Skocz do zawartości

Kolor ramy Ducati Monster z 1998


zaza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do koneserow marki: Czy istnieje mozliwosc ze kolor ramy tego sprzeta nie odpowiada oryginalowi?

 

http://moto.allegro.pl/item200967999_ducati_monster_600.html

 

Pytam, bo ktos mi podszepnal :biggrin:, ze to moze byc drugie malowanie a wiadomo co to znaczy... Jak nie to sie pewnie pokulam do Dabrowy.

 

Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monstery 600 mialy tez taki kolor ramy mniej wiecej- jednak powinna byc wyrazna roznica w kolorach miedzy pokrywkami paskow rozrzadu a kolorem ramy.

Jednak z roznych powodow mozna malowac rame- Dominik tez ma malowana 2 raz- niekoniecznie malowana rama oznacza polamana rame- zreszta ramy Ducatow mozna prostowac i spawac bez problemu- kwestia jest tylko umiejetnosci.

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No właśnie jest tak jak mówi Janek. Moja rama jest pomalowana, bo musiałem poprawiać po policjantach, którzy testowali moją maszynkę i aby zamontować policyjne kufry... odcięli tylną część ramy i wspawali stelaż... Ale przecież rama nie była prostowana, motocykl nie był uderzony czy coś... Także moim zdaniem o ile nic się nie działo w obrębie główki ramy, to nie ma nerwów - w końcu to stal i do tego spawana w kilkunastu miejscach fabrycznie. Powiem więcej - malowanie ram w Monsterach to część sztuki zmieniania tych motocykli, dokonywania modyfikacji, czyli szeroko rozumianego customizingu. Osobiście znów będę zmieniał na zimę kolor ramy w swoim motocyklu.

 

Co do motocykla z aukcji - kolor wygląda na oryginalny, niemniej po zdjęciu trudno powiedzieć - jest marnej jakości. Możesz sprawdzić, czy ma z boku metalizowaną naklejkę , która jest tabliczką znamionową Monstera. Naklejkę tę dość trudno zdjąć w taki sposób, aby ją odzyskać, tak więc gdyby rama była malowana, to powinno jej już nie być.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromym i mało doświadczonym zdaniem bardzo możliwe, że była malowana. A uzasadnienie jest takie: w wersji dark (o której zresztą pisze w opisie), która jest ubogą poniekąd wersją monstera mamy do dyspozycji 1 tarczę z przodu, tak jak w sprzedawanym motocyklu, ale czarną ramę. Mimo tego, nie ma podstaw, żeby powiedzieć, że moto po przejściach. "Zarejestrowany i opłacony" kojarzy mi się ze sprowadzaniem sprzęta, a taki to już wiadomo, że mógł być nieco modyfikowany, bo w PL to ciut mniej prawdopodobne, ale nie niemożliwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...