Skocz do zawartości

rozrząd-niekonczaca sie opowiesc-cbr f4 2000r


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak juz kiedys wspomnialem, ze mialem problem z "cykaniem" w silniku podczas jazdy. Kilka dni temu wyminilem, napinacz na nowy (oryginalny) i "cykanie" ustalo. Przejechalem moze z 500km i znow cos slysze. :biggrin: Tylko nie jest to takie samo "cykanie" jak wczesniej (przed wymina napinacza). Tym razem jest to raczej szumienie w granicach ~3000obr potem nic nie slychac, bo robi sie glosniej...

Tu pojawia sie moje pytanie czy po prostu jestem juz wyczulony na ten rozrzad? moze silniki f4 tak sobie szumia. A moze po prostu jeszcze trzeba lancuszek zmienic? Moto ma przejechane 20000km, glowy bym nie dal, ale nie wyglada na ztyrane....

Co sadzicie? inwestowac jeszcze w wymiane lancusza? czy olac to i tak jezdzic. W sumie nie chce zeby mi sie zerwel podczas jazdy - czesto sie zrywaja?? Co o tym sadzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze lancuszek jest juz do wymiany.

Najpierw jednak upewnij sie czy nowy napinacz juz nie zakonczyl swego zywota.

Jesli masz mozliwosc to pozycz od kogos ten napinacz od FZRy (doradzamy Ci to juz w kilku tematach) i sprawdz czy nadal szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie mam skad pozyczyc napinacza od fzr'y,

To na raczej nie sprzeglo, ani skrzynia, /inny odglos/, szumi gdzies z gory silnika.

Zastanawiam sie czy moga to byc zawory? czy rozrzad. Wydaje mi sie zawory byloby slychac na postoju, a ten szum jest podczas jazdy. Mogl sie lancuszek juz zuzyc po 20kkm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co sie dowiadywałem w róznych serwisach nie odnotowano pękniecia łańcuszka rozrządu w f4. Jeśli wymieniłeś napinacz to po 500km może juz lekko sie cofać i łańcuszek bedzie szumiał. Staram się kupić napinacz manualny APE trzeba go regulować ale raz na 4-5tys. km. da sie przeżyć. jak byś był zainteresowany tym napinaczem to daj znać. W polsce go nie kupisz. mam brata w UK ale niedawno urodziło mu sie dziecko i nie zawracam mu głowy. Ale za pare dni... ;-)

Ja też jestem przewrażliwiony ;-)

W jakims tam stopniu choć niewielkim możesz ocenic stan łańcuszka odkrecając taki mały dekielek z prawej strony silnika na wysokości wału.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...