Skocz do zawartości

MZ 250/251 czy Jawa TS 350?


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej - widze ze ktos kto tak twierdzi nie mial kontaktu z zadbana jawa!!!

moze jest ciezsza, ale za to nieco silniejsza - i co bardzo pozyteczne ciagnie od zdecydowanie nizszych obrotow..

awaryjnosc-przyznaje bardziej podatna, bo 2 cylindry, ale wszystko zalezy od porownywanych egzemplazy - ja naprzyklad od pol roku (od kupna) nie regulowalem zaplonu i nie ma najmniejszej potrzeby go regulowac, itd.

poprotu temat rzeka i osobiscie nie uzje wyzszosci ktorejs z marek nad druga - kwestia egzemplazy, ale tez zdupy sie czyje jak uwazasz ze to jest odpowiedni temat na podsumowanie watku.

 

Gratuluje motocykla pozatym

i stronka bardzo mila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Alez ja nie wypowiedzilem sie w tym watku slowem na temat Jawy!

Uznalem, ze wole Etle, bo jest wg mnie ladniejsza i kupilem.

Niniejszy watek zalozylem nie w celu porownania Etli z Jawa, tylko po to, by wybrac, ktory z tych motocykli kupic.

A poniewaz juz przeszlo pol roku temu kupilem MZtke, napisalem, ze temat jest juz zamkniety, bo cel swoj osiagnalem...

 

hej - widze ze ktos kto tak twierdzi nie mial kontaktu z zadbana jawa!!!  

Odnosisz to do kogo, bo nie cytujac z kolei nikogo nie wiem czy mowisz do mnie... Ja nic o zadnej Jawie nie twierdze ;]. Nie mialem kontaku ani z zadbanym sprzetem, ani z rozwalonym, wiec nic kompletnie na temat tego motocykla powiedziec nie moge... I nie mowie :banghead:.

 

ja naprzyklad od pol roku (od kupna) nie regulowalem zaplonu i nie ma najmniejszej potrzeby go regulowac, itd.  

No to ja mam to samo. Od zakupu w styczniu nie regulowalem zaplonu w mojej Etce. A mam nawiniete przez ten czas 5300 km :P.

 

poprotu temat rzeka i osobiscie nie uzje wyzszosci ktorejs z marek nad druga - kwestia egzemplazy, ale tez zdupy sie czyje jak uwazasz ze to jest odpowiedni temat na podsumowanie watku.  

Ja rowniez nie uznaje wyzszosci zadnej z marek. Tym bardziej, ze z Jawa stycznosci nie mialem, wiec nie mam skali porownawczej.

Ale jak pisalem. Wcale nie uwazam, ze jest to podsumowanie sporu, ktory motocykl jest lepszy. Uwazam, ze watek, ktory motocykl chce kupic jest zamkniety, bo juz motor kupilem.

Proste :crossy:.

A co jest lepsze - MZtka czy Jawa jest stare jak pytanie co bylo pierwsze - jajko czy kura. I nie sadze, ze jakikolwiek watek na tym forum jest w stanie zamknac ten temat.

 

Gratuluje motocykla pozatym  

i stronka bardzo mila  

Dzieki! :crossy:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam~!

 

Teraz to ja rozglądam się za którymś z tych motocykli (jawa,cz,etz) :)

Generalnie nastawiony jestem na jawe ts ale jedno mnie w niej niepokoi :

wszystkie egzemplaże na których jeździłem (4) miały bardzo wyraźną tendencje do shimmy (Okrop - szczególnie Twoja) powyżej 100 km/h nie sposób puścic kierownice a i kierowanie jedną ręką nie jest dobrym pomysłem :/

Z tąd moje pytanie : czy każda jawa ts tak ma , jak temu zaradzić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tąd moje pytanie : czy każda jawa ts tak ma ' date=' jak temu zaradzić :?:[/quote']

 

Moja tak nie ma :) - poważnie. Do 130 bez większych problemów. Winę za to ponosi w dużej mierze oryginalne ogumienie, które mówiąc delikatnie jest do dupy, poza tym zbyt miękki przód i ewentualnie luz w główce ramy (częste zjawisko w przypadku Jaw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :twisted: są produkowane takowe do jawy ?? może od wersji z koszem ??

 

Są a raczej były. Były to amortyzatory cierne ale dosyć skuteczne. Jeśli uda Ci sie taki dostać to bez problemu zamontujesz do jawy bo w dolnej półce sa przygotowane gwintowane otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem se w maju MZ TS jeste z niej zadowolony takiego katowania niejedna jawa by niewytrzymala MZa trzyma sie swietnie mozesz wierzyc lub nie ale spalanko mi kreci w granicy 2,5 do 3,5 l/100km a i kilometry nia robie ten sezon umnie byl ubogi w zloty ale najdluzsza trasa to 300km w jedna strone dojechala zostala skatowana w nocy na paradzie palenaia gomy itp wrucila do domu i dalej zyje ma to tylko 19 kucykow predkosci kosmicznych nieosiaga ale i poco :D a i czesci nadal sa dostepne i rozsadnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NO jasna sprawa żę TS350. Sąsiad taką ma , chodzi mu jak żyleta, żadko mu sie psuje. Raz mu paliwa zabraklo do stacji dojechal na rozpuszczalniku, z silnikiem sie nic nie stało. Super motorek. fajny wydech , a design nie jest moze nowoczesny ale ma specyficzny urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...