Skocz do zawartości

Straz Miejska


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jadac normalna droga na 100% nie lamiac zadnych przepisow dajmy na to ze zauwazam stojacego samego (bez policjanta) "ciezko" pracujacego straznika miejskiego ktory macha brudna lapa zeby sie zatrzymac. Itu pytanie musze czy nie? A kiedy musze sie tym amatorom prawa zatrzymac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą zatrzymać jedynie jeśli poruszasz się drogą wyłączoną z ruchu (zakaz ruchu, zakaz wjazdu).

 

Straż Wiejska nie ma uprwnień do prewencyjnej kontroli poruszających się pojazdów.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogule to ja nie wiem po co oni są :icon_biggrin: ale niech se już będą :) grunt że nie mają takich uprawnień jak policja :icon_biggrin:

nie wiesz od czego są ?

 

hahaha to ja ci powiem od czego...

 

 

Od wypisywania mandatów np za to że siedzisz nie prawidłowo na ławce w parku ( wiem, bo sam przed nimi uciekałem z kumplami :cool: )

 

Ogólnie są od tego żeby czasami wku****ć ludzi i cwaniakować, że ON ma mundur i "może" więcej bo ma krótkofalówke :)

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Witam. Jadac normalna droga na 100% nie lamiac zadnych przepisow dajmy na to ze zauwazam stojacego samego (bez policjanta) "ciezko" pracujacego straznika miejskiego ktory macha brudna lapa zeby sie zatrzymac. Itu pytanie musze czy nie? A kiedy musze sie tym amatorom prawa zatrzymac?

 

 

na razie nie musisz ale juz wkrotce bedziesz musial i beda ci mogli wypisywac mandaty za rozne sprawy zwiazane z ruchem drogowym, ustawa jest juz w senacie o ile sie nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie wiem czy widzieliscie ale z jakies 4 lata temu w TVN były pokazy "grupy specjalnej" strazy miejskiej :biggrin: Były wywiady z policjantami a Ci ich poprostu wysmiali mowiąc "ale po co wam to jak i tak nigdy takiej uzbrojonej po zęby brygady nie będziecie mogli wprowadzić do zycia"

 

Sam nie wiem... Jak masz wszystko legal w sesie prawko i papiery itp to czemu sie nie zatrzymac :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jadac normalna droga na 100% nie lamiac zadnych przepisow dajmy na to ze zauwazam stojacego samego (bez policjanta) "ciezko" pracujacego straznika miejskiego ktory macha brudna lapa zeby sie zatrzymac. Itu pytanie musze czy nie? A kiedy musze sie tym amatorom prawa zatrzymac?

Może on stopa łapie? Możesz Go wtedy kawałek podwieźć z dobroci serca :D

Strażnicy sami się proszą, żeby ich nie szanować: ostatnio dwoje SM (pan i pani) próbowali uspokoić grupke młodzierzy w parku, pani dostała w pape a pan uciekł ;)

Też słyszałem o tej ustawie co pawelmoto2 pisał, oby nie weszła w życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

heh nie wiem czy widzieliscie ale z jakies 4 lata temu w TVN były pokazy "grupy specjalnej" strazy miejskiej :D Były wywiady z policjantami a Ci ich poprostu wysmiali mowiąc "ale po co wam to jak i tak nigdy takiej uzbrojonej po zęby brygady nie będziecie mogli wprowadzić do zycia"

 

Sam nie wiem... Jak masz wszystko legal w sesie prawko i papiery itp to czemu sie nie zatrzymac ;)

 

i wlasnie nowa ustawa daje strazy miejskiej mozliwosc utworzenia i uzywania "grupy specjalnej" i teraz pomysl sobie.... sytuacja - zmeczony sloncem odlewasz sie pod drzewem nagle huk, wybucha granat dzwiekowy, z drzewa na linach osuwa sie straznik miejski za nim drugi trzeci, podnosi sie trawa i wylazi nastepny z krzakow jeszcze jeden, nadlatuje smiglowiec i podjezdza bwp przystawiaja ci giwere do glowy po czym dowodca mowi za odlewanie sie w miejscu publicznym proponuje panu 50pln mandatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przystawiaja ci giwere do glowy po czym dowodca mowi za odlewanie sie w miejscu publicznym proponuje panu 50pln mandatu...

 

Po czym coś tam zaczynają kręcić o 20 złotych i załatwieniu sprawy polubownie.... :)

 

A czy mogą zatrzymać kogoś kto gada przez komórke? Moj kumpel zatrzymał się bo zadzwonił telefon (fakt, że odebrał jak jeszcze jechał) i gdy tylko stanął żeby porozmawiać zapukał w okienko pan strażnik z kolegą. Proponowali mandat w/g taryfikatora ale na koniec wzieli wszystko co miał w portwelu i poszli dalej polować. W takich sytuacjach trzeba otwierć okno czy olać ich ciepłym moczem i spokojnie odjechać? W końcu to nie była droga z zamknietym ruchem wiec chyba nie mieli prawa do kontroli?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gadasz przez komórke, czy przez megafon to nie ma nic do rzeczy.

 

Zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym strażnik miejski ma prawo zatrzymać pojazd tylko i wyłącznie w przypadku złamania dyspozycji znaku B-1.

Czyli mówiąc prościej - jeśli wjedziesz pod znak "Zakaz ruchu w obu kierunkach".

 

Dodam że nie ważne jest to czy strażnik jest w towarzystwie policjanta czy nawet ministra transportu :eek:

Ważne jest to, kto Cię zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dwoje SM (pan i pani) próbowali uspokoić grupke młodzierzy w parku, pani dostała w pape a pan uciekł :eek:

Na pewno warto cieszyc się z takiego stanu rzeczy, brawo za postawe.

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Na pewno warto cieszyc się z takiego stanu rzeczy, brawo za postawe.

 

nie chodzi o to zeby sie cieszyc ale zeby spojrzec prawdzie w oczy i zobaczyc co robia sm wypisuja mandaty za zle parkowanie, tudziez za picie picia na lawce w parku(chodzi mi o kogos kto siada z kolega i wypije po jednym piwie) a jak przyjdzie jakas konkretniejsza interwencja to juz sm nie ma albo konczy sie tak jak w wyzej opisanym przypadku, moim zdaniem kasa wydana na sm jest kasa wyrzucona w bloto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...