Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm

a ja zapytam inaczej...

mógłbyś spytać kolegi allegrowego...

...

hmmm albo może inaczej...

ile kosztowało by coś takiego dla obcego :-P

...

ja niestety technicznie mam 2 lewe ręce...

potrzebował bym... zestaw który mogę zamontować (dać znajomemu mechanikowi do zamontowania) :-/

Edytowane przez Azmadan

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

a ja zapytam inaczej...

mógłbyś spytać kolegi allegrowego...

...

hmmm albo może inaczej...

ile kosztowało by coś takiego dla obcego :-P

...

ja niestety technicznie mam 2 lewe ręce...

potrzebował bym... zestaw który mogę zamontować (dać znajomemu mechanikowi do zamontowania) :-/

Sorry Kolego! Jestem elektronikiem amatorem i zajmuję się takimi bzdurkami sporadycznie. Chętnie Ci pomogę i podzielę się doświadczeniem.

Poszukaj na Alledrogo i porozmawiaj z kimś, kto się zajmuje takimi ustrojstwami, może wykona Ci coś takiego odpłatnie.

Cena takiego zestawu to: np. kierunkowskaz na obudowę ~35 zł, uchwyt na kierownice ~40 zł, elektronika 40-60 zł, no i robocizna... (? zł)

Czujnik biegów można kupić od innego Suzuki (~35-70zł) albo przerobić istniejący (~2 zł)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy użytkownik zarówno Marauderka jak i forum. Właśnie mam problem gdzie przezimować moj nabytek i mam opcję garaż ale u teściowej 60 km od miejsca zamieszkania nie ogrzewany i nie bywam tam co tydzien czy wiata u mnie gdzie zawsze mogę go odpalic a jak sucho nawet przejechac. Początkowo chcialem go wywieźć bo garaz nie ma wilgoci i to jest duży plus ale z drugiej strony wlaśnie boję się że coś się stanie jak przez miesiąc go nie odpalę. co myślicie.... Acha właśnie może wiecie z kąd wziąc porządny pokrowiec na marauderka. Gdybym chciał pozostać przy wiacie. A kolegów z łodzi pytam czy znacie mechanika coby sie znał na maruderkach potrzebuje napęd wymienić i kilka innych drobiazgów

Pozdrawiam

Krzys

Edytowane przez fizyk69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalaj maszyny jak nie będziesz jeździł.Lepiej schowaj moto w suchym nawet w zimnym garażu.Wyjmij akumulator i weź go ze sobą do domu.Przez zimę nic mu się nie stanie.Pokrowce są na Allegro.A wymiana napędu to prosta sprawa,możesz sam sobie z tym poradzić. http://moto.allegro.pl/item791987086_wodoo...scigacz_pl.html .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy użytkownik zarówno Marauderka jak i forum. Właśnie mam problem gdzie przezimować moj nabytek i mam opcję garaż ale u teściowej 60 km od miejsca zamieszkania nie ogrzewany i nie bywam tam co tydzien czy wiata u mnie gdzie zawsze mogę go odpalic a jak sucho nawet przejechac. Początkowo chcialem go wywieźć bo garaz nie ma wilgoci i to jest duży plus ale z drugiej strony wlaśnie boję się że coś się stanie jak przez miesiąc go nie odpalę. co myślicie.... Acha właśnie może wiecie z kąd wziąc porządny pokrowiec na marauderka. Gdybym chciał pozostać przy wiacie. A kolegów z łodzi pytam czy znacie mechanika coby sie znał na maruderkach potrzebuje napęd wymienić i kilka innych drobiazgów

Pozdrawiam

Krzys

jak chcesz to mogę ci dać nr tel do speca tylko tyle że z Piotrkowa nie jest daleko ,dobry i nie zadrogi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy użytkownik zarówno Marauderka jak i forum. Właśnie mam problem gdzie przezimować moj nabytek i mam opcję garaż ale u teściowej 60 km od miejsca zamieszkania nie ogrzewany i nie bywam tam co tydzien czy wiata u mnie gdzie zawsze mogę go odpalic a jak sucho nawet przejechac. Początkowo chcialem go wywieźć bo garaz nie ma wilgoci i to jest duży plus ale z drugiej strony wlaśnie boję się że coś się stanie jak przez miesiąc go nie odpalę. co myślicie.... Acha właśnie może wiecie z kąd wziąc porządny pokrowiec na marauderka. Gdybym chciał pozostać przy wiacie. A kolegów z łodzi pytam czy znacie mechanika coby sie znał na maruderkach potrzebuje napęd wymienić i kilka innych drobiazgów

