Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naciecia widać od wewnętrznej strony koła ok 2mm od zewnętrznej jest płasko bez nacięć ale grubość okładzin jest na oko taka sama ale zauważyłem że przy chamowaniu piszczą czy mogą być to obiawy że przenosi się to na kierowncę

hmmm wiesz tu głównie chodzi o tarcze,,, żeby jej nie dobić bo żal 70zł na klocki, a tarcza to dodatkowe zero. ja ostatnio wymieniłem choć jeszcze były znośne... okładziny z czasem parcieją, i piszczą, szczególnie jak sie woda dostanie czy postoją... jak ci bije na kierownicy to moze tarcza wypaczona? tarcze masz ładną? mocno zjechana? ma na rancie kopyto? Mysle że co 2-3lata zdało by sie zmienić klocki... no i szczeki z tylu bo tam nikt nigdy nie zaglada.

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi klocki zaczęły piszczeć po wymianie. Stare miały jeszcze ten widoczny rowek ale stwierdziłem ze skoro już wyjąłem zacisk to włożę nowe i będzie spokój. Minimalna grubość tarczy to 4mm, jeśli ma mniej to nie ryzykuj tylko kupuj nową-przecież tu o twoje bezpieczeństwo chodzi. Czy tarcza nie jest krzywa to sobie sprawdź: podnieś przód moto, na skręconej kierownicy przyłóż coś do krawędzi tarczy, kręć kołem i obserwuj punkt styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - wymieniłem płyn chłodzący, wlałem pod korek, odpaliłem, dolałem, odpaliłem itd jednak w zbiorniczku wyrównawczym pokazuje się ledwo na dnie i to dopiero jak się mocno silnik nagrzeje. Wlewu do zbiorniczka nie widzę, czy to tak ma być czy ściągać zbiornik paliwa i kombinować jak tam nalać do tego wyrównawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - wymieniłem płyn chłodzący, wlałem pod korek, odpaliłem, dolałem, odpaliłem itd jednak w zbiorniczku wyrównawczym pokazuje się ledwo na dnie i to dopiero jak się mocno silnik nagrzeje. Wlewu do zbiorniczka nie widzę, czy to tak ma być czy ściągać zbiornik paliwa i kombinować jak tam nalać do tego wyrównawczego.

lej tyle aż będzie stan poprostu układ się odpowietrza i poziom płynu opada jak już pompa wygna powietrze to w zbiorniczku już nie będzie opadało chyba że masz gdzieś wycieki (u mnie jak odkręce prawą osłonkę brzed bakiem to widzę zbiorniczek i do niego lałem a ty jak nie widzisz wlewu to gdzie lejesz ?)

Edytowane przez Robertso444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn leję do chłodnicy, zbiorniczek nie ma żadnego wlewu chyba że niewidoczny dlatego pytam bo nie wiem czy zbiornik paliwa zwalać :banghead:

Ja też się zastanawiałem dlaczego mam pusto w wyrównawszym ale jak odkręciłem wlew (z tego co pamiętam jest zaraz obok wyrównawczego) to mam zalane pod korek wiec założyłem że tak musi być. W serwisówce nic ciekawego na ten temat nie znalazłem wiec jak ktoś ma info o rodzaju płynu i jego ilości to poproszę o najwyższy czas u mnie na wymianę. Aha i jak sprawdzić najłatwiej czy wiatraczek przy chłodnicy działa bo go bardzo dawno nie słyszałem i boję się że padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podłącz wiatrak na krótko a póżniej sprawdź czy czujnik temperatury znajdujący się na dole chłodnicy się załącza. To czujnik bimetalowy czyli taki który pod wpływem temperatury zamyka obwód i włącza wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Płyn leje się do chłodnicy, ma go być pod korek. A zbiorniczek nie jest jak w aucie ze widać w nim płyn, on po prostu jest po to,ze po nagrzaniu część płynu sobie sobie do niego wędruje. A co do wentylatora to tak jak pisano- sprawdzić na krótko. U mnie też myślałem, że nie działa. Sprawdziłem na krótko i kręcił, a włącza się po ok 15 min nagrzewania silnika na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zzhop - możesz mi podać wymiary twojej szyby ??

szerokość w najszerszym miejscu

i wysokość od wcięcia na lampę do górnej krawędzi ?

