Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zazdrość bierze... u nas morko... moze jutro sie poszczęści... a od poniedziałku do garazu i do dzieła, wymiana szczek, przedniej opony w virówce, a w marudzie czyszczenie gazników zaworki olej synhro, , a u kumpla zapowiada sie wymiana napedu, zaworki i regulacje, plus oleje, i co tam wyjdzie w praniu, także bedzie zabawy... najpierw musze tylko dokonczyć budowe podnośnika... bo jak nie to znów bede motory na haku wieszał jak janosika... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] najpierw musze tylko dokonczyć budowe podnośnika... bo jak nie to znów bede motory na haku wieszał jak janosika... :banghead:

 

Ja jakiś czas temu robiłem podnośnik do marudy i dzielnie mi służy :bigrazz: Wygląda to tak :

Podnośnik1

Podnośnik2

Podnośnik3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy u mnie taka konstrukcja bedzie pasować... widze ze masz desperado u mnie tłumik idze ponizej obrysu silnika, musze to jeszcze dokładnie obejrzec, co gdzie jest nizej, bo głupio by było za kolanko podnosci... ale dzieki za pomysł:-) jak cos wymysle postaram sie podesłać pomysl;-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy u mnie taka konstrukcja bedzie pasować... widze ze masz desperado u mnie tłumik idze ponizej obrysu silnika, musze to jeszcze dokładnie obejrzec, co gdzie jest nizej, bo głupio by było za kolanko podnosci... ale dzieki za pomysł:-) jak cos wymysle postaram sie podesłać pomysl;-) pozdrawiam

Ważne żeby wydech nie szedł poniżej ramy bo wtedy lipa... a widzę że z kolegi też nocny marek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak Wilczur - moja maruda jest z 97r i to pewnie to samo co Ty masz. Zrobiłem taki podnośnik jak ma Ptaku i działa rewelacyjnie to i Ciebie powinien - rura idzie powyżej ramy.

Kulnąłem się dziś z kolegami z Torunia na zamek w Radzyniu Chełmińskim, nazbierało się ze 100 maszynek, było ognicho, kiełbaska. Tylko powrót w deszczu ale to nic-ciepło było i 150 km nawinąłem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy u mnie taka konstrukcja bedzie pasować... widze ze masz desperado u mnie tłumik idze ponizej obrysu silnika, musze to jeszcze dokładnie obejrzec, co gdzie jest nizej, bo głupio by było za kolanko podnosci... ale dzieki za pomysł:-) jak cos wymysle postaram sie podesłać pomysl;-) pozdrawiam

Ja kupiłem za 100 taki jak ma PTAKU i też pasuje zawaliśćie. Można przod lub tył podnieść w zależności co potrzeba i gdzie podloży się podnośnik pod sanki. Bardzo stabilnie stoi maszynka. Dodam, że moja maruda jest z 98 roku

Edytowane przez viarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wlasnie zastanawiałem sie nad takim jak ma ptaku... bylem w larssonie, i był tam tez taki platwormowy, za 500, i juz nawet miałęm coś kupic ale chce spróbować zrobić samemu, podpatrzyłem konstrukcje takiego co działa dość podobnie jak samochodowy. Zalezało by mi na podniesieniu całego motocyklu do góry obu kół, do tego chciałbym by pasował do virago jak i do marudera, w poniedziałek bede próbował, a jak nie to wybiore cos z katalogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wlasnie zastanawiałem sie nad takim jak ma ptaku... bylem w larssonie, i był tam tez taki platwormowy, za 500, i juz nawet miałęm coś kupic ale chce spróbować zrobić samemu, podpatrzyłem konstrukcje takiego co działa dość podobnie jak samochodowy. Zalezało by mi na podniesieniu całego motocyklu do góry obu kół, do tego chciałbym by pasował do virago jak i do marudera, w poniedziałek bede próbował, a jak nie to wybiore cos z katalogu...

Witaj "Szary Wilczur"

Ja zmajstrowałem z resztek materiału taki podnośnik:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4489ae9aae94308.html

Polecam! Bardzo wygodny. Podniesienie całego motoru ma zalety!

