Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki kolego krzlex ale faktycznie ciężko, trza mieć znajomości, za drobna sprawa te moje oparcie. Wysłałem do Poznania - MOTOCHROM. Robią solidnie tylko dłuuuugo. 2 miechy. Co do paska to raczej nie zdecyduję się, co bym robił przy motorku w wolnych chwilach nie mająć łańcucha? A tak jakieś grzebanko i malutka jazda dla sprawdzenia czy wszystko działa. O wałeczku pomyślimy jak opanuję marude, narazie idzie mi dobrze, spokojna jazda, wchodzenie w zakręty z coraz większą prędkością (ale obawy są) i trzeba trenować aby wiosną wyjechać w trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz eVILoR ;-) mam nadzieję że miło będzie nam się gawędziło.

Wału zazdroszczę ;-).. ale swój łańcuch zacząłem lubieć.

Tym bardziej, że daaawno nie jeździłem.

 

Cześć Szpadi. Jestem odnośnie tego przekonany :lalag:

Co do wału, jedyne co dopuszczałem przy wyborze moto to pasek albo wał(ze wskazaniem na to drugie, chociaż też ma swoje wady).

Moto kupiłem pod koniec października zeszłego roku, wyjeździłem dopiero 500mil więc też za dużo nie śmigałem.

Tobie pewnie wiąże się z łańcuchem jakiś sentyment :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy dzwoniłeś do gościa z Allegro do którego wysłałem Ci numer?

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytam tak i czytam, ale w końcu muszę zaistnieć i przestać się chować.

Witam i pozdrawiam wszystkich Maruder-maniaków. Właśnie wróciłem z pierwszej w tym roku przejażdżki i mam kilka spraw.

Jestem raczej świerzakiem jeśli chodzi o sprzęty, śmigam od roku, więc jeśli zadam jakieś głupie pytanie to nie krzyczcie na mnie bo zamknę się w sobie :lalag:.

Po dzisiejszym dniu zauważyłem, że Maruda trochę kicha i nie równo przyspiesza, czyżby trzeba było podregulować gaźniki ?

I drugie pytanie, muszę wymienić łańcuch, bo strasznie hałasuje, jaki kupić najlepiej, poradźcie...

Na koniec, pewnie się powtórzę, ale na co zwrócić uwagę przy przygotowaniach do sezonu. Oczywiście wymieniłem olej, filtry powietrza, płyn chłodniczy( jutro zmieniam świece).... coś jeszcze ?

Pozdrawiam i do zobaczenia :cool:

 

PS:. gdybyście mieli manual do VZ 800 do 98 roku to z chęcią poproszę, mam ale do tych po 98 nie wiem czy to jakaś różnica

Edytowane przez Comanche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz Comanche!.

Co do serwisów, to zrobiłeś wszystko co należy. Dodać do tego jedynie mogę synchronizację gaźników skoro silnik nierówno chodzi, oraz regulację naciągu łańcucha.

Tutaj masz gotowy komplet zespołu napędowego.

Jak to wszystko porobisz to pozostanie tylko latanko ;-)

Co do serwisówki to mam tylko katalog części do roczników 97-03, są tam rozrysowane ładnie i mi to styka. Jak chcesz to podaj na priv maila to ci podeślę. Link to serwisówki znajdziesz tu na forum (używając opcji szukaj).

Pozdrawiam

Edytowane przez Szpadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi serwisami to różnie bywa... właśnie odebrałem swojego Marudę '03 z Piaseczna po maxiprzeglądzie i pupa... nie dotarłem na dzisiejszą wycieczkę...

Wymieniłem cały zespół napędowy i fakt, że z poprzednio "sieczkobrzęka" zrobiła się machina, że ho ho, mimo, że łańcuch... łańcuszek cichutki, silniczek równiutki, jeszcze tylko elepstryka została do poprawienia i do sezonu gotowiutki, jak nowy...

A potem: szerszą kierę, odnóża pięć centymów do przodu, gmolasie i koniec upiększania... :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kolegi krzlexa, szukam zakładu ślusarskiego w Zielonej Górze co by się zajmował obróbką stali nierdzewnej. Muszę dorobić trzy elementy do zamocowania spacerówek na gmolach: dwa kątowniczki i pręcik gwintowany na końcach. Jak bym mógł prosić o podanie namiarów na takowy zakładzik w Zielonej Górze to będę wdzięczny.

A czy czasami kolega w niedzielę nie śmigał? Bo w Cybince minęła nas spora grupa bikersów jadąca w stronę Słubic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azael, a nie myślałeś aby założyć gmoli "zębów"? Do stylu Twojego Maraudera pasowałyby...

 

He he he ... czy my kiedyś nie rozmawialiśmy na ten temat? :) :biggrin:

Ja je nazwałem "żebrami" i nawet znalazłem majstra, który mi je zrobi, choć ostatnio widziałem takie na Maraudku 1,6 i zastanawiałem się, czy ktoś tego przypdkiem nie produkuje? Może wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...