Skocz do zawartości

Statystyki wypadków motocyklowych


LYsY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :smile:

 

Może ktoś pamięta, że jakiś czas temu zapodałem tu statystyki wypadków drogowych.. tyle tylko, że były to wszystkie zdarzenia drogowe (wliczając wszystkie środki transportu), a dane były za 2005r. Z czystej ciekawości napisałem do Policji, czy nie mogliby udostępnić danych za rok 2006 - oraz czy są dane dotyczące tylko motocyklistów. No i się zdziwiłem - po pewnym czasie otrzymałem odpowiedź oraz statystykę...

 

Ciekawa lektura - polecam. Wnioski do wyciągnięcia we własnym zakresie :)

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przydała by się statystyka z udziałem motocyklistów bo tu mamy tylko podana liczbę wypadków gdzie sprawcami byli motocykliści. Myślę ze taka statystyka byłaby mniej optymistyczna o ile ta jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając że oficjalnie to w 80% winni są motocykliści, z czystego założenia, ostatni gość zginą bo mu baba wyjechała z podpożądkowanej i co jego wina....

Maiał skuter... jakim cudem mogła to być jego wina, co za szybko jechał??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając że oficjalnie to w 80% winni są motocykliści, z czystego założenia, ostatni gość zginą bo mu baba wyjechała z podpożądkowanej i co jego wina....

Maiał skuter... jakim cudem mogła to być jego wina, co za szybko jechał??...

 

pewnie nieprawidłowo skręcał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pamięta, że jakiś czas temu zapodałem tu statystyki wypadków drogowych.. tyle tylko, że były to wszystkie zdarzenia drogowe (wliczając wszystkie środki transportu), a dane były za 2005r.

 

Pamiętamy :flesje:

Wątek został odswieżony i jest kontynuowany ten temat:

Statystyki wypadków

 

przydala by sie jeszcze statystyka wypadkow z udzialem motocykla.

 

Statystyka ta jest podana w wyżej wymienionym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mi właśnie przyszło do głowy, że ciekaw jestem, jaki typ motocykla najczęściej bierze udział w wypadkach. Sporty? Turystyki? Choppery?

 

Na mój gust - na podstawie wielu widzianych przeze mnie zdjęć z miejsc wypadków i opisów z naszego forum - jednak sporty..

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to niekoniecznie, ze względu na wiekszą prędkośc, jak jeździłem dragiem na wolnych wydechach, to wszyscy mi zjeżdzali nim zobaczyli, a jak teraz mam XXa to w mieście co chwilę ktoś mi zjeżdza na mój pas jak jadę koło niego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z wniosków to tyle, że najbezpieczniej w styczniu i lutym, ale z tym że niby 80 % jest z winy motocyklistów to się chyba nie bardzo potwierdza, bo w praktyce jest raczej mimo wszystko odworotnie. Ciekawe jak wyglądają statystyki wypadków z udziałem motocyklistów, a nie tylko spowodowane przez nich, jeszcze inna sprawa to jak się do tego dołączają kolizje i ile ich jest procentowo w sumie tych zdarzeń?

 

A życie i tak swoje i na papierze wygląda inaczej...

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust - na podstawie wielu widzianych przeze mnie zdjęć z miejsc wypadków i opisów z naszego forum - jednak sporty..

 

Lysy, nie zaczynaj... A jak myślisz, który rodzaj samochodu częściej bierze udział w wypadkach: suvy, czy coupe? A może czerwone częściej niż srebrne?

 

Ja osobiście najwięcej wypadków miałem w srebrnym Matizie, a najmniej w czarnym Taurusie. Motocykle są pośrodku :icon_rolleyes:

 

Edit: jeszcze cuś: jestem raczej przeciętnym człowiekiem, więc STATYSTYCZNIE mam mniej niż dwie nogi.

Edytowane przez sabestian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...