Skocz do zawartości

motorek dla dziefffczynki...pomocy...


Gość epps
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Na początku następnego roku chciałabym kupić motocykl. Zastanawiam się nad Triumphem Tt600 lub Daytona955i. Zastanawiam się tylko czy nie będzie on dla mnie za wysoki (lub za ciężki)- mam 165cm wzrostu... Więc może Suzuki 750F...? ...pomocu... :cry:

 

PS.Bardzo proszę o kontakt ludzi posiadających Triumpha/Suzuki... :twisted: ... lub kogoś kto siedzi w tym temacie dłużej i mógłby zaopiekować się dziefffczynką z motorkiem ^_^ i od czasu do czasu jej coś doradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że obydwa modele moga być zbyt cięzkie dla Ciebie, może lepiej cos o pojemności 400 lub 500 ?

Trudno mi cos więcej doradzić bo nie napisałaś nic o tym czego od swojego przyszłego motocykla oczekujesz...daj wiecej szczegółów...

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy motocykl to raczej nie barzdzo. To motocykle o mocy powyżej 100 KM, w dodatku o masie powyżej 200 kg (TT600 109 KM , 206 kg, wysokość siodła 810 mm) (955i 128 KM, 220 kg, wysokość siodła 800 mm). Jeżeli chodzi o masę i wysokość siodła to jedynie przymiarka na żywo może rozwiać twoje wątpliwości. Moc? Jeżeli masz już jakieś doświadczenia to pewnie sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero: chcciałabym motyl typowo sportowy (lub turystyczno-sportowy), chciałabym też żeby był obudowany. To będzie mój pierwszy motocykl- wcześniej jeździłam na maszynce mojego ex- mimo to wolałabym kupić coś o dużej mocy i trochę go przytłumić, niż za dwa-trzy lata zmieniać maszynke- przacowałam na nią przez 2 lata i chciałabym kupić coś z głową i na dłużej.

Ostatnio oszalałam na punkcie turystyczno-sportowego Suzuki GsX 750F, ale nie wiem cy masa 235kg. nie będzie dla mie zbyt przytłaczająca.

Jakieś rady? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie lepiej ( i łatwiej) jest sprzedać mały motocykl ale w idealnym stanie niz naprawiać większego sprzeta po kolizji ( moto to pół biedy - ale zdrowia nie odzyskasz)- moja rada? Kup cb500, er5, gs 500e, sv 650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś rady? :?:

Większym problemem jest wysoko położony środek ciężkości - wtedy łatwo zaliczyć glebę przy małej prędkości, a jeżeli siodło jest za wysoko, to nawet nieduża pochyłość terenu kończy się położeniem maszyny przy próbie podparcia się ze złej strony. Jeżeli już zdecydowałaś się na sprzęt ciężki to zostaje tylko przymiarka - dobrze jeżeli będziesz mogła swobodnie postawić obie stopy płasko na ziemi.

Pomysł ze zdławieniem jest niezły bo od początku będziesz ćwiczyć na docelowej maszynie (o ile mi wiadomo to TT600 ma 3-y wersje mocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze honda cbr 900 rr ? , typowo sportowy, moc niezaduza 100 KM (wersja niemiecka), waga w stanie zatankowanym 206 kg. podobno bardzo trwala i niezawodna, trzyma cene- to wada przy kupnie ale zaleta przy sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak Ci zalezy na obudowanym moto i nie chcesz zejsc nizej z pojemnoscia to zastanow sie nad GSX600F' date=' wyglada jak 750-tka i jest troche spokojniejsza, co biorac pod uwage, ze to Twoje pierwsze moto, bardzo wazne :!:

 

pozdr[/quote']

Ario! Najmocniej zdławiona TT600 to ok 40 KM. Myślę, że na początek to bardzo rozsądna moc. Potem 98 KM i finalne 109 KM. Zamiast kombinacji ze zmianą motocykla wystarczy oddławić i gotowe nowe wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak Ci zalezy na obudowanym moto i nie chcesz zejsc nizej z pojemnoscia to zastanow sie nad GSX600F' date=' wyglada jak 750-tka i jest troche spokojniejsza, co biorac pod uwage, ze to Twoje pierwsze moto, bardzo wazne :!:

 

pozdr[/quote']

Ario! Najmocniej zdławiona TT600 to ok 40 KM. Myślę, że na początek to bardzo rozsądna moc. Potem 98 KM i finalne 109 KM. Zamiast kombinacji ze zmianą motocykla wystarczy oddławić i gotowe nowe wrażenia.

 

no fakt, w swoich wypowiedziach nie bralem pod uwage dlawienia sprzeta, no to moze jednak GSX750F zldawiona, bo TT600 bedzie pewnie droga, a dlawienie Daytony to przestepstwo :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie thx za rady...

kochani jesteście :*

...

mem jeszcze jedno pytanko... na innym forum stanowczo odradzali mi kupno któregokolwiek z Triumphów twierdząc że TT600 jest beznadziejny a Daytona nie wart swojej ceny :D . Czy ktoś z wa ma mże którąś z tych maszynek lub miał okazje na którejś trochę pojeździć i mógłby dodać coś więcej na ten temat? Czy naprawdę Triumphy są tak beznadziejne?

 

PS. Czy zdławienie maszyny nie zniszczy jej? Chciałabym wiedzieć czy po oddławieniu odzyska swój wcześniejszy speed...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy zdławienie maszyny nie zniszczy jej? Chciałabym wiedzieć czy po oddławieniu odzyska swój wcześniejszy speed...

Jeżeli zrobisz to przy pomocy zestawu fabrycznego to nie ma obaw (zresztą chyba nie ma zestawu firm akcesoryjnych do dławienia motocykli - raczej w odwrotną stronę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj,

 

ja swoją przygodę z moto rozpoczęłam na suzuki GSXF 600 - na nim robiłam swoje pierwsze kroczki i jeźdze cały czas. To jest mój pierwszy sezon i własnie ........ zdławiłam go lekko. Nie wiem, pewnie dałabym rade i bez tego, ale jakos psychicznie lepiej sie czułam przynajmniej w pierwszych tygodniach.

Mysle, ze na przyszły sezon zdejme juz dławiki.

Pozdrawim

sofi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...