Skocz do zawartości

Dźwięki jakie wydają motocykle i niektóre samochody


Shinigami
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą coś mnie natchneło żeby rozwiązać zagadke która mnie gnębi od jakiegoś czasu. Jak wiadomo każdy wydech ma inny dźwięk i tak samo każdy silnik inaczej brzmi ale nigdy nie mogłem zrozumieć skąd się bierze taki charakterystyczny świst podczas ruszania/jazdy motorem klasy 600 i w góre. Fazer jest chyba najlepszym przykładem -> http://www.youtube.com/watch?v=c0XTt0LFG74...related&search=

 

Tak przy okazji czy w motorach da się zastosować blow-off valve ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik napisał nie da się zastosować blow off, bo on podchodzi tylko pod instalacje turbo i upuszcza powietrze pod ciśnieniem przy zamkniętej przepustnicy. No chyba, że byś w motorku turbo se fundnął :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik napisał nie da się zastosować blow off, bo on podchodzi tylko pod instalacje turbo i upuszcza powietrze pod ciśnieniem przy zamkniętej przepustnicy. No chyba, że byś w motorku turbo se fundnął :D .

 

 

No w dwu suwie to ciężka sprawa, musiałbym zrezygnować z dyfuzora no i ciągle byłaby mokra od niespalonego paliwa :D

 

 

No a wracając do tematu z pierwsych dwóch opcji to bardziej wiarygodnie brzmi wersja ze skrzynią biegów, z początku sądziłem że to łożyska tak mają.

 

BTW Jawa 350 też tak ma o ile dobrze pamiętam i moja RD na 5 biegu też coś takiego z siebie wydaje z tym że słychać to bardziej jak się jedzie na moto niż stoi obok i słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xj 900 fajnie tez fajnie gwizdze (swoja droga to silnik 1,3 suzuki w moim aucie tez z tym ze czasem glosniej a czasem ciszej ??)

 

I powiedzialbym, ze to raczej powietrze w kolektorach dolotowych

Edytowane przez morador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xj 900 fajnie tez fajnie gwizdze (swoja droga to silnik 1,3 suzuki w moim aucie tez z tym ze czasem glosniej a czasem ciszej ??)

 

I powiedzialbym, ze to raczej powietrze w kolektorach dolotowych

 

 

W mojej KIA Pride też to występuje na postoju :buttrock: Nie wiem co to może być ale silnik też 1,3 L :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...