Skocz do zawartości

Koło zamachowe w silniku 1,8


Adimoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można staczać koło zamachowe jeżeli chce się uzyskać poprawę przyspieszeń itd, ale trzeba to robić z głową i dokładnie wiedzieć gdzie i ile stoczyć. To jest znaczna ingerencja w silnik.

Miałem kiedyś literaturę na ten temat, poszukam może jeszcze coś znajdę.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło zamachowe jest elementem, który jest fabrycznie wyważany i po zmniejszeniu jego masy przez toczenie powinno być powtórnie wyważone, żeby nie spowodować zmniejszenia trwałości silnika i niewłaściwego obciążenia wału. Koło o mniejszej masie spowoduje, że silnik będzie lepiej tzn szybciej wchodził na obroty, ale praca na wolnych obrotach będzie mniej spokojna. Ważne jest tez oddawanie ciepła przez sprzęgło, którego koło jest jednym z elementów. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale myślę, że przy tuningowaniu silników obniżenie masy koła przez obróbkę skrawaniem przynosi najmniejsze efekty. Tym bardziej, że raczej nie spowoduje wzrostu mocy ani momentu obrotowego, Co przy takich przeróbkach jest chyba najistotniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to jedna z ostatnich rzeczy na jakie bym się zdecydował tuningując silnik. Podejrzewam że tym którzy to robią najmniej zależy na trwałości silnika :icon_biggrin:

 

Ze dwadzieścia lat temu grzebaliśmy z bratem w starej skodzie 100S. Po stoczeniu koła zamachowego paliła opony lub wgryzała się w glebę po osie :lalag: potem szybko została sprzedana więc nie wiem ile kilometrów wytrzymał silnik

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...