Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem LC4


damek0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A masz ten "kochany" przez wszystkich posiadaczy LC4 DellOrto PHM 38 SD?? Jak tak to cóż, kłopoty mogą być. Teraz jest gorąco, i powinno się zmienić dysze. Przynajmniej główną, na rozmiar hmmm...150 albo 155.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz, i to lekko unosi przepustnicę. To jest ciepłu rozruch..do odpalania gorącego silnika..

ale jak wcisne to ten guzik nie zostaje tam caly czas tylko odskakuje, tak ma byc? moze napisz dokladnie jak go sie odpala na gorącym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz Dell`orto.

Tego guziczka nigdy nie używalem (guziczek lekko podnosi przepustnicę w górę), w zadnych warunkach-tak mi kiedyś poradził kolega który zjadł ząbki na LC4, faktycznie nie było potrzeby. Motocykl powinien zawsze odpalić z buta, bez dotykania przepustnicy, ew. ssanie i to wszystko.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz Dell`orto.

Tego guziczka nigdy nie używalem (guziczek lekko podnosi przepustnicę w górę), w zadnych warunkach-tak mi kiedyś poradził kolega który zjadł ząbki na LC4, faktycznie nie było potrzeby. Motocykl powinien zawsze odpalić z buta, bez dotykania przepustnicy, ew. ssanie i to wszystko.

Pzdr.

kurcze mi nie chce palic;// jak ma humor to odpali a jak nie to za chu** go nie ruszy;/ nie wiem moze to dysza, zamowie i zmienie, zobaczymy jak to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki gażnik (dellorto 40 phm sd ) i pali na cieplym silniku czasem tylko trzeba kopnąć ze 2-3 razy. moze sie i mylę i daj Boże żeby tak bylo ale to może być coś z cewką zaplonową (pod wplywem temp dostaje przebicia , i iskra moze i jest na oko ale mieszanki nie zapali ,a strzały powietrzem z tłumika to przerwy w zapłonie) dysza główna nic nie ma do odpalania jeśli palisz bez gazu , a gdyby miał za ubogą mieszankę biegu jałowego to po dodaniu lekko ssania lub gazu powinien palić bez problemu, również gdyby winna byla kompresja (ciśnienie spręzania) to z górki na pycha załapał by od razu. Eksperymentuj ,powodzenia paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ja też miałem taki kłopot. Na zimnym jeden, dwa kopnięcia i chodził, a na ciepłym, a jeszcze do tego, jak mi się zdarzyło go zdusić, 20 minut miałem z głowy. Kopanie, pchanie, nie chciał odpalać. Pomogło (częściowo) zmiana dyszy głównej na 160 (miałem 200), i wolnych obrotów na 45 (miałem 55). Przypadłości nasiliły się, jak było gorąco. Do tego po późniejszej (pierwszej przeze mnie) rozbiórce, okazało się, że mam rozrząd źle ustawiony, o jeden ząbek dosłownie. Ktoś go źle złożył i sprzedał, bo nie radził sobie z odpalaniem.

A co masz zrobić?? Sprawdź, co z napinaczem łańcuszka rozrządu, czy jest OK, i samym łańcuszkiem. Może coś przeskoczyło. Sprawdź, co będzie po zmianie dysz - to najtańsza opcja. Dopiero potem działaj z zapłonem.

Acha, u mnie ten guziczek ciepłego odpalania tez odbija, nie zostaje po wciśnięciu. On ma do pierwszego ruchu manetką gazu po odpaleniu być wciśnięty, ale ten mechanizm się wyrabia, i nie działa jak należy. Nigdy z tego nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten zniesławiony dell 'orto 38 w swoim kacie i nie moge złego słowa nań powiedziec mysle ze ten gaznik nie lubi partaczy i wiejskiego tuningu Guziczka uzywam jako dopełnienie przejscia miedzy ssaniem a wolnymi obrotami przy ciepłym nie uzywam,. A ten problem wydaje sie być z zapłonem ktory moze sie przestawił bo takie sa tego objawy na ciapłym nie chce jarac a na zimym jak ta lala

pzdr

Edytowane przez zoltecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...