Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po upadku miałem dokładnie takie same obrażenia i niestety obudowa licznika i ramkę lampy musiałem kupic w salonie suzuki bo na rynku wtórnym bardzo ciężko dostac chyba że będziesz miał szczęście.Apropo ja tez w weekend byłem w bieszczadach piękne są o tej porze prawda :lalag:

 

U mnie w serwisie za ramkę reflektora wołają 400zł a szklankę licznika 180. Lampę dużą za 260 kupię na allegro, trudno nie będzie to oryginał ale nie dam tyle kasy za kawałek chromowanej blachy. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szukałem ramki reflektora do Yamahy Road Star.Serwis wołał 420 zł.Na niemieckim e.bayu kupiłem całą kompletna lampę w igła stanie za 60€.Może więc tam poszukaj. http://fahrzeugteile.shop.ebay.de/Motorrad...14.l1581&_pgn=1

 

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacz, jakoś to będzie - przecież coś kupisz. Ja wczoraj w bieszczady wyjechałem, zrobiłem 100 km i... puszka przede mną ostro pohamowała to i ja musiałem, efekt - ślizg na prawym boku, zdarta ręka do łokcia, walnięte kolano, moto skręcone lagi, krzywa felga i trochę kosmetycznych felerów i tu mam pytanie do kolegów: gdzie niedrogo kupić lampę przednią lub samą ramkę albo obudowę, licznik albo samą obudowę.

pozdr.

nosz kur... dawno na forum nie byłem i jak przeczytałem stronę wcześniej, że się się w biesy wybierasz pomyślałem że tak pod koniec sierpnia to bym dołączył (bo narazie Marudka w serwisie się kuruje), a tu taki zonk, nie dość że wcześniej pojechałeś to jeszcze tak pechowo... ech życie

zdrowia i udanych łowów (częsci) życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

ptaku

Ciesz się bo skoro chce ja robić to poszła chyba w dobre ręce :) być może jeszcze ją zobaczysz.

 

No właśnie coś tak coraz bardziej czuję że maruda niedługo będzie znów do sprzedania jako bezwypadkowa... :icon_evil:

 

Nie płacz, jakoś to będzie - przecież coś kupisz. Ja wczoraj w bieszczady wyjechałem, zrobiłem 100 km i... puszka przede mną ostro pohamowała to i ja musiałem, efekt - ślizg na prawym boku, zdarta ręka do łokcia, walnięte kolano, moto skręcone lagi, krzywa felga i trochę kosmetycznych felerów i tu mam pytanie do kolegów: gdzie niedrogo kupić lampę przednią lub samą ramkę albo obudowę, licznik albo samą obudowę.

pozdr.

 

Poza ślizgiem uderzyłeś w coś że felga pogięta ?

Wracaj do zdrowia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś tak coraz bardziej czuję że maruda niedługo będzie znów do sprzedania jako bezwypadkowa... :icon_evil:

Poza ślizgiem uderzyłeś w coś że felga pogięta ?

Wracaj do zdrowia !

moto poszedł pod busa co to przede mną hamował, mógł uderzyć w jego koło ale czy od tego by się wygięła...?

problem w tym że się wyprostować nie da i trzeba szukać innej. Namierzyłem jakąś na allegro 400 zł z oponą i gwarancją że jest prosta i nie uszkodzona. Jak ją ściągnę to na początku września wyjadę bo kolano zaczyna już działać a przytarcie na łokciu to i tak długo zanim się wygoi to szkoda sezonu.

dzięki za słowa otuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie DZIĘKI 'Wojtku z karczmy' :icon_biggrin: czas na zakupy :buttrock:

 

Szybkiego powrotu do zdrowia :flesje:

p.s: takie pytanko odnośnie spreyznek sprzęgła jak rozpoznać owe miękkie od twardych bo chciałem zamówic a koleś w suzuki nie wie które to twarde a które miękkie cena taka sama ale podobno śruby mocujące sprężynki są różne

Edytowane przez killgrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękie sprężynki mają 9 zwojów a twarde 7

 

ok, a wiesz może która ma dłuższą śrubę :icon_question: bo na schemacie w serwisie suzuki jak z kolesiem szukałem to sprężynki w nazwie nie różniły się a on sam nie wiedział które są miękkie czy twarde za to śruby mocujące są inne- tak wynika ze schematu w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a wiesz może która ma dłuższą śrubę :icon_question: bo na schemacie w serwisie suzuki jak z kolesiem szukałem to sprężynki w nazwie nie różniły się a on sam nie wiedział które są miękkie czy twarde za to śruby mocujące są inne- tak wynika ze schematu w serwisie

Śróby zostają te same tylko wymieniasz sprężynki 4 szt co drugą

Edytowane przez Robertso444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łokej to jutro może uda mi się je zamówić Wielkie DZIĘKI