Łatwo go dopasowac do różnych wielkości ramy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ciśnienie powinno być w tylnim i jakie w przednim kole przewarznie jeżdżę w dwie osoby ?

Z przodu 2,0 kg/cm2 a z tyłu 2,25 kg/cm2 - serwisówka prawdę Ci powie...

 

Witaj "Szary Wilczur"

Ja zmajstrowałem z resztek materiału taki podnośnik:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4489ae9aae94308.html

Polecam! Bardzo wygodny. Podniesienie całego motoru ma zalety!

Łatwo go dopasowac do różnych wielkości ramy.

Pozdrawiam

 

No niezła konstrukcja - szacunek :notworthy: Ale czy nie jest to chybotliwe przy takiej ilości ruchomych połączeń ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu robiłem podnośnik do marudy i dzielnie mi służy :bigrazz: Wygląda to tak :

Podnośnik1

Podnośnik2

Podnośnik3

Ptaku jaka jest wysokość robocza tego dzwigu i czy jak podniesiesz to możesz sobie spokojnie zdemontować koło(tył przód) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zrobiłem... składa sie on z dzwiczek od szafki, do których przykreciłem dwa podnosniki trapezowe od samochodu, a do gór podnosników przyspawałem płaskownik 1mm gróby z 10 cm szeroki, a z 30 długi, z wywierconymi dziórami a do płaskowanika przykreciłem druga deske. wygłada to jak ponoszona platforma, podnosi na wysokosc 30cm, cały motor. Własnie wróciłem z garażu, gdzie wyminiłem szczeki z tyłu i opone z przodu w virago, i spisuje sie dobrze owo ponoszące cudo:) co prawda myslałem że bedzie to ciut stabilnijsze,,, ale przecież nikt nie podnosi motocykla z kimś siedzącym na nim;) jak bede miał jakies fotki to zapodam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniałem napęd, zeby odkręcić przednią zębatkę musiałem sprzęta przyprzeć przodem do ściany, braciak siadzał na moto z wdepniętym hamulcem. Serwis przykręcał ją pewnie pneumatykiem z max momementem........ a więc uwaga na serwisy, bo to na pewno nie było 115 Nm......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaku jaka jest wysokość robocza tego dzwigu i czy jak podniesiesz to możesz sobie spokojnie zdemontować koło(tył przód) ?

Wysokość w pionie to ok. 195 mm. Zależnie od miejsca podłożenia pod ramę, w powietrzu masz tylne albo przednie koło. Demontażu tylnego koła nie przerabiałem jeszcze na tym podnośniku ale myślę że nie będzie problemu, a przednie koło demontuję bez problemu.

Dokładniejsze wymiary tutaj

Dodam jeszcze że szerokość to 660 mm - musi być szeroki bo inaczej będziesz miał problem np. jak masz założone sakwy.

 

no i zrobiłem... składa sie on z dzwiczek od szafki, do których przykreciłem dwa podnosniki trapezowe od samochodu, a do gór podnosników przyspawałem płaskownik 1mm gróby z 10 cm szeroki, a z 30 długi, z wywierconymi dziórami a do płaskowanika przykreciłem druga deske. wygłada to jak ponoszona platforma, podnosi na wysokosc 30cm, cały motor. Własnie wróciłem z garażu, gdzie wyminiłem szczeki z tyłu i opone z przodu w virago, i spisuje sie dobrze owo ponoszące cudo:) co prawda myslałem że bedzie to ciut stabilnijsze,,, ale przecież nikt nie podnosi motocykla z kimś siedzącym na nim;) jak bede miał jakies fotki to zapodam:)

Dawaj foty kolego bom ciekaw tego cuda :clap:

 

Dzisiaj wymieniałem napęd, zeby odkręcić przednią zębatkę musiałem sprzęta przyprzeć przodem do ściany, braciak siadzał na moto z wdepniętym hamulcem. Serwis przykręcał ją pewnie pneumatykiem z max momementem........ a więc uwaga na serwisy, bo to na pewno nie było 115 Nm......

A u mnie ta zębatka odkręciła się bez najmniejszego problemu, a też myślałem że będzie ostra walka.

Edytowane przez Ptaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...