Skocz do zawartości

lustrzanka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Hehe, temat przerabiany wiele razy. Mówiąc krótko - niewykonalne. Szyba w kasku motocyklowym wygięta jest i w pionie i w poziomie. Nie da rady nakleić sztywną folię na taką powierzchnię bez zagięć. Lipa.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem, który robi folie samochodowe czy by się to sprawdziło. Powiedział mi że nie i że takie folie można przyklejać tylko na płaskie powierzchnie

 

 

No nie wiem, gdyż bywają szyby wygiete, szczególnie tylne i zawsze fachowcy od klejenia folii sobie z tym radzą. Zreszta sam widziałem "technikę" kładzenia i okazuje się, że taka "lepsza" folia jest termokurczliwa - ogrzewają ja opalarką i na wklęsłościach folia się kurczy.

 

 

Hehe, temat przerabiany wiele razy. Mówiąc krótko - niewykonalne. Szyba w kasku motocyklowym wygięta jest i w pionie i w poziomie. Nie da rady nakleić sztywną folię na taką powierzchnię bez zagięć. Lipa.

pzdr

 

Jakieś pietnaście lat temu, gdy dosiadałem Jawy, a kask miałem firmy "Bella" :notworthy: , zdjąlem szybkę i własnorecznie okleiłem ją przyciemnioną folią. Wyglądało jak oryginał. Jest to wykonalne, jedynie trzeba się z tym troche pomęczyć. :icon_mrgreen: Może i faktycznie są szybki powyginane we wszystkie możliwe strony, jednak są i takie, które da się samemu okleić.

 

 

Pozdrawiam,

ArapahoVmax

Edytowane przez Arapaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Stary... może w Tornado, wszystkie nowoczesne kaski mają szyby zagięte w dwóch płaszczyznachy, nie do oklejenia sztywną folią , wierz mi, z rok chodziłem po specjalistach i testowałem folie na szybie z Araia :icon_mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, niebędę się kłócił. Poprostu kiedyś, przyciemniane szybki były nieosiągalne i trzeba było kombinować samemu. Teraz idzie się do sklepu i szybkę się kupuje właściwie w odcieniu jakim się chce, więc teraz niesprawdzałem tylko kupiłem gotową. Natomiast jest faktem, że profesjonalne folje są termokurczliwe i przypuszczam, że fachowiec mógłby sobie poradzić... tylko pytanie za jakie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...