Skocz do zawartości

Łuszczenie się lusterek


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zjawisko wystąpiło co prawda w pojeździe dwusuwowym, ale temat chyba bardziej się nadaje do mechaniki ogólnej. Otóż niedawno zauważyłem w moim 10-letnim skuterku marki Peugeot, że lusterka się delikatnie łuszczą (nie wiem, jak to się fachowo nazywa) tuż przy obudowie (kilka mm przy samej krawędzi, na pierwszy rzut oka praktycznie niezauważalne). Póki co mi to zupełnie nie przeszkadza, ale obawiam się, że tej warstwy lustrzanej może zacząć odłazić coraz więcej. Zastanawiam się, w czym należałoby upatrywać przyczyny zjawiska. Za dużo wilgoci (skuter trzymam w mieszkaniu)? A może to po prostu kwestia starości? Bo nie sądzę, żeby lusterkom zaszkodził Plastmall, którym je od czasu do czasu traktuję.

Czy są jakieś sposoby zapobiegania łuszczeniu się lusterek, czy też nie da się temu zaradzić i za kolejnych parę lat trzeba je będzie zanieść do szklarza, żeby włożył nowe lustra w miejsce starych?

Doradźcie coś. :notworthy:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zależeć od jakości wykonania samego lusterka.. U mnie np. cos sie urwało w lusterku i telepie w środku odrywając warstwe odblaskową.. Całe szczęscie dorobiene lusterka do VFR800 kosztowało mnie 12 zl więc nie są to duże pieniądze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ci sie urwało w lusterku to balanser. Kawałek metalu owiniety gąbką i przyklejony do oprawki. Ma on za zadanie tłumić drgania lusterka podczas jazdy - pracy silnika. Naprawa tego jest prosta. Należy wyjąć lusterko z oprawy i przykleić balanser. :banghead:

Edytowane przez kawasaki454
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ci sie urwało w lusterku to balanser. Kawałek metalu owiniety gąbką i przyklejony do oprawki. Ma on za zadanie tłumić drgania lusterka podczas jazdy - pracy silnika. Naprawa tego jest prosta. Należy wyjąć lusterko z oprawy i przykleić balanser. :P

 

No chyba, że lusterko jest nierozbieralne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...