Skocz do zawartości

Tłumik zrx 1200r - czy warto go przekłuwać


muszla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Ktoś się orientuje czy warto przekłuwać fabryczny tłumik z prostym katalizatorem do ZRX 1200r? Czy poprawią się właściwości akustyczne? A może będzie dziura w jakimś zakresie obrotów? Jest jakiś fachman albo ktoś kto przekłuwał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Ktoś się orientuje czy warto przekłuwać fabryczny tłumik z prostym katalizatorem do ZRX 1200r? Czy poprawią się właściwości akustyczne? A może będzie dziura w jakimś zakresie obrotów? Jest jakiś fachman albo ktoś kto przekłuwał coś podobnego?

 

ja w DS XVS 1100 wywierciłem po 4 dziurki w tłumiku wiertłem 8- ką lub 10-tką - razem 8 otworów

Plusy - ciut lepszy dżwiek (może trochę zbyt "pierdzący" - przepraszam)

Minusy - (minus) 10 km/h czyli dycha z prędkości uciekła......

 

 

Wiem że będziecie pisali że nie możliwe - że coś tam .....

a jednak .... możliwe i jest -10 km/h - sprawdziłem

 

Teraz zastanawiam się co lepsze ciut głośniejszy dźwiek czy 10 km/h ?????

(zaślepić to jeszcze można - nic straconego) nawet myślę o czym innym - ale jak zechcecie to wam opiszę co mi chodzi po głowie - jaki patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu tłumika jest kawałek wystającej rurki jakieś fi 15 do 20 - nie wiem czy we wszystkich czy w DS XVS 1100 ... Denko tłumika które się wierci jest zatopione.

Mam zamiar ją nagwintować (tą końcówkę rurki) i dotoczyć krążek z otworami rozmieszczonymi identycznie jak nawiercone w tłumiku. (coś w rodzaju siatki w maszynce do mięsa) Krążek ten nakręcić na końcówkę i kontrować jakąś nakrętką.

Co to da - zamknięte (przysłonione) otwory wywiercone w tłumiku lub po lekkiej korekcie (obrocie) pierścienia - otworzone wyloty - wtedy gdy otwory pokryją się.

 

Czy to ma sens .... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa ZRX1200 ma bardzo ładny sound w najbardziej używanym, średnim zakresie obrotów. Jakoś tak bezsensowne wydaje mi się próbowanie zrobienia czegoś innego metodą inwazyjną.

Jeśli już ... kup tłumnik akcesoryjny a stary zostaw na zapas.

Już bardziej sensowny wydał mi się tuning zrobiony przez piewszego właściela mojeJ ( obecnie ) Kawy. Ponaklejał różne smoki i paseczki które same poodpadały od szybkiej jazdy i mycia. Tanio, "ładnie" i bez ingerowania w strukturę maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...