Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze opony do zx9r


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelmoto2

Ale przepraszam bardzo czy ja napisalem ze nowe opony to lipa ?? Przeciez jak kogos stac to najlepiej kupic sobie nowke z gwarancja najlepiej wyprodukowana w zeszlym tygodniu :)

A to ze opona ma pomarszczone ranty w niczym nie przeszkada bo robisz kilka kółek i ranty są znów gladkie. Poza tym Pirelli Supercorsa fabrycznie nie posiada bieżnika po bokach wiec na jakiej podstawie drogi kolego piszesz ze jest zajechana ??

 

A wogole fajne okreslenie - zwęglona, proponuje nazwac ja jeszcze zdewastowaną, skwaszoną, wypłowiałą itp. Jak ktoś ma pomysły na inne fachowe nazwy to piszcie - będzie weselej :)

 

jak bys dokladnie czytal to bys wykminil skad wzielo sie okreslenie nowa zweglona torowka oraz stare parzycho

 

na jakiej podstawie pisze ze jest zajechana a no na tekiej ze jest zajechana i dlatego ktos wy***** ja na smietnik bo nie chce juz na niej latac(na torze) a to ze opona jest zajechana na torze nie oznacza ze jest nowa na ulice(chociaz wiadomo ze da sie na niej jezdzic-zreszta wystarczy pojechac na jakis zlot lub inny motobajzel zeby zobaczyc jakie wynalazki ludzie maja pozakladane na swoich sprzetach), poza tym wez pod uwage jeszcze jedna rzecz-ty reprezentujesz juz jakis poziom jazdy na motocyklu i poradzisz sobie na nowej zweglonej torowce i parzychu, natomiast poczyta to jakis amator i sie na takiej torowce konkretnie rozpie****i, bo chociazby zlapie go deszcz w trasie a ze czegos nie doczyta bedzie mu sie wydawalo, ze torowka opona profesjonalna to sama motocykl prowadzi, odkreci i od razu sie wypie**** do dzialu blekitny szlak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys dokladnie czytal to bys wykminil skad wzielo sie okreslenie nowa zweglona torowka oraz stare parzycho

 

na jakiej podstawie pisze ze jest zajechana a no na tekiej ze jest zajechana i dlatego ktos wy***** ja na smietnik bo nie chce juz na niej latac(na torze) a to ze opona jest zajechana na torze nie oznacza ze jest nowa na ulice(chociaz wiadomo ze da sie na niej jezdzic-zreszta wystarczy pojechac na jakis zlot lub inny motobajzel zeby zobaczyc jakie wynalazki ludzie maja pozakladane na swoich sprzetach), poza tym wez pod uwage jeszcze jedna rzecz-ty reprezentujesz juz jakis poziom jazdy na motocyklu i poradzisz sobie na nowej zweglonej torowce i parzychu, natomiast poczyta to jakis amator i sie na takiej torowce konkretnie rozpie****i, bo chociazby zlapie go deszcz w trasie a ze czegos nie doczyta bedzie mu sie wydawalo, ze torowka opona profesjonalna to sama motocykl prowadzi, odkreci i od razu sie wypie**** do dzialu blekitny szlak

 

 

sto procent racji :)

i zakończcie już się przekomarzać i wmawiać komuś że oponka jest zajebista.

na takiej podstawie pisze że jest zajechana, bo widze że tak jest. Mikitl piszesz że ma pomarszczone ranty? Mam nadzieje że to tylko mocne przejęzyczenie. Bo jest pomarszczona, i to bardzo na całej prawie powierzchni. Dodam że ta guma po zdjęciu z toru leżała pół roku i to raczej nie na półeczce w zaciemnionym magazynie z idealną temp., tylko pewnie pod garażem walnięta jako zużyta, więc o czym gadka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, każdy i tak wie swoje :icon_rolleyes: Ja tam zakladam uzywki, lezaki a czasem nowki i jakos nie lapie dziwnych slizgów... ale róbta co chceta.

