Skocz do zawartości

Krzywy wał w k-750????


lukasowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem K-750M.

Nie odpalała, miała przestawiony zapłon. Ustawiłem.

Była słabiutka, miała połamany tłok. Kupiłem nowe tłoki, wstawiłem tuleje. Działała tydzień miała moc :wink: .

Zatarła się na tylnim łożysku na wale. Rozebrałem silnik na części pierwsze. Kupiłem nowe łożeska i po wbicju na wał i założeniu tego ustrojstwa do bloku i dokręceniu, wał ani drgnie. :wink: Czy ktoś wie o co tu codzi??? Jesteście bardziej obcykani w tym temacie... Czy możliwe żeby przestawił się na wale???

Pomocy!! :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest mozliwe, np ze sam skrzywiles wal wbijajac nowe lozyska.

Te waly sa skladane na prasie i walac w ktoras z koncowek przekrzywiasz przeciwwage na czopie.

Teraz trzeba to chyba zaniesc do zakladu robiacego waly aby ci to naprawili.

Z ruskami, tak jak z innymi motocyklami najpierw trzeba wiedziec co sie robi a potem robic, no i przede wszystkim uzbroic sie w cierpliwosc.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Nie no panowie i panie nie ta klasa, Ja kacapowskiej ręki nie mam i nie napieprzam młotkiem jak kowal byle gdzie.

Więc jest nie możliwe żebym ja go przestyawił... Szczerze mówiąc to nawet specjalnie nie musiałem młotka używać żeby je nabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ByWAŁY krzywe i fabryczne. Zdarza się ze się przestawią wyrobione w miejscach osadzenia czopów od wielu naprasowań i tez pęknięte odkuwki. Co za różnica. i tak musisz oddać do regeneracji albo kupić po niej więc nie wiem o czym ta dyskusja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz czy ci łożyska do gniazd nie wlazły krzywo i nie skantowały się. A co do nowych wałów to miałem ostatnio jazde bo do dolniaka kupiem nowy wał i nowe koło i jaki efekt? musiałem dać koło z wałem do zakładu by mi je spasowali bo się okazało że inne stożki są w obydwóch :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz czy ci łożyska do gniazd nie wlazły krzywo i nie skantowały się. A co do nowych wałów to miałem ostatnio jazde bo do dolniaka kupiem nowy wał i nowe koło i jaki efekt? musiałem dać koło z wałem do zakładu by mi je spasowali bo się okazało że inne stożki są w obydwóch :|

 

 

nasluchalam sie juz o nowych ruskich walach- podziekuje. :)

starszy znajomy do emki kupil owy, naklna sie jak szewc i w rezultacie jeszcze musial do niego dolozyc by go zrobili jak nalezy.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łożyska też się nie skantowały.

Motór jest sprowadzony z Białorusi rok temu i polacy się do niego nie dotykali a ruska nie podejrzewam o wstawienie serducha taki pomysłowy dobromir to by chyba nie był pozatym nic tam nie było takiego. Myśle że wał przestawil się u mnie. Zatarło się jedno łożysko ale nie na stałe raz się obracało a raz blokowało wszystko. W samochodzie jak zatrze się jedno łożysko to wał wylatuje z połową silnika więc w kaśce mogł się troszke przestawić. Istnieje jeszcze możliwość że chodził krzywy na tych starych łożyskach bo były strasznie wyrąbane.

To czeka mnie tylko regeneracja nowego widze że nie specjalnie oplaci sie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując rusa od sprzedawców, w 90%przypadków motocykl jest do kapitalnego remontu. Nic nie zdziałasz półśrodkami a jedynie sie narobisz jak głupi o dłuższej jeździe nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarło się jedno łożysko ale nie na stałe raz się obracało a raz blokowało wszystko. W samochodzie jak zatrze się jedno łożysko to wał wylatuje z połową silnika więc w kaśce mogł się troszke przestawić. Istnieje jeszcze możliwość że chodził krzywy na tych starych łożyskach bo były strasznie wyrąbane.

To czeka mnie tylko regeneracja nowego widze że nie specjalnie oplaci sie kupować.

Po pierwsze primo trzeba zadac sobie pytanie dlaczego to lozysko sie zatarlo? Brak smarowania, zle nabite, tandtne... Rozne widzialem defekty w dolniakach ale jeszcze zatartego lozyska nie widzialem, ewentualnie rozwalony koszyk. Swoja droga do tylnej podpory walu stosuje lozysko rolkowe NJ207 i sie sprawdza. Kiedys tez mi przestawilo wal gdy przy sporej predkosci obrotowej silnika ( i jednoczesnie predkosci jazdy) zakleszczylo tloki...

 

Pozdrawiam (nareszcie w sieci po 2,5 m-ca :flesje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wieć powodów było kilka które złożyły się na to że się zatarło owe łożysko.

 

Nie miało smarowania bo części za to odpowiedzialne były zapchane po brzegi brudem.

 

Kacap jak nabijał to łożysko uszkodził jego wewnętrzny pierścien był pęknięty, a tak w gratisie wymyślił

 

sobie żeby nadspawać jego wewnętrzną strone nachodzącą na wał żeby nie zsówało się chyba.

 

NIE MIAŁO PRAWA DŁUGO CHODZIĆ... :icon_mrgreen:

 

 

 

Półśrotkami nic nie zdziałam niestety. Ale już nie o pieniądze tu chodzi.

Będzie śmigał ten motorek. :crossy: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wieć powodów było kilka które złożyły się na to że się zatarło owe łożysko.

 

Nie miało smarowania bo części za to odpowiedzialne były zapchane po brzegi brudem.

 

Kacap jak nabijał to łożysko uszkodził jego wewnętrzny pierścien był pęknięty, a tak w gratisie wymyślił

 

sobie żeby nadspawać jego wewnętrzną strone nachodzącą na wał żeby nie zsówało się chyba.

 

NIE MIAŁO PRAWA DŁUGO CHODZIĆ... :icon_mrgreen:

 

No to teraz sie nie ma co dziwic ze przestawilo wal... Jesli lozysko sie zatarlo i zakleszczylo w trakcie pracy silnika to sila odsrodkowa musiala gdzies pojsc... Ciesz sie ze nie pekl Ci blok silnika przy naglym zatrzymaniu walu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...