Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hartke

Włóż rękę pomiędzy tylny błotnik i oponę z lewej strony a zauważysz, że wzmocnienie tego błotnika jest zbyt blisko opony i raczej będzie szurać wiem coś o tym bo wystarczy że tuleje na wahaczu są wybite i opona też będzie przycierać w tym miejscu.

Edytowane przez zzhop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanko. Moja tylna opona tj. Dunlop D404 150/90-15 już jest prawie łysa i tak się zastanawiam czy możliwe było by zamienienie jej na np. Dunlopa D404 ale 170/80 bądź 160/80. Oprócz walorów wizualnych coś by się zmieniło na lepsze ? Wiem że w koleinach będzie się gorzej jeździło ale to da się przełknąć.

 

Liczę na wasze opinie.

 

Pozdrawiam

 

Z tego co się orientuję to zmiany będą jedynie na gorsze - tak jak napisałeś gorsze prowadzenie w koleinach i gorsze składanie i prowadzenie w zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to 160 tka wchodzi bez problemu,a negatywnego wpływu ma jazdę nie zauważysz.A wygląd na +.Nic nie będzie ocierało.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanko. Moja tylna opona tj. Dunlop D404 150/90-15 już jest prawie łysa i tak się zastanawiam czy możliwe było by zamienienie jej na np. Dunlopa D404 ale 170/80 bądź 160/80. Oprócz walorów wizualnych coś by się zmieniło na lepsze ? Wiem że w koleinach będzie się gorzej jeździło ale to da się przełknąć.

 

Liczę na wasze opinie.

 

Pozdrawiam

ja mam bridgesone 150, ona ma z boku taki wypukły napis ktory wysaje poza rys opony jakies pół centymetra. I powiem że weszła, ale to różnie, jak pisał zzop tuleje, ustawienie kola, mozy byc tak ze wydasz kase i bedzie zimna jak nogi dupa... wiec pomierz sobie, zobacz ta co masz i dodaj po bokach po pół centa lub po cent. musisz pomierzyc dokładnie czy wejdzie miedzy wahacz czy lancuch nie bedzie wadził i gdy opona zanuzy sie w błotnik czy nie bedzie zablisko do wew stelaza, jak i czy łby śrób na ich koncu przejda, bo mi chaczyły musiałem przyciać ... nie wierz opiniom innych ludzi bo jak masz np z jednej strony tuleje krotsza to za cholere potem nie wyprowadzisz koła by było równo ustawione,,, dlatego linijka i liczydło... pamietaj że 150 x 0.9 jest 135, a 160 x 0.8= 128, mówiac w prost bedziesz wolniej jechał :icon_razz:

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chyba również czeka wymiana oponki z przodu. Bieżnik się powoli kończy i wygląda nie najmłodziej. Nie mogę rozszyfrować kodu DOT na niej. Ma takie oznaczenie DOT EUXR NA7488. Czyżby była z 88r?? :biggrin:

Jaką oponkę polecacie założyć oprócz Dunlopa D404?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chopy i kobitki ma maruderkach różnych. Ja to bardziej obserwator tu jestem niż użytkownik tego forum. Pomykam marudą 97 od trzech lat. Widzę że jest potrzeba zorganizowania jakiegoś spędu maruderów w tym sezonie i problem czy to południe kraju czy północ. A może centrum? np okolice Torunia. Kawał łąki na uboczu się znajdzie, spokojnie ognicho, gitara, browar..

Są chętni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chopy i kobitki ma maruderkach różnych. Ja to bardziej obserwator tu jestem niż użytkownik tego forum. Pomykam marudą 97 od trzech lat. Widzę że jest potrzeba zorganizowania jakiegoś spędu maruderów w tym sezonie i problem czy to południe kraju czy północ. A może centrum? np okolice Torunia. Kawał łąki na uboczu się znajdzie, spokojnie ognicho, gitara, browar..

Są chętni?

Witam.

Nie pamiętam kto wcześniej napisał, że może podjechać w każde miejsce. Ja też podpinam się do tematu. Ja jestem z dolnego śląska, ale czy to toruń, czy mazury ja jestem pierwszy. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie pamiętam kto wcześniej napisał, że może podjechać w każde miejsce. Ja też podpinam się do tematu. Ja jestem z dolnego śląska, ale czy to toruń, czy mazury ja jestem pierwszy. Pzdr.

