Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co do otworów na risery to są dziury 12 mm. Ciężko jest dostać. Ja zrobiłem tak, że przewierciłem otwór na 12 mm i kupiłem dwie śruby na łeb sześciokątny. W orginale były na inbus. Dałem macherowi i z łba śruby, na tokarce zrobił to mniejsze i w riserze zrobił taki sam otwór. Pasuję idealnie.

Co do kierownicy to w maksie wchodzi 90 cm. Później już brakuję linek. Wiadomo, że jak będzie kiera wysoka to automatycznie musi być krótsza. Poza tym przed kupnem sprawdź otwór tych riserów, bo kolega zakupił o 3 mm za duże. Miały pasować. :banghead:

Co do ceny to 200 zł trzeba dać. Tyle kosztowały na motobazarze. Za swoje dałem 180 zł.

Tu masz jakieś foto. Pzdr. http://picasaweb.google.pl/harbuz666/ZdjeciaMotoru#

 

Dzięki Harbuz za odpowiedż :icon_biggrin: mam teraz jakieś pojęcie na ten temat, będzie jednak problem z tymi riserami, o których wspomniałem. Ich średnica to 10mm a otwory w półce jak wspomniałeś - 12mm, trzeba by jakieś tulejki zastosować. A czy będą pasować takie?

http://www.motocykl.kqs.pl/index.php?p1479...icy-risery-95mm

 

Widzę na fotach, że latasz na głośnych wydechach, ja mam u siebie akcesoryjne ale nie całkiem puste, mają wytłumiacz i całkiem dobrze gadają. Twoje są puste czy też mają coś w środku, brzmią raczej basowo czy popiardują? Sam kiedyś miałem ochotę takie zastosować ale kumpel ma takie w Dragstarze 1100 i łomot jest niesamowity, po przejechaniu 100 km łeb pęka :banghead:

Pozdr.

Edytowane przez kalvas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też podobne kupiłem... ale jeszcze nie montowałem...

przegląd w maju... = po tym się zabiorę...

dawaj filmik jak to chodzi ;-P

 

Co do riserów...

to kiere powinieneś mieć 1cal...

a te risery sa do wąskiej...

Edytowane przez Azmadan

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też podobne kupiłem... ale jeszcze nie montowałem...

przegląd w maju... = po tym się zabiorę...

dawaj filmik jak to chodzi ;-P

 

Co do riserów...

to kiere powinieneś mieć 1cal...

a te risery sa do wąskiej...

 

I co, pasowały do półki? Filmik wstawię jak poskładam maszynę, zabrałem się za malowanie i obecnie jest w proszku ;) No teraz to zwątpiłem, przecież w Marudzie jest kiera 22mm a nie calowa i takie właśnie powinienem kupić risery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizyk69

w twoich okolicach fajna knajpa jest...

Złoty Młyn...

zawsze jak jestem w twojej okolicy...

zazwyczaj 4x w roku... :-D

to tam jadam....

hmmm 250km...

można by na obiad wyskoczyć na moto...

 

a co do spotkania... to u nas 20.03 topimy burą sukę...

po tym powinno już być ciepło :-D

 

Złoty Młyn = pyszne żarcie :clap: też tam jadam parę razy w roku - na motocyklowy obiadek też się zapisuję :) :crossy:

Edytowane przez Ptaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty Młyn = pyszne żarcie :clap: też tam jadam parę razy w roku - na motocyklowy obiadek też się zapisuję :) :crossy:

 

dajcie jakis namiar na ten Zloty Mlyn bo juz mam ochote na obiadek.

i to dobre "zima precz" hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączka, browarek, gitara. motor kurna to dla mnie brzmi jak utopijne pojęcie edenu. Sorki za wzniosłe słowa ale sie wzruszyłem :rolleyes: i poproszę o info na temat spotkań kolejnych bo 21-go moj marud nie bedzie jeszcze gotów a poza tym nie zawsze sie moge wyrwać ale zawsze jestem chętny. Jeśli już się zaczynamy zgadywać to czekam na odzew marauderków z centrum coby może razem polatać. Może jakieś Borki nad zalewem sulejowskim albo zalew jeziorsko w jedną i w drugą stronę było by sympatycznie.

Aha zapomniałbym...

 

ZIMA PRECZ!!!

fizyk69 z tymi Borkami to trafiłeś w 10 terz się na to piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów posiadających Marudera i kręcących się wokół mojej okolicy. Mam pomysła, racji tego że jak znam życie to umawianie na zlot naszych maszyn w czasie kiedy jest zimnica nic nie da, ale obiecuję że jak tylko zrobi się trochę cieplej, sam zainicjuje takowe. Po prostu umówimy się w jakimś miejscu na konkretną godzinę i sobie wspólnie pokręcimy.

A narazie pozdro i do zobaczyska !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jak aura pozwoli polatać to się będziemy umawiać konkretnie.

 

Co do Złotego młyna to nie jadłem tam jeszcze ale z chęcią zjem więc dopisuje się do obiadku.

 

Robertso444 w Tomaszowie jestem dość regularnie jak się będę wybierał dam znać chyba że się wcześniej jakieś spotkanko w borkach zrealizuje

pozdrowionka dla wszystkich

 

aha

 

ZIMA PRECZ!!!

Edytowane przez fizyk69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, pasowały do półki? Filmik wstawię jak poskładam maszynę, zabrałem się za malowanie i obecnie jest w proszku ;) No teraz to zwątpiłem, przecież w Marudzie jest kiera 22mm a nie calowa i takie właśnie powinienem kupić risery.

 

ja pisałem o wydechach...