Pozdrawiam

Krzys

witam nowego jeźdzca apokalipsy;-) ja równiez bym sie skłaniał by zostawic moto w garażu po uwczesnym wymontowaniu akumulatora i co połtora miesiaca doladowywaniu go. lepsze to niz singing in the rain, motor to nie przebiśnieg! nie ważne za ile by sie nie kupiło palandeki, i tak to glupi pomysł. U nas zima jest parszywa, mokro, wilgotno ,zimno, na wiosne bedziesz mial polowe chromów zezartych. dlatego na twoim miejscu sie bym nawet nie zastanawiał, i pchał go do teściowej, niech jej oko bieleje z zazdrości. A co do plandek... i pomysłów na nie... jak ktos sra kasą to widziałem taką fajną plandeke co sie zakłada na motor i formuje jak folie termiczą, fajna rzecz koleżanka kupija do Ninji, kosztuje z 800zł, dla koneserów przygód jak zawsze też mam rade. Ja używam dwóch spietych ze sobą pałatek bundeswery, budują taki fajny namiot na motorze, fajnie to wyglada nadaje pazura, daje srednia ochrone od deszczu i zewnetrznego swiata jako takiego, ale zawsze to cos. daje jeszcze prześcieradło i tak moje cudo stoi w garazu. jak ktos chce to moge na mail podrzucic fotki, inną opcja to pałatka/plandeka z bierdonki, za 40zł, oplcja jest raczej jedno sezonowa, gdyz to gówno sie rwie jak papiepr, do tego topi sie po zetknieciu z ciepłym tłumikiem momentalnie. innym sposobem jest folia aluminiowa do pokryc dachowcyh kosztuje grosze w sklepie budowlanym cienta od metra wiec mozna sobie wybrac jaki kawal sie chce, a dodatkowa daje ochrone termincza, to wyglada jak taka karimatka pokryta folią aluminiowa, daje sie dosc dobrze kształtowac. Można też użyć winyli- to dla ostrego hardkorowca, czasem jak przyczepiaja reklamy do płotów czy do bilbordów przyczepiają takie płutno z reklamą, najczesniej przyczepione na pastikowe paski, wiec nożykiem. przydatna sprawa, sam czesto uzywam na wypady, bo mozna uzywac jako podloge do namiotu, czy legowisko, a jak sie znudzi to wywalasz do smietnika, i szukasz nowego. pomysłów jak zawsze jest masa, i wybranie wasciwiego zalezy wylacznie od ciebie, i wcale nie musi to dużo kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz kupilem świerzutki nowiutki aku yausy z larrsona,, i o zgrozo nie zaplaciłem nawet 200 zł, na moje pytanie czemu tak tanio, gdyz jeszcze przed miesiacem ten sam aku kosztował prawie 300, pan opowiedział mi bajeczke o spadku euro i niższych cenach z zwiazku z tym... nie wiem czy mu wierzyc ale mniejsza. Troche mial kwaśna mine jak mu przyniosłem w garściach moj stary akumulator, a raczej to co zniego zostalo po moich ciekawskich majsterkowaniach... ale lyknął grzecznie i o kałcji nie mruczał. Teraz mam dylemat, bo i tak sobie nie pojerzdze, z uwagi na pogode, Aku jeszcze nie zalany elektrolitem, jak go zaleje to bedzie trzeba go ladowac, a tak moze do wiosny sobie postac... nie wiem... pewnie i tak nie wytrzymam zaleje go i polece odpalać motor :icon_mrgreen: kurde tak szukalem tych 12Ah akumulatorów do marudy, i wyszla lipa, bo takich nie ma, dzwonilem do kolesi co niby takie oferowali, ale to pomylka byla. teraz to juz dupa zimna, ale pamietam ze ktos ma wiekszy, rozumiem o rozmiarach 130-87-150. Jaka macie firme i oznaczenia w tych wiekszych aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze nie zalewał nowego aku.Niech sobie postoi do wiosny.Po zalaniu nie trzeba go ładować,tylko odczekać jakiś czas i będzie gotowy do użytku.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ale pamietam ze ktos ma wiekszy, rozumiem o rozmiarach 130-87-150. Jaka macie firme i oznaczenia w tych wiekszych aku?

