Skocz do zawartości

Zerwany gwint w silniku od śruby spustu oleju gsxf750 '89


kvos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śruba trzyma się na trzech zwojach, reszta pozrywana. Olej kapie, jeździć się nie da. Rozwiązaniem było by tylko nagwintowanie na większą śrubę? Silnika nie chcę rozbierać, bo niedawno składany, ma sporo fabrycznie nowych części i jest na dotarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem dokładnie to samo w swoim GSXFie, był temat na 4um już kilka razy, jak poszukasz to znajdziesz na pewno. A tak w skrócie:

bez zdjęcia miski się nie obędzie niestety - zrzucasz plastiki, cały układ wydechowy i zrzucasz miskę. Potem do jakiegoś ślusarza dobrego - mi akurat naspawali materiału i nagwintowali jeszcze raz na ten sam wymiar i wszystko trzyma super, nic się już nie zrywa ani nie kapie, olej po tej operacji już zmieniałem, jest ok.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba trzyma się na trzech zwojach, reszta pozrywana. Olej kapie, jeździć się nie da. Rozwiązaniem było by tylko nagwintowanie na większą śrubę? Silnika nie chcę rozbierać, bo niedawno składany, ma sporo fabrycznie nowych części i jest na dotarciu.

 

 

 

Witam jeśli masz dojście dosć dobre i sporo materiału dokoła śruby to wcale nie musisz ściągać miski >>> zlej oliwę zrób co masz zrobić przepłucz troszke oliwą opiłki powinny spłynać z olejem a jeśli nawet kilka zostanie to nic złego stać się nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no pewnie nic złego ;] to moze do tego swojego vulcana dosyp sobie troszke piasku do miski to tez nic złego ci sie nie stanie ;]moze najwyzej szybciej sie dotrze ;]

stary w gsxf'ie jest dosc łatwo ściągnąć miske bez wyjmowania silnika z moto. wiec ściągnij ją i daj do ślusarza zeby to zrobił, potem czyszczenie miski, montaz i po sprawie. i napewno nieroob tego na moto bo mozesz tego załować .

pozdro

Edytowane przez streetracer23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...