Skocz do zawartości

Honda Cb450s i spalanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kilka tygodni temu nabyłem swój pierwszy sprzęt, Honda CB450s, z 1988r. wersja oddławiona w bdb. stanie. Kupiona od forumowego kolegi;-).

Ale ostatnio zaczęło mnie niepokoić spalanie... Ostatnio, na trasie (ok. 30 km) jechałem z kolegą z tyłu, pod wiatr, praktycznie caly czas 130 km/h i kiedy dojechałem na miejsce, to mi moto zgasło i musiałem na rezerwie jeździć. Po obliczeniach wyszło mi spalanie ok 5.8 litra - to normalne?

 

Jakis tydzień później, jezdzilem wiekszosc czasu po samym miescie. Technika jazdy - jak to 18sto latek, czasami trzeba bylo przegonic paru z pod świateł;-) i spalanie wyszlo 7 litrów i to mnie zaniepokoiło.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem swego czasu GSX 400e (nawet dwa) i nie mogłem zejść nizej 6 (no dobra nie chciałem zejść :icon_rolleyes: ) więc spoko. 7 w mieście to troszke dużo jak na cb ale jeśli dzidowałeś to tez nie ma sie specialnie co dziwić. Jeśli rzeczywiście bedzie ci tyle palić to mozesz skoczyć na regulacje moze coś pomogą. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zwykle paliła 5 litrów ale jak jechałem na trasie (120-130) to też wzięła 7/100 przy 150 kg (2 osoby) na trasie.

Pozdrawiam Seb

450-tka 7 litrów bierze? Cholera... to jak R1:D, szkoda, ze tak nie jezdzi. Jutro jade w 60 km trasę we 2 osoby, zobaczymy ile spali.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Żeby nie zakładać nowego tematu, orientuje się ktoś w osiągach tego moto? Konkretnie to chodzi mi o przyspieszenie 0-100 km/h. Nigdzie nie moge znalezc a jeszcze nie odwazylem się mierzyc.

Edytowane przez Bi3gan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Ostatnio dokładnie sprawdziłem, ile pali mi moja Honda. Zalałem 4 litry benzyny i przejechałem na tym ok. 60 km i skończyło się paliwo. Spalanie jakie mi wyszło to: ~7l/100 km. Jeździłem tylko po mieście, dość spokojnie.

 

Powinienem oddać moto do serwisu?

 

Pozdrawiam.

 

PS. Ma ktoś adres dobrego serwisu motocyklowego w woj. kujawsko-pomorskim? Najlepiej okolice Bydgoszczy lub Torunia.

Edytowane przez Bi3gan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

[niedawno pojechalw w traske nad morze cos kolo 370 km w jedna strone dwie sakwy plecaczek i tak sobei pomykalismy za Yamaha virago 535 jakies do 120 caly czas to mi wyszlo na tej trasie spalanie 4,16 jak wracalismy jechalismy troche szybsza trasa wychodzilo dosc czesto powysej 120 a z reguly nie mniej i spalila 4,8 juz wtedy. Fakt ze wtedy byla wersja zdlawiona 27km co troche mnie dziwi od wczoraj jest juz pelna wersja weic zobacze jak teraz bedzie spalanie sie ukladalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...