 

Ja mam aku 14Ah oznaczenia : EXIDE BIKE 12V14Ah EB14-A2

wymiary: 133x90x165

 

Taki już był jak kupiłem moto - widzę że jest trochę wyższy niż Twój - być może dlatego jak kupiłem moto to nie było pod siedzeniem tego plastiku, takiego schowka. Po prostu jak podniosę siedzenie to od razu widać aku.

 

Tutaj fota

 

i tutaj

 

pozdrawiam

Edytowane przez Ptaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :notworthy: Tak sobie czytam i zastanawiam się dlaczego u progu 2010 roku kupujecie akumulatory kwasowe ,a nie żelowe,które są całkowicie bezobsługowe i bezpieczne,gdyż przy większych przechyłach nic z nich nie wycieknie i nie odsłaniają celi. Uf ale się wymądzyłem,co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak do moto :-P

ale hmmm do baterii słonecznej chciałem kupić żelowy...

i cena była 5x większa niż zwykłego...

fakt zwykły przy baterii słonecznej pad po jakimś czasie...

ale hmm już 4 lata działa...

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :notworthy: Tak sobie czytam i zastanawiam się dlaczego u progu 2010 roku kupujecie akumulatory kwasowe ,a nie żelowe,które są całkowicie bezobsługowe i bezpieczne,gdyż przy większych przechyłach nic z nich nie wycieknie i nie odsłaniają celi. Uf ale się wymądzyłem,co?

a i powiem że szukalem i znalazlem pare żelowych, i o dziwo wcale nie byly duzo droższe. 12v to sie zgadza, 12Ah a nawet czasem i duzo wiecej to tez sie zgadza, ale jak popatrzylem na moc prądu rozruchu, to w egzemplażach żelowych wynosil ok 3- 10A, a w yausie jest to rząd 180A. nie wiem jak to jest do konca, z tymi akumulatorami bo teraz patrze np http://www.allegro.pl/item785717206_akumul...ce_fv_9197.html ma prad inicjacji 3A czy to jest to samo co prad rozruchu? nie wiem, moze to jest max prad z jakim go ladowac? czort go wie, jak ktos ma w marudzie zelowy, i mu ladnie kreci, to niech sie wypowie. moze ja zle to czytam, nie wiem, ale nie chce sie obudzic z akumulatorem ktory i owsze dlugo trzyma prad, i sie nie rozlewa i jest w ogole bezpieczny dla srodowiska dzieci, i w ogole efekt cieplarniany likiwiduje, ale bedzie krecil silnikiem jak cherlawy gruźlik mlynkiem do kawy. Mi to ze kwasowe sa niby niebezpieczne i obslugowe wcale nie przeszkadza, ba wrecz przeciwnie wolalbym by byly bardziej obslugowe, a nie zaczopowane na amen ze czlowiek potem musi go rozbebeszyc by zobaczyc ze nie ma elektrolitu. no trudno juz mam ten kwasowiec, ale moze nastepny jak sie okaze ze ladnie kreci wezme zelowy... dobra juz wiem ze prad inicjacji to prad z jakim zaczynamy go ladowac, wiec smiesznie male 3A nie jest pradem rozruchu, a wiec co jest?;) coraz bardziej sklaniam sie ku mysli ze kupno aku zelowego wcale nie bylo by zle, choc wymiarowo ciezko by bylo go wsadzic... aha i jeszcze cos doczytalem o innych pradach ladowania w motocyklu, ze niby jak producent wymyslil kwas to ma byc kwas, inne sa prady ladowania akumulatorow zelowych i kwasowych(wieksze o ok 1v -13.5zel do 14,7kwas) i mozna zleka usmazyc wiec pisza o przerabianiu ladowania jakies bajki... no ale czekam na jakies pomysly ludzi uzywajacych żelek w marudach, jesli tacy sa...

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam żelówkę Varty już drugi rok, na pewno plusem tej żelówki jest to, że prąd nie ucieka z niej nawet przez zimowy postój... minus, czasem na włączonych światłach przy odpalaniu potrafi trochę " zamulić " . Ale ogólnie jest OK ! wystarczy pamiętać o tych światłach... Pozdrawiam wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...