Skocz do zawartości

Niski stan oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj spojrzałem na okienko do kontroli oleju i okazało się że olej ledwo dochlupuje się do kreski wskazującej minimum :biggrin: Od zmiany oleju przejechałem 2300 km, w zeszły weekend moto dostało w dupe na torze i prawdopodobnie wtedy połknęło olej. Czy z jazdą z tak niskim stanem oleju związane jest jakieś ryzyko? Zatarcie silnika? Jakich objawów szukać? Jak sprawdzić czy nic się nie stało? Dodam, że moto jeździ bez problemów, nie zauważyłem jakichkolwiek oznak uszkodzenia. Tylko sie zestresowałem troche :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostrym pałowaniu trochę może sobie spalić :icon_rolleyes: Jeżeli jeszcze widziałeś olej w okienku to jeszcze wszystko jest git, aczkolwiek w najbliższym czasie przyjrzałbym się czy oleju nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dużych obciążeniach i obrotach będzie brał "troche"więcej oleju niż zwykle, uzupełnij olej i nie masz co klękać przed motorem kontroluj stan i będzie ok. przyczyyną moga być już powoli zużywające sie pierścienie, zużywające sie uszczelniacze zaworowe, ale bez obaw. jak ci nie kopci przy przegazówce to sie nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale ja przejechałem z takim stanem oleju jakieś 300 kilosów i to jadąc ze wskazówką blisko czerwonego pola :)

 

:icon_eek: i gdzie wtedy była nasza policja :P nigdy ich nie ma kiedy są potrzebni :icon_twisted:

 

pees. mówiłem, że SV się na tor nie nadaje :biggrin:

Edytowane przez TUREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_eek: i gdzie wtedy była nasza policja :P nigdy ich nie ma kiedy są potrzebni :wink:

 

Była, była tylko nie widziałeś nic przez zaparowaną szybkę :biggrin:

pees. mówiłem, że SV się na tor nie nadaje :biggrin:

Zazdrościsz i tyle :icon_razz: Odpisałbyś lepiej na PW ;) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...