Skocz do zawartości

Potrzebna szybka pomoc w decyzji!


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem Hondy (CB500 co prawda, ale silnik ten sam), a mam Kawasaki ER-5. Jednak to była tylko kwestia tego, że trafiłem w odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie i w dodatku akurat nie miałem tyle kasy ile miałem wcześniej. Stąd Kawa. Wcale nie jest taka zła.

 

Ale jeśli masz wybór CBF500 a ER-5, w tej samej cenie, to nie zastanawiaj się, tylko bierz Hondę. Jeśli zamierzasz jeździć mało, okazjonalnie, to przez okres gwarancji w obydwu przypadkach nie spodziewaj się awarii (no, chyba że trafisz wyjątkowo pechowo na zły egzemplarz - w co wątpię).

A jeśli masz zamiar pokonywać sporo km w sezonie, to Honda ma tę zaletę, że dwa razy rzadziej niż w Kawie wymieniasz olej, kontrolujesz zawory (tu chyba nawet 4x, bo co 24kkm). Wiadomo, że nie robisz tego codziennie, ale przy dużych przebiegach rocznych może być to uciążliwe (ja np. od regulacji 1,5 miesiąca temu zrobiłem już ponad 3kkm).

 

Jeszcze jedna rzecz. Nie wiem jak to wygląda w CBF 500, być może zupełnie inaczej niż w CB 500, ale w codziennym użytkowaniu bardzo funkcjonalny jest duży schowek w Hondzie (CB 500). W Kawie jest co prawda pod siedzeniem nieduży schoweczek, ale jak pojedziesz latem w trasę to nawet 0,5 litrowej butelki wody tam nie zmieścisz. A w Hondzie weszłyby nawet z 3 sztuki.

Edytowane przez theBald1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżdżę na kawasaki er 5...Uważam że jest na pierwszy motocykl idealny..Uwielbiam go lecz ER5 mają wady fabryczne takie jak kiepskie zawieszenie i słabe hamulce..Obie te wady w swoim motocyklu zniwelowałem dając stalowe oploty na jako pancerzyk do linki hamulca oraz zmienilem tylnie amortyzatory na lepsze i chodzi jak marzenie..Ale chyba polecałbym HONDĘ czytałem ze ma dynamiczniejszy silniczek i chyba 52 koni a kawasaki 49..Kawasaki ma taki troszkę smieszny dźwięk silniczka sporo się zastanawiałem nad wstawieniem tłumika na jakiś fajny sportowy żeby motocykl nabrał takiej agresywności ale tego nie zrobiłem bo bardzo lubieten szmerek jestem z nim zrzyty nie mógł bym tego zmienić..ale podobno HONDA jako motocykl dla początkujących podobno lepszy jest a nie oszukujmy się jako naked o wiele ładniej prezentuje wypolerowany silniczek niż kawasaki i podobno ma pogłos silnika jak wulkan..Polecam HONDĘ pomijając że mam kawę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżdżę na kawasaki er 5...Uważam że jest na pierwszy motocykl idealny..Uwielbiam go lecz ER5 mają wady fabryczne takie jak kiepskie zawieszenie i słabe hamulce..Obie te wady w swoim motocyklu zniwelowałem dając stalowe oploty na jako pancerzyk do linki hamulca oraz zmienilem tylnie amortyzatory na lepsze i chodzi jak marzenie..Ale chyba polecałbym HONDĘ czytałem ze ma dynamiczniejszy silniczek i chyba 52 koni a kawasaki 49..Kawasaki ma taki troszkę smieszny dźwięk silniczka sporo się zastanawiałem nad wstawieniem tłumika na jakiś fajny sportowy żeby motocykl nabrał takiej agresywności ale tego nie zrobiłem bo bardzo lubieten szmerek jestem z nim zrzyty nie mógł bym tego zmienić..ale podobno HONDA jako motocykl dla początkujących podobno lepszy jest a nie oszukujmy się jako naked o wiele ładniej prezentuje wypolerowany silniczek niż kawasaki i podobno ma pogłos silnika jak wulkan..Polecam HONDĘ pomijając że mam kawę..

No w sumie chyba wezme Honde ale nie ta o ktorej pisalem.Trzeba dobrze szukac :lalag: bo znalazlem CBF500 2005 rok czyli mlodzsa od tej o ktorej pisalem i ma przebieg 1600km :banghead: Roznica w cenie przeliczajac na zlotowki to jakies 300zl. natomiast w przebiegu znaczna :biggrin: No ale musze przespac noc i jeszcze pomyslec.Obydwa motory( nowka ER5 i uzywka CBF500) czekaja na odbior jutro, wiec zostalo mi kilka godzin do namyslu ostatecznego choc jak mowilem sklaniam sie do Hondy :buttrock: Dziekuje wszystkim za podpowiedzi ale mozecie do rana jeszcze pisac, bo bede tak czy tak duzo myslec przez noc, oczywiscie zarwana :lalag:

Edytowane przez jacmiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że moim zdaniem według mnie uważam iż... :biggrin: za dużo tej nocy nie wymyślisz i jutro wybór będzie prosty - Honda :biggrin:

I to mi sie podoba gdy ludzie ktorzy maja Kawy polecaja Honde i odwrotnie.Swiadczy to o bestronnosci i objektywnej ocenie :clap: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie po wszystkich radach wziolem te Honde CBF500 2005r z przebiegiem 1600km. :cool: wiec w zasadzie nowa. Ogolnie lepiej przyjzalem sie Er5 i CBF i gore wziela honda no i jak mowicie ze sa najmniej zawodne to sie okaze.Na dzien dzisiejszy z powodu ze byla malo uzytkowana przez dziadka lat 65 :D musialem troche podladowc akumulator aby rano odpalic i to jest ta niezawodnosc :) Ogolnie maszynka ciekawa i jak narazie dobrze chodzi .Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nowego nie powiem ale jakbym mieszkal tam gdzie Ty to bez zastanowienia bral bym honde, chociaz nie lubie tej marki, ale po pierwsze: straci nieporownywalnie mniej na wartosci od kawy, po drugie 8tys. przebiegu to prawie nowka, dobrze dotarta i na sam start do serwisu masz wiecej czasu niz w wypadku er5 pozniej zreszta tez, osiagi pewnie sa zblizone bo to ta sama klasa motocykli, wyglad, sprawa indywidualna, w polsce grubo bym sie zastanawial bo u nas uzywki wszyscy wiedza jakie byc potrafia w sumie i tak juz kupiles wiec gratulacje, niech Ci dobrze sluzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nowego nie powiem ale jakbym mieszkal tam gdzie Ty to bez zastanowienia bral bym honde, chociaz nie lubie tej marki, ale po pierwsze: straci nieporownywalnie mniej na wartosci od kawy, po drugie 8tys. przebiegu to prawie nowka, dobrze dotarta i na sam start do serwisu masz wiecej czasu niz w wypadku er5 pozniej zreszta tez, osiagi pewnie sa zblizone bo to ta sama klasa motocykli, wyglad, sprawa indywidualna, w polsce grubo bym sie zastanawial bo u nas uzywki wszyscy wiedza jakie byc potrafia w sumie i tak juz kupiles wiec gratulacje, niech Ci dobrze sluzy :)

Nie kupilem tej CBF o ktorej pisalem tylko jeszcze rok mlodsza 2005r i przebieg 1600km :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...