Skocz do zawartości

DOPASOWANIE CYLINDRA Z INNEGO MOTO


QooBooS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamierzam założyć większy cylinder do Cagivy SuperCity50. Nie znalazłem nigdzie do tego modelu cylindrów :/ Można dopasować z innego motoroweru? Istnieje cos takiego jak uniwersalne cylindry?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

Witam!

 

Zamierzam założyć większy cylinder do Cagivy SuperCity50. Nie znalazłem nigdzie do tego modelu cylindrów :/ Można dopasować z innego motoroweru? Istnieje cos takiego jak uniwersalne cylindry?

 

Pozdrawiam!

 

 

To większy czy z motoroweru? Co rozumiesz jako większy?

 

Istnieje cos takiego jak uniwersalne cylindry?

 

Nie

 

Nie znalazłem nigdzie do tego modelu cylindrów :/

 

Przecież to Minarelli

 

Pozdrawiam

 

PS. Jak już kiedyś pisałem nie ma to większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

1.Legalność – wyklucza wszelką zmianę pojemności, więc temat można zakończyć.

2.Nieprzystosowanie podwozia do większych osiągów silnika – hamulce, zawieszenia

3.Koszty - wymiana cylindra nie wystarczy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zniechęcacie. Mnie sie wydaje że te 20ccm więcej nie jest na tyle ciężkie żeby zachodziły jakieś zmiany w geometrii ramy, czy zawieszenia. Hamulce również są bardzo dobre :) . Legalność hmm... Zawsze można mieć pod ręką drugi cylinder 50ccm i w razie czego z powrotem wymienić :) Poza tym nie sądzę żeby ktoś sie czepiał o to, większość przecież rg80 czy gt80 jest zarejestrowanych jako motorower. To nie jest przeróbka na 125ccm, nie będzie (wydaje mi sie) jakiś drastycznych przyrostów mocy. Co należało by jeszcze wymieć oprócz cylindra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze od Hond MTX 50 (powietrzaka) pasuje do simsona ... był o tym temat kiedys...

jak w tej Cagivie jest minarelli to po co ci dopasowywac?? niemozesz poprostu kupic takiego samego dac do szlifu ?? wyjdzie na to samo... mniejszym kosztem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mogę zauważyć to ten link co podałeś to jest do cylindra od skutera;) A marcpol co ty sie tak żucasz i piszesz o jakichś przepisach?? nie wiruj z takimi wypowiedizami tylko odpowiadaj na temat a nie wywody z pod nosa tu piszesz, jakbyś był zawsze uczciwy.

jak nie możesz dostać cylindra wiekszego to przerabiaj ten co masz, http://www.motor-tech.katowice.pl/index.html tu masz stronę człowieka co przerabia cylindry/wymienia w nich tuleje, inny cylinder raczej nie podpasuje(raczej) bo jak wyżej napisali okna i fazy rozżądu muszą byc odpowiednie. koszt jest bagatela ok 500zł za wymianę tulei i nowy tłok, ale warto, możesz też poprosić o powiększenie kanałów płuchących i dolotowych , dizęki czemu troja cagiva będzie sie jeszcze lepiej zbierać :notworthy: pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 biegów, tutaj fotki: http://bikepics.com/pictures/867217/ Coś mi sie obiło o oczy jak ktoś pisał na forum że tulejo wanie to tymczasowe rozwiązanie itp. Nie wiem jak to ma się do tego ale jakbyście mogli wziąć to pod uwagę... Czyli u tego gościa wybieram (?) sobie jaką chce mieć pojemność (w granicach rozsądku) i on mi to przerabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

A marcpol co ty sie tak żucasz i piszesz o jakichś przepisach?? nie wiruj z takimi wypowiedizami tylko odpowiadaj na temat a nie wywody z pod nosa tu piszesz, jakbyś był zawsze uczciwy.

 

 

Do nikogo się nie rzucam. Wyraziłem swoje zdanie na temat montażu cylindra motocykla w motorowerze. Myślę, że odpowiedziałem na postawione pytania.

 

Co do zarzutów na temat uczciwości to nie rozumiem, o co Ci chodzi. Mam namawiać do łamania przepisów? Wtedy będzie Ci się podobać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie będzie mi sie podobać, ale u nas i tak "większosć" robi tuning motorowerów, a takie złamanie przepisów ma tak niską szkodliwość czynu, że prawie żadną-spójrz na przykłady korupcji w służbie zdrowia, i tam to jest łamanie przepisów a nie takie coś. nie ma sensu ciągnięcie tego dalej. piszcie na temat:) pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mogę zauważyć to ten link co podałeś to jest do cylindra od skutera;) A marcpol co ty sie tak żucasz i piszesz o jakichś przepisach?? nie wiruj z takimi wypowiedizami tylko odpowiadaj na temat a nie wywody z pod nosa tu piszesz, jakbyś był zawsze uczciwy.

jak nie możesz dostać cylindra wiekszego to przerabiaj ten co masz, http://www.motor-tech.katowice.pl/index.html tu masz stronę człowieka co przerabia cylindry/wymienia w nich tuleje, inny cylinder raczej nie podpasuje(raczej) bo jak wyżej napisali okna i fazy rozżądu muszą byc odpowiednie. koszt jest bagatela ok 500zł za wymianę tulei i nowy tłok, ale warto, możesz też poprosić o powiększenie kanałów płuchących i dolotowych , dizęki czemu troja cagiva będzie sie jeszcze lepiej zbierać :cool: pzdr.

Piszesz dwie wykluczające się rzeczy: skoro inne okna nie będą pasować bo fazy rozrządu nie będą zachowane (swoją droga po co?) to czemu za chwile piszesz, żeby poprosił o grzebanie przy kanałach płuczących?

IMO jeśli do tego silnika znajdzie się kit na 70 czy 80cc zawierający w sobie cylinder, tłok z biżuterią, sworzeń et cetera to nie bedzie problemu z takimi sprawami jak rozrząd. Będzie co najwyżej wymagało dopasowania karterów, bo większą pojemność można uzyskać głównie przez zwiększenie średnicy. Można i skokiem, ale nie widzi mi się to w takim silniku.

Jeśli kita nie będzie to lepiej nie ruszać. Lepsze jest wrogiem dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...