 

jeżeli ktoś ma dużą szybę... to proszę o zdjęcie... :-P + wymiary...

naszło mnie na robienie szyby na wymiar...

 

palnąłem wykonawcy wielkość mniej więcej 60x60 :-P (wstępna wycena 450)

46x44 ma gotowe za 280...

 

chciałbym coś takiego:

http://p1.bikepics.com/pics/2008%5C01%5C05...138332-full.jpg

http://p1.bikepics.com/pics/2008%5C01%5C05...138330-full.jpg

 

tylko nie ten kąt :-P - ale to chyba wiadomo :-P

Edytowane przez Azmadan

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zzhop - możesz mi podać wymiary twojej szyby ??

szerokość w najszerszym miejscu

i wysokość od wcięcia na lampę do górnej krawędzi ?

 

jeżeli ktoś ma dużą szybę... to proszę o zdjęcie... :-P + wymiary...

naszło mnie na robienie szyby na wymiar...

 

palnąłem wykonawcy wielkość mniej więcej 60x60 :-P (wstępna wycena 450)

46x44 ma gotowe za 280...

 

chciałbym coś takiego:

http://p1.bikepics.com/pics/2008%5C01%5C05...138332-full.jpg

http://p1.bikepics.com/pics/2008%5C01%5C05...138330-full.jpg

 

tylko nie ten kąt :-P - ale to chyba wiadomo :-P

 

Tak... ten kąt nachylenia nie wygląda za ciekawie ale w tym położeniu uzyskujesz max ochronę przed wiatrem a o to też chodzi poza wyglądem. Kiedyś miałem ustawioną równolegle do lag i wyglądało to super ale wiatr walił mi prosto w twarz a w ustawieniu jak na foto omija mnie nad kaskiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... ten kąt nachylenia nie wygląda za ciekawie ale w tym położeniu uzyskujesz max ochronę przed wiatrem a o to też chodzi poza wyglądem. Kiedyś miałem ustawioną równolegle do lag i wyglądało to super ale wiatr walił mi prosto w twarz a w ustawieniu jak na foto omija mnie nad kaskiem

 

Wojtek mogę prosić o zdjęcia i wymiary szyby ?

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiałem dlaczego mam pusto w wyrównawszym ale jak odkręciłem wlew (z tego co pamiętam jest zaraz obok wyrównawczego) to mam zalane pod korek wiec założyłem że tak musi być. W serwisówce nic ciekawego na ten temat nie znalazłem wiec jak ktoś ma info o rodzaju płynu i jego ilości to poproszę o najwyższy czas u mnie na wymianę. Aha i jak sprawdzić najłatwiej czy wiatraczek przy chłodnicy działa bo go bardzo dawno nie słyszałem i boję się że padł.

U mnie wiatraczka nie sprawdzam na każdych czerwonych światłach na postoju mi się załacza niemam wiedzy przy jakiej temperaturze to robi bo nie ma żadnego czujnika temperatury ale po mieście to jest cały czas na postojach, gdy jechalismy do Częstochowy to koledze przy dojeździe do klasztoru wylewało płyn okazało się puźniej że mechanik zmienił mu termostat bo stwierdził że ma zaniską temperaturę by się załączyć może miał rację ale przy jeździe w paradzie to się nie sprawdziło poprostu gotowało się w moto ( 1460ml tyle według serwisówki powinno weiść płynu do układu chłodzenia)

Edytowane przez Robertso444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek mogę prosić o zdjęcia i wymiary szyby ?

 

Szybę kupiłem na allegro za 250 zł wys.od wcięcia na lampę 43 cm, szer. 48cm. Nie wiem czy uda mi się wstawić foto (nigdy tego nie robiłem a wychowałem się w czasie liczydła a nie kompa :icon_biggrin: )

Na fabrycznym mocowaniu (pręty do kierownicy) trzęsła się jak gęsie g....... Ja ze szprych rowerowych dorobiłem w dolnej części dodatkowe uchwyty i jest ok.

 

nie umiem wstawić foto, daj meila to ci

 

ciekawe czy mi się udało....

 

dupa

jutro się nauczę

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7343fd293a18148.html

 

jutro wstawię resztę

 

 

 

 

Edytowane przez Wojtek z karczmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...