Skocz do zawartości

Niezawodne i tanie w utrzymaniu hard enduro ??


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, jakie propozycje macie na niezawodne i tanie w utrzymaniu hard enduro, coś o dobrym zawieszeniu, lekkie i z nie wysilonym silnikiem? Motorki typu Yamaha Wr odpadają, zastanawiam sie nad DRZ 400, EXC w 2T, może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje na coś czym można długo śmigać i dobrze sie przy tym bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, jakie propozycje macie na niezawodne i tanie w utrzymaniu hard enduro, coś o dobrym zawieszeniu, lekkie i z nie wysilonym silnikiem? Motorki typu Yamaha Wr odpadają, zastanawiam sie nad DRZ 400, EXC w 2T, może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje na coś czym można długo śmigać i dobrze sie przy tym bawić.

jak ma być cos na czym bedize mozna długo polatać a zby miało potencjał to moze EXC 380 lub 300. Motocykl nie wymagający ciągłego kręcenia i mający olbrzymi moment obrotowy (mowa o 380). Ten egzemplaz napewno nie wymaga częstych remontów a z koleji prostotą silnika 2T bije na łeb wszystki 4T wymagające czestych regulacji zaworów i wymian oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postu Gawrona - on chce tanie w utrzymaniu a taki kat 380 to mu pewnie zbiornik w 0,5h rozwali :)

 

theNaturat - DRZ 400 E ma tylko elektryka, a S - kopke. Ponadto wersja E ma kolo 50 koni podczas gdy wersja S kolo 40. Qmpel ma DRZ 400 E i powiem szczerze ze moto zapieprza jak glupie :notworthy: Elektryczny starter to po prostu duze udogodnienie - jeszcze nigdy nie zawiodl i jest duzo wygodniejszy niz kopanie moto lezac bokiem na stromej gorce :icon_mrgreen: Polecam ten motocykl, tylko nie wiem czy by ci odpowiadalo zawieszenie. Dla mnie po DR jest bardzo dobre, jednak sadzac po twoim obecnym motorku bedzie duzo gorsze. POZDRO

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem opiłki metalu w oleju, okazało się że wałek na którym są tryby ma luz i spadł z niego seger (czy jakoś tak) skrzynia go przemieliła i stąd opiłki w oleju, wymiana wałka, przy okazji wymiana łańcuszka rozrządu, komplet uszczelniajacy pompe wodną, komplet uszczelek silnika, dolny tylni PDS, zalanie nowych płynów i robocizna i za to wszystko 1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak off top Witson kumpel ma 450EXC zmieniali my ostatnio olej odkrecamy śrube z dołu a nie nie taki mały jeż z opiłków metalu dość sporo tego było czy to normalne?

Edytowane przez Pacian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRZ 400 E ma tylko elektryka, a S - kopke.

 

 

drz400e , s i sm ma tylko pstryczka elektryczka drz400 ma kopaje bez akumulatora i elektryczka

 

 

teraz jakbym miał wybierać między exc250 2T a drz zdecydowanie wybrałbym drz, według mnie mocowo wypada dużo lepiej, zawias też wdaje mi się lepszy , nie dobija nawet przy 10-12m locie , a spalanie to już w ogóle , 5,5l :rolleyes:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum KTMtalk.com że dużo osób sie spotyka z takimi problemami - tzn drobne opiłki w oleju, nawet w motorkach które wyjeżdzają prosto z salonu. Większość jeździ dalej i nie ma problemów z motorkami. Co jest tego przyczyną tego nie wiem ;)

 

A ile waży taka DRZ ?? właśnie o coś takiego mi chodzi, żeby mozna było pojeździć od czasu do czasu poskakać na torze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...