Skocz do zawartości

Kask :) Co po LZ6 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam hjc fg-14 dalem 530zl po targach na bazarze- oryginalny!! nie zadna podroba, i tak nie paruja, do 120km/h jest cichy a pozniej to nie wiem, w poprzednim tajgerze nie przekraczalem tej predkosci, a porownania do innych nie mam slychac jakis tam poprostu szum(ale chyba niema kaskow ktore nie szumia), ogolnie jestem zadowolony i gdybym mial kupowac kupil bym go jeszcze raz, ma antyfoga siatke na podbrodek wloty, zapiecie na zatrzask i ogolnie nienarzekam :icon_eek: jedyna wada to trzeba sie wsluchac w te moje seryjne wydechy bo takto niebardzo je slychac:)

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hjc fg-14 dalem 530zl po targach na bazarze- oryginalny!! nie zadna podroba, i tak nie paruja, do 120km/h jest cichy a pozniej to nie wiem, w poprzednim tajgerze nie przekraczalem tej predkosci, a porownania do innych nie mam slychac jakis tam poprostu szum(ale chyba niema kaskow ktore nie szumia), ogolnie jestem zadowolony i gdybym mial kupowac kupil bym go jeszcze raz, ma antyfoga siatke na podbrodek wloty, zapiecie na zatrzask i ogolnie nienarzekam :) jedyna wada to trzeba sie wsluchac w te moje seryjne wydechy bo takto niebardzo je slychac:)

Normalnie ten kask kosztuje 250€ :wink:

Ja dałem 520zł, bo kupiłem go ks-ridera :flesje:

Rzeczywiście do 120km/h jest cichy, ale powyżej ten prędkości nie jest źle, bo hałas nie wzrasta, aż tak bardzo...

Według mnie przy 150km/h i przy 220km/h jest tak samo :wink:

Głową nie szarpię nawet przy tej prędkości...

Antifog działa bardzo dobrze, jest to fabryczna folia na szybce, podbródek sprawdza się równie dobrze, wentylacja jest dobra, bo jak się otworzy wloty to rzeczywiście to czuć...

Na początku wkurzało mnie zapięcie, ale po pewnym czasie się ułożyło i już mi nie przeszkadza ;)

Muszę kupić nowy kask dla pasażera (w sumie pasażerki :notworthy: ) i będzie to także HJC tylko, że model Cl-14 :wink:

 

P.S.

Co do głośności...

Ostatnio zabrałem ze sobą mp3 ze słuchawkami zwykłymi (niedokonałowymi) i przy 180km/h mogłem słuchać muzy, więc chyba głośny nie jest :wink:

Oczywiście było słychać wiatr, ale i muze dobrze słyszałem...

 

Dokładnie mam kask w takim malowaniu :bigrazz:

http://allegro.pl/item204340829_promocja_k...et_pitstop.html

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ten kask kosztuje 250€ :flesje:

Ja dałem 520zł, bo kupiłem go ks-ridera ;)

Rzeczywiście do 120km/h jest cichy, ale powyżej ten prędkości nie jest źle, bo hałas nie wzrasta, aż tak bardzo...

Według mnie przy 150km/h i przy 220km/h jest tak samo :wink:

Głową nie szarpię nawet przy tej prędkości...

Antifog działa bardzo dobrze, jest to fabryczna folia na szybce, podbródek sprawdza się równie dobrze, wentylacja jest dobra, bo jak się otworzy wloty to rzeczywiście to czuć...

Na początku wkurzało mnie zapięcie, ale po pewnym czasie się ułożyło i już mi nie przeszkadza :bigrazz:

Muszę kupić nowy kask dla pasażera (w sumie pasażerki :notworthy: ) i będzie to także HJC tylko, że model Cl-14 :wink:

 

P.S.

Co do głośności...

Ostatnio zabrałem ze sobą mp3 ze słuchawkami zwykłymi (niedokonałowymi) i przy 180km/h mogłem słuchać muzy, więc chyba głośny nie jest :wink:

Oczywiście było słychać wiatr, ale i muze dobrze słyszałem...

 

 

w Polsce w salonie ten model 900zl, jesli chodzi o cl-14 trzeba za niego dac kolo 480zl mysle ze lepiej dolozyc te pare dych na fg 14:), ja zastanawialem sie pomiedzy cl a fg, jednak ten matowy kolor mnie przekonal :wink:

 

 

a ja ten http://allegro.pl/item203941967_hjc_fg_14_..._oferta_xl.html naprawde swietne kaski jak za ta cene i co najleprze po pol roku nie lata ci wokol glowy tylko trzyma fason :)

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce w salonie ten model 900zl, jesli chodzi o cl-14 trzeba za niego dac kolo 480zl mysle ze lepiej dolozyc te pare dych na fg 14:), ja zastanawialem sie pomiedzy cl a fg, jednak ten matowy kolor mnie przekonal :wink:

Matowy jest piękny ;) :bigrazz:

Właśnie chyba kupię jednak dla plecaczka FG-14, bo kosztuje 75 funtów na ebay.uk i do tego wysyłka chyba 10€, więc zamknę się w 500zł :flesje:

W Polce za tą kasę kupię tylko Cl-14 :notworthy:

 

Rybson masz rację, co prawda mój zrobił na razie tylko 2500km od kwietnia, ale trzyma się świetnie na głowie tak jak po zakupie :wink:

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótki filmik o hjc cl-15, posluchajcie co koleś mówi o firmie hjc (u nas mało znana, w stanach bardziej). polecam tez inne filmiki od helmet harbor

Jakiś link może? :bigrazz: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótki filmik o hjc cl-15, posluchajcie co koleś mówi o firmie hjc (u nas mało znana, w stanach bardziej). polecam tez inne filmiki od helmet harbor

 

skucha straszna, przepraszam. ;)

Jakiś link może? :icon_evil: :crossy:

 

link: http://youtube.com/watch?v=3hfVPwJK_ik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam podobny problem jak Qóba.Tez rozpatruje mozliwosc zakupu HJC CL lub FG lub agv.Cena gora 600zł bo jeszcze chciał bym ciemna szybe dokupic.Jak wypada porownanie tej agv z hjc?http://moto.allegro.pl/item204524988_kask_agv_k_series_2007.html#photo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lapad: :lapad: :icon_mrgreen:

Tutaj namiar na kolesia, który ma szyby do LZ6tki - przyciemniane i lustrzanki za 90 zł :lapad:

 

http://moto.allegro.pl/my_page.php?uid=2304774

 

To fakt, kask jest szitowaty, ale na razie kompletuje resztę ciuchów a w tym przelatam jeszcze sezon, dwa.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mniej paruje jak chucham i dmucham :P

 

Na razie nie mam jak za bardzo stestowac, bo wciąż szukam jakiegoś DOBREGO moto ... :cool:

Od 2 tyg. szukam dosc intensywnie, ogladałem NSRkę i dupa ... :biggrin:

 

Jak się przejadę porządnie to dam znac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...