Skocz do zawartości

Pusty tłumik w 2t


gandziorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no jeżeli tak to zwracam humor :) w kazdym badz razie bez wydechu to juz w ogole maszyna nie jezdzi(Damiano_2013 wie co mam na mysli) :) a po wybebeszeniu calkowitym w MBXie musielismy spawac dziada spowrotem, bo w ogole nie chodzil... nie wiem jak wy to robicie, moze to kwestia regulacji gaznika, ktorej sie nie podejmowalem...

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czeladnicy;] Dyfuzor jest pusty! to ze jakies japońskie rece go czyms tam zablokowały nie jest niczym niezwykłym...(zakres docierania japońskiej reki do dziwnych zakamarków potrafił by zaskoczyc kazdego... normalnie az sie zastanawiam do czego zdolne sa japonki;|) Ale nie zebralismy siue tu zeby pieprzyć o babach;] Wydech w 2t składa sie zawsze z komory rozpreznej poprzedzonej kolankiem i tłumika;]

 

Wszystko o prócz tłumika jest puste i tak ma zostac nie zrobicie z 2t o pojemnosci 50ccm litrowej Vałki z amerykańskim rodowodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czeladnicy;] Dyfuzor jest pusty! to ze jakies japońskie rece go czyms tam zablokowały nie jest niczym niezwykłym...(zakres docierania japońskiej reki do dziwnych zakamarków potrafił by zaskoczyc kazdego... normalnie az sie zastanawiam do czego zdolne sa japonki;|) Ale nie zebralismy siue tu zeby pieprzyć o babach;] Wydech w 2t składa sie zawsze z komory rozpreznej poprzedzonej kolankiem i tłumika;]

 

Wszystko o prócz tłumika jest puste i tak ma zostac nie zrobicie z 2t o pojemnosci 50ccm litrowej Vałki z amerykańskim rodowodem...

 

 

Oj zapewniam Cię że moje 50 z wybebeszonym wydechem było głośniejsze od niejednej litrowej Vałki z amerykańskim rodowodem ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogule słyszałes taka V czy mówisz bo było głosno;] i jak juz mówisz to mów cos ty tam wybebeszył:/ Bo ja juz sie gubie!

 

Słyszałem Honde VTR SP1 na wydechach Akrapovic :wink: . Głośniejsza to może była tylko pod odcięciem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki 2T muszą mieć coś takiego jak kompresje spalin. Jak jest pusty tłumik, to wtedy jest większa moc ale nie ma prędkości.

 

Ja swojego czasu jeździłem z pustym tłumikiem w ogarze:

1. strasznie głośny

2. fajnie schodzi z obrotów

3. zajefajnie sie zbierał

4. V-max 50km/h (normalnie 70km/h)

 

Osobiście nie polecam pustego tłumika do 2T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w mojim suzuki ts z silnikiem wsk 175 pusty dyfuzor i niemam koncowki. Teraz wlasnie bede zakladal koncowke bo moto jest strasznieee glosne i lesniczy mnie sciga po lesie. Mysle ze jak zaloze koncowke to bedzie i dobre przyspieszenie i bedzie dobre v-max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja zaraz oszaleje:/ Skoro na pustym wydechu jest taka zajebista moc to mozecie mi powiedzieć dlaczego koncerny płaca krocie inzynierą by te projektowały wydechy;/ równie dobrze wstawili by kawał prostej rury i zweżke:/ i te wszystkie ksiazki spisane przez ludzi bardzo modrych tez kłamią! Przy tych 13latach pie**ol.. idzie dostać: /

 

 

p.s. od kiedy to VTR jest amerykańska V:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pusty wydech mozna zrozumiec tak albo opierdoli... dyfuzor i polowe zostawic w garazu albo rozciac dyfuzor i wypierdzielic wszystkie lejki i inne smiecie i zaspawac to wtedy tak osiagi wzrosna przy wyzzszych obroatch. Ale opierdzielenie duzuzora o polowe jest to idiotyzm bo straci sie sporo mocy.

 

zasada dzialania silnika 2T http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_dwusuwowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale komarek czy wsk to według mnie nie ma dyfuzora..... tylko kawałek prostej rury zakończonej wydechem....

 

I nie mówcie mi że tracimy na mocy bo dlaczego każdy sportowy wydech do 2T jest pusty ????? Albo dlaczego w żadnym crossie nie znajdziemy blokad w dyfuzorze ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komarek i wska maja dyfozry... Tylko jest to inaczej skonstruowane. Spojrz na ostatni obrazek dzialania silnika 2t w linku od pikus91. Tam ta komora jest dluga i sie tak rozszerza. Podobnie w silnikach przez ciebie wspomnianych. Patrz na wydech np tu: http://allegro.pl/item200301949_wsk_mo6_64.html

albo tu:

http://allegro.pl/item200658229_wsk_125_ko...ie_zobacz_.html

 

POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...