Skocz do zawartości

Varadero 125 Czy Virago 125?


Lukasz Poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Trajka66, zagadam do niego.

Virażke chciałem kupić właśnie ze względu na styl ale troche mi sie poprzestawiało we łbie po zakupie XLki. :icon_mrgreen: Następny sprzet to bedzie albo funduro albo jakiś naked bike, zobaczymy, narazie muszę się naciecszyć swoim aktualnym sprzętem :icon_mrgreen:

Nie miałem co czekać rok bo prawo A1 już w kieszeni a nie chcialem sie meczyc ten sezon na 50ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Varadero jest motocyklem nadającym się do lekkiej turystyki więc możliwe, że sprowadzane do Polski maszynki mają już duże przebiegi (oczywiście cofnięte liczniki). W jaki sposób sprawdzić czy silnik nie nadaje się już do remontu (btw po jakim przebiegu mniej więcej powinno sie go robić?)? Myślałem nad kupnem viadra, ale nie chciałbym wpakować się w moto mocno wyeksploatowane w które będę musiał włożyć kupę kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam forumowiczow , jestem tu nowy i prosze o wyrozumiałość . Po przeszukaniu forum nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje pytanie .

Otóż Poszukuje Dużego choppera 125 (A1) . Dlaczego dużego ? Mam 188 cm wzrostu (Pale papierosy i dlatego taki mały urosłem ) i wage 95 kg . Wiadomo że nie tylko na wielkości mi zależy , fajnie jak bym go nie musiał spuszczać z górki aby ruszył , zalezy mi na bezawaryjności . Moją uwage zwróciła yamaha Drag-strar 125 (w końcu yamaha) . Lecz tego typu motocykli jest niewiele i jest on dosyć stary i jak na swój wiek drogi . O statnio moją uwage przyciągną romet R150 który wygląda nienajgorzej i ma 2 lata gwarancji . Nie jestem za bardzo w temacie jeżeli chodzi o używki .

Mam do dyspozycji ok 6 tyś i szukam czegoś w kolorze czarnym .

 

Bardzo prosze o pomoc .

Pozdrawiam forumowiczów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie cruiser/chopper, ale też V2. Honda Varadero 125. Naprawdę spora, niejednokrotnie policja nie chce wierzyć komuś z kat A1 że ta maszyna to tylko 125ccm :)

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż Poszukuje Dużego choppera 125 (A1) . Dlaczego dużego ? Mam 188 cm wzrostu (Pale papierosy i dlatego taki mały urosłem ) i wage 95 kg .

 

To bez szans ...

Na zadnej 125 nie bedziesz wygladal dobrze a zadna z nich nie bedzie "duza"

Nawet 250 V jest stosunkowo malym motocyklem i jak wsiadziesz na niego to .... niestety padnie pod Toba.

A Ty sam bedziesz wygladał na nim jak na psie.

Odpusc sobie choppera i kup np. "maxi skuter"

 

aha ....

I jeszcze jedna dosyc chyba ciekawa uwaga

Poruszyl ja kolega na forum Drag Stara gdzie okazalo sie ze zapis w ustawie o prawku i kierujacymi majacymi A1 jest tak nie jasny i mowi o stosunku masy do wagi czy jakos tak ze po obliczeniu wyszlo ze majac A1 mozna smigac Dragiem 650 !!!!

Niezla luka lub bubel.

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam 15 lat i ambitne plany. Oczywiście, głównie ze względu na wiek, plany muszą pozostać planami. Zamierzam w przyszłym sezonie sprzedać swój motorower . Apetyt rośnie w miarę jedzenia, jak to mówią.. i ze mną również tak jest.
Chcę przede wszystkim podróżować, zwiedzać świat i cieszyć się przyjemnością jazdy. Dlatego chciałbym kupić jakiegoś choppera ewentualnie turystyka. Otóż mam kilka opcji, dla przykładu Yamaha Drag Star, ale ciekawą propozycją jest również Honda Shadow. Z typowych turystyków to tylko i wyłącznie Honda Varadero mnie interesuje. Co do pieniężnej kwestii, to tak w okolicach 9 tysięcy, myślę. I jak sprawdza się chłodzenie powietrzem w Drag Starze o pojemności 125ccm? Honda jest chłodzona cieczą, ale to tak trochę załamuje 'chopperowy' wygląd, dlatego się waham. Moc mają bardzo podobną, a Honda Varadero ma silnik taki jaki jest w "Cieniu".
Mógłbym was prosić o obiektywne opinie na temat tych trzech motocykli? Jeszcze mam sporo czasu do namysłu, ale chciałbym już mieć wszystko klarowne. Uwzględnijcie to, że zależy mi na wygodzie i na długodystansowych wyprawach. Powoli trzeba spełniać marzenia. icon_wink.gif

Pozdrawiam serdecznie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy mi na wygodzie i na długodystansowych wyprawach.

No to małe Varadero z tych co wymieniłeś.

 

Pooglądaj jeszcze inne "125": np Honda CBF, XR, Suzuki DR, Yamaha YBR, XT. Wybór masz ogromny a zależy od tego jakie wyprawy zamierzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...