 

a co do kiery to nie wiem... ale ja mam calową... - zmierz :-D

22mm jest w virago :-D

 

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do otworów na risery to są dziury 12 mm. Ciężko jest dostać. Ja zrobiłem tak, że przewierciłem otwór na 12 mm i kupiłem dwie śruby na łeb sześciokątny. W orginale były na inbus. Dałem macherowi i z łba śruby, na tokarce zrobił to mniejsze i w riserze zrobił taki sam otwór. Pasuję idealnie.

Co do kierownicy to w maksie wchodzi 90 cm. Później już brakuję linek. Wiadomo, że jak będzie kiera wysoka to automatycznie musi być krótsza. Poza tym przed kupnem sprawdź otwór tych riserów, bo kolega zakupił o 3 mm za duże. Miały pasować. :banghead:

Co do ceny to 200 zł trzeba dać. Tyle kosztowały na motobazarze. Za swoje dałem 180 zł.

Tu masz jakieś foto. Pzdr. http://picasaweb.google.pl/harbuz666/ZdjeciaMotoru#

Dzięki Harbuz za odpowiedż :icon_biggrin: mam teraz jakieś pojęcie na ten temat, będzie jednak problem z tymi riserami, o których wspomniałem. Ich średnica to 10mm a otwory w półce jak wspomniałeś - 12mm, trzeba by jakieś tulejki zastosować. A czy będą pasować takie?

http://www.motocykl.kqs.pl/index.php?p1479...icy-risery-95mm

 

Widzę na fotach, że latasz na głośnych wydechach, ja mam u siebie akcesoryjne ale nie całkiem puste, mają wytłumiacz i całkiem dobrze gadają. Twoje są puste czy też mają coś w środku, brzmią raczej basowo czy popiardują? Sam kiedyś miałem ochotę takie zastosować ale kumpel ma takie w Dragstarze 1100 i łomot jest niesamowity, po przejechaniu 100 km łeb pęka :banghead:

Pozdr.

 

Witam.

Wracając do riserów to te nie są za bardzo efektowne. Poczekaj na jakiś motobazar i tam naprawdę widziałem fajne. No, ale to moja opinia.

Co do tłumików to są puste. Miałem orginalne silver tail ale sprzedałem. Trochę szkoda, bo chciałem jechać w tym roku na rajd katyński, ale muszę kupić ciche wydechy, bo nikt nie będzie chciał ze mną jeżdźić. Na zloty czy tak w koło komina to mogą być.

Teraz wracam do młyna. Fajna knajpa, ale jak koledzy mają za daleko, a bliżej jest w moje okolice to zróbmy spotkanko w Kletnie. Fajna knajpa motocyklowa. Klub Virago tam robi zlociki. Teraz na forum O.O.O jest temat kletna. Można noclegi załtwić, do czech skoczyć. Jak będą chętni to ja resztę załatwie.

Dobra spadam do kopalni. Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wracając do riserów to te nie są za bardzo efektowne. Poczekaj na jakiś motobazar i tam naprawdę widziałem fajne. No, ale to moja opinia.

Co do tłumików to są puste. Miałem orginalne silver tail ale sprzedałem. Trochę szkoda, bo chciałem jechać w tym roku na rajd katyński, ale muszę kupić ciche wydechy, bo nikt nie będzie chciał ze mną jeżdźić. Na zloty czy tak w koło komina to mogą być.

Teraz wracam do młyna. Fajna knajpa, ale jak koledzy mają za daleko, a bliżej jest w moje okolice to zróbmy spotkanko w Kletnie. Fajna knajpa motocyklowa. Klub Virago tam robi zlociki. Teraz na forum O.O.O jest temat kletna. Można noclegi załtwić, do czech skoczyć. Jak będą chętni to ja resztę załatwie.

Dobra spadam do kopalni. Pzdr.

 

 

Problem w tym, że w mojej okolicy nie odbywają się bazary, najbliżej mam do W-wy... Mogę tanio kupić nowe risery od Intruza z tym, że są do kiery calowej a nie uśmiecha mi się teraz zmieniać całego osprzętu. Nie przypuszczałem, że będzie taki problem z doborem riserów bo prawdę mówiąc, w sprzedaży nie ma jakiegoś szczególnego wyboru. Co do wydechów to miałem taki sam problem, wcześniej latałem na pustych to żona nie chciała ze mną jeżdzić :bigrazz: Jej Shadow VT 600 ma oryginalne i jadąc za mną własnych myśli nie słyszała :icon_biggrin:

Gdybyś miał jakiś namiar na risery do Marudy to daj cynk, z góry dzięki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo... ktoś tu nie czyta...

weź suwmiarkę... i idź zmierzyć kierownice...

na 99,9% masz CALOWĄ...

jak masz oryginalną :-P

wiem bo końcówki kiery chciałem kupować nieoryginalne...

i mamy CALOWE kierownice ;-P

22mm jest w virago 535... widać różnicę... gołym okiem... :-)

 

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo... ktoś tu nie czyta...

weź suwmiarkę... i idź zmierzyć kierownice...

na 99,9% masz CALOWĄ...

jak masz oryginalną :-P

wiem bo końcówki kiery chciałem kupować nieoryginalne...

i mamy CALOWE kierownice ;-P

22mm jest w virago 535... widać różnicę... gołym okiem... :-)

 

Ups... :notworthy: Najlepiej będzie jak faktycznie pójdę i zmierzę bo już sam sobie nie wierzę. Dałbym głowę, że ma 22mm, po prostu nigdy tego nie mierzyłem ale sądząc po Intruzie kumpla to moja jest cieńsza a On ma calówkę. Jeśli faktycznie będzie tak jak mówisz to mam łatwiejsze zadanie bo risery od Intruza mogę mieć od ręki. Dzięki za zwrócenie mi na to uwagi gdyż błądziłbym po omacku :banghead:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...