 

 

No to czekamy na następnych :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chopy i kobitki ma maruderkach różnych. Ja to bardziej obserwator tu jestem niż użytkownik tego forum. Pomykam marudą 97 od trzech lat. Widzę że jest potrzeba zorganizowania jakiegoś spędu maruderów w tym sezonie i problem czy to południe kraju czy północ. A może centrum? np okolice Torunia. Kawał łąki na uboczu się znajdzie, spokojnie ognicho, gitara, browar..

Są chętni?

co do pomysłu to bomba, co do entuzjazmu wpisywania sie to ciut gorzej u mnie bo nie wiem kiedy, np jak jutro to nie wiem czy zdąże...;) niewiadomo jak z urlopem, ale wstepne też pisze sie na to szaleństwo...;)

 

co do opon... to tak patrze i widze że każdy swoja opone chwali, nie ważne jaka marka, ten co juz ja kupi, i założy chwali ja jak najlepsza... co ja moge dodac, wiem ze mialem wczesniej jakas chinska,, nie pamietam nazwy, i strasznie szybko sie tarła, mam teraz bridgestona i sciera sie wolniej... co do wlasciwosci jezdnych... według mnie ciezko cokolwiek znacząco zauważyć... jak dla mnie,,, opona musi ladnie wygladać... miec kształtny bierznik, i np nie miec jakichs pomalowanych czerwonych i zielonych pasków przez cała dlugosc, no i nie moze zrujnować mojego budżetu... reszta... tak naprawde to takie chwalenie kto ma lepszy nos...;-) pozdrawiam

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pomysłu to bomba, co do entuzjazmu wpisywania sie to ciut gorzej u mnie bo nie wiem kiedy, np jak jutro to nie wiem czy zdąże...;) niewiadomo jak z urlopem, ale wstepne też pisze sie na to szaleństwo...;)

 

co do opon... to tak patrze i widze że każdy swoja opone chwali, nie ważne jaka marka, ten co juz ja kupi, i założy chwali ja jak najlepsza... co ja moge dodac, wiem ze mialem wczesniej jakas chinska,, nie pamietam nazwy, i strasznie szybko sie tarła, mam teraz bridgestona i sciera sie wolniej... co do wlasciwosci jezdnych... według mnie ciezko cokolwiek znacząco zauważyć... jak dla mnie,,, opona musi ladnie wygladać... miec kształtny bierznik, i np nie miec jakichs pomalowanych czerwonych i zielonych pasków przez cała dlugosc, no i nie moze zrujnować mojego budżetu... reszta... tak naprawde to takie chwalenie kto ma lepszy nos...;-) pozdrawiam

 

Z tym urlopem to Ty wilczur nie przesadzaj - sobota/niedziela wystarczy, a termin... tak żeby w namiocie nockę przespać, może maj będzie ciepły.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :clap: I ja śię pisze na taką imprezkę,byłem w zeszłym roku nie daleko Torunia-w Pieckach-było fajowo :flesje: Ale też chętnie wybrał bym się w bieszczady,słyszałem,że świetnie się jeżdzi po tych serpętynach.No ale to już jakiś urlopik trzeba,bo spory kawał drogi.Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :clap: I ja śię pisze na taką imprezkę,byłem w zeszłym roku nie daleko Torunia-w Pieckach-było fajowo :flesje: Ale też chętnie wybrał bym się w bieszczady,słyszałem,że świetnie się jeżdzi po tych serpętynach.No ale to już jakiś urlopik trzeba,bo spory kawał drogi.Pozdrawiam :wink:

 

Witaj "siema13" te bieszczady to planuję z kolegą w tym sezonie, tak cos koło tygodnia. Wahamy się czy nie lepiej w karkonosze-góry stołowe, no zobaczymy.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Widzę że jest potrzeba zorganizowania jakiegoś spędu maruderów w tym sezonie i problem czy to południe kraju czy północ. A może centrum? np okolice Torunia. Kawał łąki na uboczu się znajdzie, spokojnie ognicho, gitara, browar..

Są chętni?

 

Wszystko zależy od terminu i ciężko się zdeklarować w ciemno, ale zapisujęsię jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...