 

PS : MESSER gwarantuje Ci ze nie widziales pomarszczonej opony jesli uwazasz ze ta jest mocno pomarszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o LOL

 

Pawel... nikt nie napisal ze nowe sa gorsze niz torowki :) Jak sie nie ma umiejetnosci i na cos trzeba zrzucic wine za paciaka/dzwona(???) to "h***" opony sa dobrym materialem , prawda? ;) a swiezak jak odreci nawet na nowych oponach to tez bedzie lezal... nie opona, a umiejetnosci nas ratuja w opalach... chyba ze znasz takie ktore same za nas jezdza to od razu biore :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

o LOL

 

Pawel... nikt nie napisal ze nowe sa gorsze niz torowki :) Jak sie nie ma umiejetnosci i na cos trzeba zrzucic wine za paciaka/dzwona(???) to "h***" opony sa dobrym materialem , prawda? ;) a swiezak jak odreci nawet na nowych oponach to tez bedzie lezal... nie opona, a umiejetnosci nas ratuja w opalach... chyba ze znasz takie ktore same za nas jezdza to od razu biore :P

 

 

bardzo ciekawa teoria, z ktorej wynika ze nie warto placic 200E za nowa gume skoro ta z toru jest za 20E jest dokladnie taka sama a dzwon zdarza sie tylko kiedy nie umiemy jezdzic, znam opony ktore zajebiscie sie kleja do drogi i na ktorych sie zajebiscie jezdzi, sa to opony nowe, duze lepsze niz nowe zweglone opony z toru, tym bardziej ze kazdy uzywa tu okresklenia torowka a oprocz slickow, wiekszosc z nas zaklada do scigaczy wlasnie torowki(przeciez nie jakies gumy turystyczne) i tym sie roznia moje torowki od tych na fotkach ze sa nowe i wiem ze moge sobie na nich pozwolic na duzo wiecej niz na nowej zweglonej oponie z toru, odnosnie dzwonow to sa tu inni eksperci ktorzy lezeli po kilka razy i wiedza czy wynika to z braku umiejetnosci czy z braku dobrej opony ale wiem rowniez ze czesto ogladajac zdjecia rozbitkow na forum czytam komentarze o chujowych gumach a nie chujowych umiejetnosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o LOL

 

Pawel... nikt nie napisal ze nowe sa gorsze niz torowki :icon_evil: Jak sie nie ma umiejetnosci i na cos trzeba zrzucic wine za paciaka/dzwona(???) to "h***" opony sa dobrym materialem , prawda? :buttrock: a swiezak jak odreci nawet na nowych oponach to tez bedzie lezal... nie opona, a umiejetnosci nas ratuja w opalach... chyba ze znasz takie ktore same za nas jezdza to od razu biore :)

 

No święte słowa po prostu :)

 

Ciekaw jestem Pawel.. czy choć raz zakladales takie wg Ciebie bezuzyteczne opony i zle Ci sie na nich jezdzilo, czy tez walisz tu jakies populistyczne hasła dealerów opon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

No święte słowa po prostu :icon_mrgreen:

 

Ciekaw jestem Pawel.. czy choć raz zakladales takie wg Ciebie bezuzyteczne opony i zle Ci sie na nich jezdzilo, czy tez walisz tu jakies populistyczne hasła dealerów opon :lalag:

 

