Skocz do zawartości

Jakiej firmy uszczelniacze do przednich lag!!??!!


Rekomendowane odpowiedzi

Tak w motocyklach szosowych jesli nie jest to jakies wyjątkowe zawieszenie to one są, niezaleznie czy to klasyczna zawiecha czy upsy. Jedynie w motocyklach terenowych masz często harmonijki na lagach i nie masz kapturków, ale to na jedno wychodzi.

 

A co masz z lagami ze chcesz je rozbierać cieknie Ci któraś ?? Mocno ?? Bo jak co to lepiej zastosuj najpierw patent z kawałkiem kubeczka od jogurtu może pomóc i nie bedzie trzeba nic wymieniać.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po feldze az kapie to raczej na pewno bedzie trzeba wymienić uszczelniacze ale i tak sproboj to nic nie kosztuje. Wycinasz z kubeczka od jogurtu jakis prostokątny kawałek. Wyczyść bardzo dobrze całą lage. Potem małym śrubokrętem podważasz ten kapturek przeciwpyłowy z kazdej strony az go wysuniesz. Teraz mozesz nim jezdzić z góry do dołu po ladze więc wsadzasz od dołu kapturka ten kawałek od jogurtu. Przesuwasz kapturek w dół i krecisz nim do okoła wtedy z niego wyleci duzo syfu. To samo zrob z uszczelniaczem deliktanie wsadz tam ten kawałek od jourtu i pojezdzij nim. To samo z drugą lagą. Ogolnie warto co jakiś czas to robic z kapturkami bo zawsze im są czystsze tym lepiej, nawet jak nam z lag nie cieknie. A jak cieknie to najlepiej odrazu to zrobić bo czasem do uszczleniacza mogla sie dostac jakas drobinka i dlatego zaczyna on troche przepuszczać. Jak czegosc nie zrozumiałeś pisz na gg albo ktos lepiej wytłumaczy.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno sie tak jezdzic, ale jak juz bardzo musisz to chociaz owiń lage jakąś szmatą i ją zaklej zeby tyle syfu na nią nie leciało. Bo najgrosze to olej+syf który sie do niego przyczepi bedzie to rysować powierzchnie lagi a wiadomo ze tego byśmy nie chcieli bo im gładsza tym lepiej. Poza tym jak wyleci Tobie duzo oleju z jednej lagi to na pewno bedzie to czuć podczas jazdy i zawieszenie nie bedzie pracowało poprawnie.

 

Edit: Squod ja w NSR kiedyś założyłem Atheny i powiem Tobie ze po 6000 km nic nie przepuszczało, moze trafiłeś na jakieś trefne, albo to ja miałem szczescie :notworthy: ?

 

pozdro

Edytowane przez trajka66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł, właśnie chciałem kupic Athenę :)

 

To w takim razie w ogóle się pogubiłem - w Larssonie mają Athenę - do wyboru z tymi kapturkami lub bez a na allegro mogę kupic NAK (http://allegro.pl/show_item.php?item=225830981) albo ARI (http://allegro.pl/show_item.php?item=226251703).

Które wybrac w takim razie ?

 

Te z allegro są chyba bez tych kapturków :notworthy:

 

trajka66 - dzięki, rozumiem, że mam wziąc kawałek szmaty i przykleic ją np. taśmą izolacyjną na samym początku lagi (tam gdzie cieknie), tak ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyczyść tym plastikiem z kubka od jogurtu i zobacz czy dalej cieknie. Jesli cieknie to najlepiej odrazu zmieniaj, ale jesli nie chcesz odrazu zmieniać to przyklej chociaż kawałek szmaty przy tym kapturku przeciwpyłowym. To barbarzyński pomysł :notworthy:, ale zawsze moze uchronić troche lage przed przyklejającymi sie do niej syfami.

 

Co do uszczelniaczy to wiem ze słyszenia, bo sam ich nie używałem ze najlepsze uszczelniacze na rynku robi Ariete http://sklep.motocykle.pl/index.php?produc...ct&prod_id=1837 i jesli nie robi Tobie roznicy ze są troche droższe to bierz je. Co do tych kapturków przy okazji czyszczenia obejrzyj je i zobacz czy są w porządku, jesli tak to nie kupuj ich.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że to coś (uszczelniacz albo kapturek - widac z zew.) jest w jednym miejscu lekko przerwany i stamtąd głównie cieknie.

 

Z tym kubkiem od jogurtu sam nie będę robił, bo znając moje umiejętności coś spieprzę ;)

 

Z tego wynika, że muszę kupic razem z tymi kapturkami ... Czyli zostaje mi tylko ATHENA, gdyż ani NAK ani ARI nie widziałem z kapturkami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mógłby ktoś mi to wytłumaczyc ?

Innych uszczelniaczy niż ATHENA nie widziałem z kapturkami, więc co mam zrobic :bigrazz: ?

 

Na razie lagę uszczelniłem gumą od wycieraczki i taśmą na gada ;) Ale wolałbym to zrobic porządniej tak więc czekam na ostateczne rady co do wyboru tych pieprzonych uszczelniaczy :bigrazz:

 

Pozdro :bigrazz:

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup te Atheny. Przecez to wszystko jedno tak naprawde. Ja nawet nie wiem jakiej firmy uszcelniacze kupilem. Poszedlem do Larssona, poprosilem uszczelniacze do takiego i takiego motocykla, chlopak przyniosl, zaplacilem i wszystko :icon_rolleyes:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...