrze na moto,,, kaczy kuper,,, wielki bak, chromy, silnik o kur!!! Marauder!, :icon_eek: :buttrock: . Dokładnie nie wiem jak wygladaja gmole typu pazurki, ale gmole typu średniowieczna krucjata dzikich ludzi na saracenów, wyglodały bardzo ciekawie:) lusterka czaszkowe, te takie krzyze po obu stronach motoru, aż sie bałem że zobacze za kierownica rydzyka... na swoim co niedzielnym polowaniu na dusze... :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Dokładnie nie wiem jak wygladaja gmole typu pazurki, ale gmole typu średniowieczna krucjata dzikich ludzi na saracenów, wyglodały bardzo ciekawie:) [...]

 

Powinieneś jakieś opowiadania pisać - naprawdę talent w Tobie drzemie :clap:

A gmole pazurki wyglądają tak :

http://www.digart.pl/zoom/4209124/Honda_VTX1800___DODA.html

dla porządku dodam że jest to motocykl kolegi z tego forum.

Moim zdaniem ciekawy pomysł na gmole. Od dawna przymierzam się do zrobienia gmoli do marudy ale jestem nadal w fazie projektu, mam kłopot o tyle że gdy próbowałem giąć rurę , z której chcę te gmole zrobić, to rura się marszczy... :icon_evil: tak więc chyba zostanie spawanie kolanek a to dość mocno ogranicza temat....

Jeśli ktoś ma zdjęcia swoich gmoli (niekoniecznie pazurków) to chętnie zerknę, jeśli ktoś byłby w stanie podać również wymiary gmoli to będę wdzięczny - bardzo mi to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...