powiem ci ze jebia mnie hasla dealerow opon a jeszcze bardziej jebia mnie ich marze i dlatego nie kupuje opon od dealerow w kraju, tak kiedys bardzo dawno zakladem gumy z motobazaru, uzywki ale te drozsze i jezdzilo mi sie na nich w miare, tzn starczaly na krotko z racji zuzycia ale byly mozna powiedziec normalne poza jednym metzelerem, ktory po chwili od zlozenia zrobil sie po prostu krzywy(jak mniemam mial jakies uszkodzenie mechaniczne-od uderzenia, ktore ja poprawilem i guma nadawala sie w kibel) na ostatnim bazarze we wrocku moj kolezka kupile pilota stan idealny ma tylko jeden problem ni chu*a nie mozna go wywazyc i od 170KM/h ma takie bicia ze trzesie kierownica jak by chciala sie urwac, widzialem rowniez na motocyklu w pile opone nowke z wloskami zaczopowana czopem srednicy palca wiec nie mow mi ze sa to pelnowartosciowe opony(uzywki w zajebistym stanie), widzialem tez jak w salonie chlopaczkowi dali opone uzywke za darmo jak zobaczyli jakie scierwo z toru chcial zalozyc, na szczescie ich posluchal i torowka wyladowala na haldzie i od tego czasu zakladam tylko opony nowe-trzeba sie zastanowic jakie przeciazenia przyjmuje guma w scigaczu jadacym z konkretnymi predkosciami i czy warto jest ryzykowac dla paru zlotych(rozumie ze jak ktos nie ma na nowke zaklada trota)

 

p.s odnosnie uzywek nie wiem czy zdajesz sobie sprawe jak przechowuje je wiekszosc bazarowych sprzedawcow, leza na podworku na sloncu deszczu zima na mrozie a pozniej ktos zklada takie gowno do scigacza

 

p.s 2 tekst odnosnie populistycznych hasel(producentow odiezy na motor) wstaw w temacie krotkich majtek i rekawkow na motocyklu i zobacz jak tam sei wiekszosc oburza na takich driverow a nie oburza sie jak ktos zaklada gowna zamiast opon-chociaz krotkorekaw jak sie rozjebie zetrze swoja skora a jak sie wyjebiesz na lysej gumie to moze byc roznie

Edytowane przez pawelmoto2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam jedno. jesli chodzi o torowki to po prostu trza sie troche na tym znac i wiedziec od kogo sie kupuje. kupowac od znajomych tylko i wtedy bedzie wiadomo na czym sie jezdzi. dobre torowe uzywki tez nie wyrwiesz za 50zl - u niektorych trzeba wywalic od 300 do 450zl za kpl. a jak ktos bierze jakies scierwo od handlarza z niemiec, a na dodatek sie nie zna to faktycznie niech lepiej kupi nowe. jesli chodzi o torowki to te faktycznie moga miac zjarane boki, ale nie rozumiem jak to ma wplynac negatywnie na jazde uliczna?ilu z tych wszystkich siedzacych na forum osob jezdzacych na sportowych sprzetach potrafi zejsc na kolano/zamknac gume? mysle ze maly odsetek. jeszcze mniej jest osob ktore robia to na ulicy, bo moim zdaniem trzeba byc naprawde pierdolnietym zeby tak dawac po miescie, wiec o czym my tu rozmawiamy? jak ktos chce dobre torowki to niech uderza do dzialu "sport motocyklowy" jest tam kilkanascie osob co konkretnie daje na wyscigach i na pewno da sie wyrwac cos dobrego w dobrej cenie. nie u mnie co prawda bo moje juz wszystkie sprzedane :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu z tych wszystkich siedzacych na forum osob jezdzacych na sportowych sprzetach potrafi zejsc na kolano/zamknac gume? mysle ze maly odsetek. jeszcze mniej jest osob ktore robia to na ulicy, bo moim zdaniem trzeba byc naprawde pierdolnietym zeby tak dawac po miescie

 

twierdzisz ze mam zryty betret o_O ?? :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak :biggrin: generalnie chodzi o to ze tez takie miejsca do schodzenia na kolano mozna policzyc na palcach jednej reki. przynajmniej w warszawie. to po co komu bieznik po bokach? jak sie chce polatac po winklach konkretnie to sie kupuje nowe gumy i sie jedzie na posenring :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz... temat rzeka, utrzymuje sie sam, nie mam sponsorow , wiec kazde 100zl trzeba rozsadnie wydac :P kokosow jeszcze nie zarabiam, a obecnie musze odzalowac wczorajszy mandat na 500zl... :[

 

a ile kosztuje wypad do Poznania? Oprocz kompletu opon (600-700zl?) + paliwa (300zl?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...