Skocz do zawartości

Jakie opony do XTZ 660


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzeuje porady w sprawie doboru opon do yamahy xtz 660 tenere, mam teraz zalozone szosowki Metzeler 90/90/21 przod oraz Dunlop 130/90/17 tyl , jezdze czesto po terenie i strasznie sie mecze na nich.

Kupel ma dr 600 dakar i poleca mi mitasa E-09 oraz E-08.

Co myslicie o tych oponach?

Ktory rodzaj lepiej na tyl a ktory na przod czy lepiej na obu kolach taki sam model??A moze polecacie jakies inne, jednak zalezy mi na cenie ok 180 za sztuke.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o teren to na tył bierz C-02. XT robi wtedy piękne rowki i jeździ się bez porównania lepiej niż na zwykłych endurkach. No i łatwiej wychodzi jej jazda bokami. Nie musisz się też bać, że XT pojedzie jak chce po błocie tak jak mi, kiedy złamałem klamkę sprzęgła i pogiąłem felgi (na szosowo - terenowych). :)

 

Polecam poczytać:

http://www.xt600.enduro.net.pl/modules.php...um=12&topic=223

Edytowane przez Baron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mitasa E-08. Jak dla mnie to ta opona to straszna sprawa. W terenie rady nie daje a na szosie też tak jakos nijak wypada. Pęka kostka sie rwie. Jak chcesz coś w teren z tańszych opon to kup mitasa E-07. A jeżeli masz troche więcej kasy to Mitasa omijaj szerokim łukiem. Kup Dunlopy albo coś co nie pochodzi z Czech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komplet mitas e-08 w dr600. Ta opona nadaje sie tylko na asfalt i to jeszcze nie szczególnie. W terenie w ogóle nie daje rady. Ja bym ją przyrównał do slicka tylko z takim głębokim bieżnikiem. Wcześniej jak miałem DT to założyłem michelina taką kostke enduro. O wiele lepiej spisywała sie w terenie i na asfalcie niż ten mitas.

 

Do dr'ki mam tez mitasy c-02 na tył i ef-08 na przód. C-02 w sam raz do terenu. Taka opona nadaje się tylko orania ale też super sie trzymie w terenie. Jak do terenu to polecam mitas c-02 <ok>

Edytowane przez lukasz_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do terenu tylko kostki. Żadne tam E-09 itd. Uniwersalne są do niczego. Sam mam E-09 na przodzie i lipa! Wiem, że człowiek szuka złotego środka, ale niestety taki nie istnieje, ślepa uliczka. Albo coś jest w teren, albo na asfalt. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skubi ma racje piszac ze nie ma zlotego srodka, kupie jakies terenowe tylko nie wiem jak długo mitas c-02 wytrzyma.

Gdzie polecacie kupic opony, rzucicie jakies linki.

Szukalem na allegro tam duzo mitasow oraz jakas Kenda wie ktos co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten przykład:

http://www.olekmotocykle.pl/kenda/kategori...ej&limit=1&ogr=

http://sklep.martinmotocykle.pl

 

O Kendzie poszukaj na forum.

Pamiętam fajne opinie o Kenda K760 TRAKMASTER (trackmaster) 2, ale to chyba opona trochę w kierunku uniwersalności.

Ogólnie pamiętam dość pochlebne wypowiedzi na temat opon firmy Kenda i do siebie na bank będę zakupował Kendę. Ale raczej na szosę, bo już mi przeszła jazda po terenie krową-sześćsetką :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie strasznie mecze w terenie Yamszka, podobno terenowe oponki duzo pomoga.

Zalatwilem gmole tylko martwi mnie to ze musze sciagac przednia owieke, bo w razie gleby duzo do klejenia.

A jeszcze o tych Mitasach E-09 na fotkach wygladaja porzadnie ,kumpel mowi ze sa z twardej gumy i ze na asfalcie sie tak szybko nie zetra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

w 2 moto miałem e08 na tyle i nie polecam jej.

Terenowych właściwości toto w ogóle nie ma, na asfalcie daje radę,

pod warunkiem, że jest sucho - na mokrym tył lubi uchodzić.

W miarę starzenia opona zaczyna paskudnie pękać - mam

3,5 letnią w której przez niektóre pęknięcia kord widać.

Guma pancerna, w singlu po szosach bez wariowania 20 kkm zrobi.

Koledzy jeżdżą też na e07 i nie narzekają, ale na przód szukałbym czegoś

lepszego.

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...