Skocz do zawartości

Cross 125cc - YZ vs. KX


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem zainteresowany kupnem krosa o pojemności 125cc. Chodzi mi głównie o jadę w terenie (las, łąki, sami wiecie). Rocznik 2000-200x. Myślałem nad Yamahą ZY125 lub Kawasaki KX125, może Wy coś polecicie lub odradzicie. Napiszcie również ile kosztowałaby wymiana podstawowych jednostek. Na motor jestem w stanie przeznaczyć ok. 7.000zł (+/- 1.000zł) Niewliczając kosztów sprowadzenia i ewentualnych wymian.

 

Pozdrawiam

 

edit: 175cm ; 68kg

Edytowane przez Frayer007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZ są uznawane za czołówkę. Raczej słychać o samych zaletach.

O KX słychać raczej więcej złego (co nie oznacza ze to są złe motocykle)... Wejdz na dział mechanika 2T i wpisz w szulajce KX i policz ile jest postów a potem wpisz YZ i bedziesz miał porównanie w przypadku ktorej marki jest więcej pytań co do naprawy i obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewny, że zainwestuję w YZ. Wiadomo, do takich motorów nie dokłada się wtedy gdy stoją w garażu. Podejrzewam, że prawie wszystkie oferowane tam cross'y były silnie eksploatowane i gdy przyszło do nich dokładać to "cisnięto je w kont". A co Wy o tym sądzicie? Taniej, (lepiej) sprowadzić (pierwszy lepszy) / poszukać czegoś w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZ i KX to nie są motocykle w las .łaki - tak sami wiemy , sami wiemy że raczej wiekszość to się jeździ właśnie w tego typu terenie a od czasu do czasu jedzie się na tor ale chciałem cię uświadmoić. Może raczej pomyśl nad Enduro zamiast Cross - lepiej się nadają w takie tereny i są tańsze w exploatacji :wink: i powiedział bym leszpe dla początkującego - no chyba że jesteś poprostu fanem MX i łaka lasy to tylko początek twojej przygody a potem kto wie .......

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że jesteś poprostu fanem MX i łaka lasy to tylko początek twojej przygody

Czy jestem fanem - tego nie wiem, wiem że jazda takim moto sprawia wiele radości. "laka lasy" są również bagna, hopy, strome podjazdycrossy.gif

 

a potem kto wie .......

Myślę, że na YZ125 nie zakończe swojej przygody, ale kto wie... (rożnie bywa)

Edytowane przez Frayer007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem fanem - tego nie wiem, wiem że jazda takim moto sprawia wiele radości. "laka lasy" są również bagna, hopy, strome podjazdycrossy.gif

Myślę, że na YZ125 nie zakończe swojej przygody, ale kto wie... (rożnie bywa)

 

Ja zaczołem od Enduro 125cc i powiem ci że wygodniej i ekonomiczniej jeździło mi się po lasach, bagnach i podjazdach niż puźniejszą YZ 125 którą kupiłem zaraz po enduraku. Do podjazdów to napewno bardziej endurak bo ma często niżej środek ciężkości lub jest niższy przez co jest mniej wywrotny na stromych podjazdach a przełożenia jeszcze bardziej są dobrane pod tego typu teren. Myśle że EXC 125 był by dla ciebie w sam raz a jak nie to YZ 250F. Pozdro.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...