Kurcze kiedys ciężko bylo dostać te sprezynki, ostatnio byly "http://www.sklepmotocyklowy.pl/pl/index.html" pisałem ci wczesniej mail, teraz tak w kwesti uzupełninia info. Nie wiem czy bedziesz to samemu robił czy dasz do warsztatu, ale bedzie konieczne odkrecenie przedniego kolanka by móc sciągnąć pokrywe sprzegła. Zamów odrazu stalowy pierścien uszczelniający pomiedzy cylindrem a kolankiem, kosztuje ok 7zł, a dobrze go wymienić bo on jest jednorazowego założenia. No i oczywiście bedziesz musiał spóścić cały olej wiec dobrze to zgrać z wymianą tego płynu... pozdrawiam

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Jestem od 2 tygodni szczęśliwym użytkownikiem tegoż sprzętu i oczywiście nasuwa mi sie kilka pytań na temat motoru. Mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc.

Po pierwsze poszukuje manuala do motoru w języku polskim (jakby ktos miał to byłbym wdzięczny na [email protected]).

Mam też kilka pytań:

1. nie świeci mi się kotrolka od luzu (sprawdzałem żarówka jest OK),

2. na zapłonie nie świecą się kontroli od oleju i teperatury płunu chłodniczego (żarówki też OK),

3. na zimno denerwujący dźwięk brzęczenia z wydechów (są fabryczne), na ciepło ustaje,'

Może ktoś bardziej doświadczony będzie mógł coś podpowiedzieć za co będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam wszystkich !

 

Cześć,

 

Ja serwisowałem u mechanika "z polecenia" w Brwinowie - przygotował mi cały motocykl do sezonu i co do samego wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń, to niestety zeszło mu się ponad 3 tyg. (pracuje wyłącznie w weekendy). Jeżeli nie zależy Ci na czasie, mogę puścić na PW do niego namiar, ale tak jak pisałem, nie biorę odpowiedzialności za czas realizacji ...

 

Sprawdź może umasowienie kontrolek - powinno być przejście między jednym biegunem w gnieździe żarówki, a masą na ramie motocykla. Wieczorem zerknę w schemat elektryczny, to sprawdzę gdzie powinno być umasowienie (może jest zrobione na obudowie zegarów i tutaj występuje problem). A podświetlenie prędkościomierza działa poprawnie ?

 

Co do denerwującego dźwięku w wydechów, przyczyn może być kilka. U mnie np. w wibrację wpadają dwie śrubki wkręcone w osłonkę rury wydechowej przedniego cylindra. Te śrubki znajdują się pod prawym podnóżkiem i za cholerę nie mogę dojść co trzymają. Tylko efekt jest odwrotny - na zimno drgań brak, na ciepło, jak sie metal rozszerzy zaczynają grać. Korci mnie aby je całkowicie wykręcić, tylko co wówczas odpadnie :icon_eek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kiedys ciężko bylo dostać te sprezynki, ostatnio byly "http://www.sklepmotocyklowy.pl/pl/index.html" pisałem ci wczesniej mail, teraz tak w kwesti uzupełninia info. Nie wiem czy bedziesz to samemu robił czy dasz do warsztatu, ale bedzie konieczne odkrecenie przedniego kolanka by móc sciągnąć pokrywe sprzegła. Zamów odrazu stalowy pierścien uszczelniający pomiedzy cylindrem a kolankiem, kosztuje ok 7zł, a dobrze go wymienić bo on jest jednorazowego założenia. No i oczywiście bedziesz musiał spóścić cały olej wiec dobrze to zgrać z wymianą tego płynu... pozdrawiam

 

W salonie suzuki w warszawie koszt jednej sprężynki to 19.90 zł za sztukę czas realizacji zamówienia to około 3 dni.Za maila podziękował i przeczytał (pomocne informacje). Sam będę robił sprzęgło, i mam pytanie : czy np. miękka sprężynka jest przymocowana za pomocą krótkiej śruby a twarda za pomocą długiej :icon_question: gdyż koleś w suzuki nie wie która jest jaka ,różnią się śruby które trzymają sprężynki :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achhh odebrałem dzis moto od mechanika, wyczyścił mi gaźniki ( straszenie zasyfione były nagarem przez co prawdopodobnie jeden cylinder mógł nawet nie palić) i.... kurde jak odkręciłem to przez to przyzwyczajenie jak sie wlokłem ostatnio to prawie z siodełka zleciałem :D achhh super :) kurdę cieszę sie jak dziecko w piaskownicy z nowej łopatki :D mam ochotę na dłuuugą niedzielną przejażdżkę :D

 

a ciebie zzhop zapraszam na browara kiedyś :) dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...