Skocz do zawartości

Kask Shark S 800


Rekomendowane odpowiedzi

Od gęstości miodu w uszach :( .

 

Co jak co na razie potwierdzona przez kilka osób wada to ewentualny hałas. W piątek pojadę przymierzyć.

 

Jestem z tym skłonny się zgodzić, nie mam porównania do kasków w podobnej cenie. Natomiast jeśli chodzi o ochronę głowy, miałem dość nieprzyjemną glebę przy prędkości ca 120 km/h i głowa odbijała mi się od asfaltu jak gumowa piłeczka conajmniej z 5 razy. Jedyne co się stało to odpadł górny wywietrznik i go już nie znalazłem i zrobił sięodprysk na skorupie wielkości paznokcia. Głowa mnie nawet nie bolała po wszystkim jak to bywa przy wstrząsach, a uczucie miałem, jakby głowa odbijała się od trampoliny. Dla tego właśnie zakupiłem jako następny kask ten sam model tylko w trochę innym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - na motobajzlu przymierzałem kask Sharka (ale modelu nie pamiętam, coś około 700pln) i miał bardzo, ale to bardzo miękką, nieuciskającą wyściółkę, która pomimo tego trzymała skórę i nie pozwalała na to, by kask ruszał się względem niej. To jest typowe dla Sharków (tzn te wyściółki)?

 

poproś ładnie (zostaw równowartość, DO, itp.) to dadzą Ci się w nim przejechać i będziesz mógł sam się przekonać, czy jest głośny smile.gif

No myślałem o tym, ale ja nigdy w integralu nie jeździłem, i nawet najgłośniejszy będzie cichszy od mojego jet'a :(. No ale jak się da to się przejadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiesz, nie wiem, musiałbym założyć na chwilę swój kask. Z tego natomiast na co zwróciłem uwagę, to po 1,5 sezonu użytkowania poduszki policzków nadal delikatnie uciskają na policzki czyli kask nadal jest dopasowany do głowy i nie rozbił się w środku znacząco, aczkolwiek nigdzie nie uciska tak, żeby nieprzyjemnie gniotło. zauważyłem to jak sobie przygryzłem policzek od środka jak żułem gumę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, lekko ściskał policzki. Ale np. Uvex'y są takie, że jak zakładałem na swoją czaszkę, do docisk kości policzkowych powodował przymykanie oczu fałdami skóry :rolleyes:.

 

Jak poznać, czy dany kask jest z tego roku, a nie modelem, który przeleżał w magazynie 2 lata?

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem s600 na motobajzlu bez gornego wlotu powietrza (plastiku) za 240zl. I jestem bardzo z niego zadowolony -fakt moze glosny jest ale za to b.wygodny i komfortowy. Szyba nie posiada antyfoga i przy nizszej temperaturze zaczyna parowac.

 

Plusem jest regulowane zapiecie, którego nie spotkalem w innym kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poznać, czy dany kask jest z tego roku, a nie modelem, który przeleżał w magazynie 2 lata?

...wejdź na strone producenta i zobacz, jekie malowanie jest na ten sezon :notworthy:

 

 

Plusem jest regulowane zapiecie, którego nie spotkalem w innym kasku.

...ja natomiast nie spotkałem kasku bez regulowanego zapięcia :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sharka, model s650, ma antifog, dwa wywietrzniki.

górny wywietrznik spoko, nic się z nim nie dzieje.

Kask raz mi upadł, urwałem zapiecie szybki (nowa 250 zł), ale jakoś udało się superglue skleić i jest ok.

 

Jest głośny i to zajebiście, 100 km/h i poniżej 8000 tys. :) obrotów silnika nie słychać, tak gwiżdże.

 

Ale ma podstawową zaletę - jest zajebiście wygodny, dobrze trzyma łeb. A przede wszystkim dla mnie (mam duży baniak) rozmiar XL pasował idealnie, a inne kaski, nawet przy XXL były zajebiście za małe.

 

Szybka antifogowa tez daje radę.

 

Na hałas jedyną radą są zatyczki, jeździ się wtedy ok.

 

Musiałbym się przymierzyć do jakiegoś z górnej półki żeby ocenić tą głośność obiektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem zatyczki do jet'a i jest nieporównywalnie ciszej i lepiej. Można się lepiej skupić, a jak się po długiej trasce zdejmie kask, to jest aż za głośno na świecie :). Więc jeśli kask ma wadę tylko dlatego, że jest głośny, to nie ma wad. 40pln za 100 par zatyczek 3M i jazda.

 

A Shark? Nie miałem czasu zajechać niestety. Ale ten internetowy sprzedawca i tak nie ma już moich rozmiarów... Więc pewnie skończy sie tym Nolanem N62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...