Skocz do zawartości

Opinia o KAWASAKI Z 750 ( Z750 )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Nie mialem nigdy mozliwosci przejechac sie ta Kawa.

Bardzo mnie interesuje, jaka jest najwyzsza przelotowa predkosc, jaka mozna osiagnac? Na silniku to raczej nie robi wrazenia, ale do jakiej predkosci wytrzymuje czlowiek, zeby wiatr zbyt nie meczyl? Czy 160-170km/h jest realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nigdy mozliwosci przejechac sie ta Kawa.

Bardzo mnie interesuje, jaka jest najwyzsza przelotowa predkosc, jaka mozna osiagnac? Na silniku to raczej nie robi wrazenia, ale do jakiej predkosci wytrzymuje czlowiek, zeby wiatr zbyt nie meczyl? Czy 160-170km/h jest realne?

 

W wersji S (z owiewka) spokojnie latałem na takich samych przelotowych co sportami z owiewkami, kilkukrotnie jechałem również z prędkościa maksymalną 255 km/h (licznikowe) i spokojnie da się to znieść. Nie wiem jak wersja goła, Suzuki B-King leciałem 260 km/h i średnio da się to wytrzymać :bigrazz:

 

Ale generalnie w wersji S jest git, 150 - 170 na trasie na luzie się da lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji S (z owiewka) spokojnie latałem na takich samych przelotowych co sportami z owiewkami, kilkukrotnie jechałem również z prędkościa maksymalną 255 km/h (licznikowe) i spokojnie da się to znieść. Nie wiem jak wersja goła, Suzuki B-King leciałem 260 km/h i średnio da się to wytrzymać :bigrazz:

 

Ale generalnie w wersji S jest git, 150 - 170 na trasie na luzie się da lecieć.

 

Wersja S jest bardziej praktyczna, ale niesamowicie brzydka. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam szanownych państwa ;)

w związku z tym, że ostatnimi czasy pozbyłem się Thundercata szukam czegoś nowego ;) chcę coś więcej niż 600, ale 1000 mi nie trzeba... i wpadła mi w oko kawa z750 :) Tylko mam pytanie do użytkowników odnośnie porównania dwóch wersji z750 i z750s.

z750 bardziej mi się podoba, ale... będę dużo jeździł z pasażerem - dokładnie z pasażerką ;) i czy:

1. dzielona kanapa w z750 jest bardzo niewygodna dla pasażera? w z750s jest niby pojedyncza, ale jak patrzyłem po zdjęciach nie wygląda na wygodniejszą niż dzielona?

2. czy ta czacha w z750s dużo daje jeżeli chodzi o ochronę przed wiatrem? Czy akcesoryjna szybka do z750 daje rade? Czy nie jest warta swojej ceny?

 

Jechałem z750 kolegi bez akcesoryjnej szybki i przy 160km/h była masakra - wiatr miotał mną na lewo i prawo - czy ktoś ma odniesienie do jazdy z750 z szybką i bez?

 

Ewentualnie inne propozycje motocykli o podobnych parametrach? :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem z750 kolegi bez akcesoryjnej szybki i przy 160km/h była masakra - wiatr miotał mną na lewo i prawo - czy ktoś ma odniesienie do jazdy z750 z szybką i bez?

Sam sobie już odpowiedziałeś na jedno pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Miałem przyjemność latania Z 750 kolegi (jako pasażer) i przyznam, że pozycja jest bardzo męcząca (być może dla tego że prędkość oscylowała w przedziale 230-240 km/h ale to pomińmy). To samo zdanie ma "dróga półówka" kumpla, dziewczyna zaczyna marudzić już po pierwszych 50 km jazdy. W związku z powyższym radzę się jeszcze raz zastanowić przed zakupem nad czymś bardziej cywilnym, jest w czym wybierać w przedziale: 600-1000 ccm.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mialem okazje zrobic 300km na z750s i mam takie spostrzezenia:super poreczny sprzet,mimo ze byl z wyporzyczalni po kilku zakretach smigalem nim jak swoim albo i lepiej, niestety po ok 3godz ciezko bylo na nim usiedziec. smigalismy troche po autustradzie duzo serpentyn i troche spokojnie po miescie-spalanie wyszlo 7l. ale dzieki tej porecznosci bardzo mile go wspominam. udanego wyboru. niestety nie pamietam jak sprawowala sie szyba przy przelotach na aotostradzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Niedawno zamieniłem maxiskuter na Z750S. Przeszukując internet znalazłem jedno polskie forum mówiące o serii Z. Niestety dość ubogie. Mam nadzieje że na szacownym Forum Motocyklistów będzie więcej użytkowników Z-etów i temat rozwinie się tak jak np właścicieli Fazerów:) Jestem ciekawy ilu mamy posiadaczy Z-tek,oczywiście ile jest w wersji S:) Czy ktoś śmiga w okolicach Poznania? Na jakie elementy motoru trzeba zwrócić szczególną uwagę bo te akurat są szczególnie awaryjne etc.

Zapraszam do podzielenia się wrażeniami z użytkowania tego modelu, bo wydaje mi się że jest on w Polsce dość niedoceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dzielona kanapa w z750 jest bardzo niewygodna dla pasażera? w z750s jest niby pojedyncza, ale jak patrzyłem po zdjęciach nie wygląda na wygodniejszą niż dzielona?

2. czy ta czacha w z750s dużo daje jeżeli chodzi o ochronę przed wiatrem? Czy akcesoryjna szybka do z750 daje rade? Czy nie jest warta swojej ceny?

 

Jechałem z750 kolegi bez akcesoryjnej szybki i przy 160km/h była masakra - wiatr miotał mną na lewo i prawo - czy ktoś ma odniesienie do jazdy z750 z szybką i bez?

 

Ewentualnie inne propozycje motocykli o podobnych parametrach? :bigrazz:

 

1. Tak, jest bardzo nie wygodna dla pasażerki. Spada na Ciebie.

2. Dużo daje, brzydko wygląda.

 

Reasumując: albo lepszy wygląd i przyzwyczaić się do wiatru albo brzydki z mniejszym oporem wiatru :flesje:

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widziałeś Z750S na żywo.Na zdjęciach wygląda dużo gorzej niż w realu.Owiewka podobnie jak w golasie daje dość agresywny wygląd. Lipne są jedynie lusterka-za wąsko rozstawione, widzisz swoje ramiona.Poszerzenia to wydatek 205-220 pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...