Skocz do zawartości

Wybor opon


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

koledzy mam w Fazerze600 oponę 110/70/17 czy odczuje jakąś różnicę jeśli założę 110/80/17 ?

 

Zwróć uwagę czy ta 110/80-17 nie jest przypadkiem diagonalna (czyli nie ma literki R lub ZR w nazwie), bo wtedy różnica będzie diametralna, szczególnie w przypadku gdy z tyłu masz radialną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta która jest teraz ma takie oznaczenie: 110/70ZR-17 co oznacza to ZR ? sprawdzę co ma napisane ta 110/80- 17

 

a z tyłu mam 160/60ZR-17

 

ZR oznacza m.in budowę radialną, czyli taką jaką przewiduje producent Twojego motocykla.

 

Dużo 110/80-17 ma budową diagonalną, i taka opona nie jest przewidziana do Twojego sprzęta (a np. pasuje do mojej padaki), ale są wyjątki jak np Dunlop D220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :)

Odświeżam temat i do duetu Michelin Pilot Road 2 oraz Metzeler Roadtec Z6 dorzucę Dunlop Roadsmart :)

Otóż poczytałem troszkę o każdej z tych opon i znalazłem dodatkowo ciekawy teścik:

http://www.motocykl-online.pl/leiras_motorteszt.php?id=201

Z opinii, które udało mi się znaleźć tutaj na forum i w innych miejscach wychodzi na to, że faktycznie dunlop najlepiej sprawuje się na suchej nawiezchni. Nie udało mi się jednak znaleźć żadnych info dotyczących trwałości tych opon.

Co sądzicie o Dunlopach Roadsmart i jak szybko się Wam zużywają?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przy okazji pytania moge napisac o Pirelli Diablo Strada. W porownaniu do poprzednich Dunlopow D220ST, Strady sa poreczniejsze, moto lepiej skrecalo i nie zdarzaly mi sie raczej uslizgi w zakretach. Tyl wytrzymal 18kkm, przod mam do tej pory i ma 24kkm i od biedy 1kkm jeszcze przejedzie, ale na samym srodku juz nie ma rowka. Natomiast teraz mam na tyl zalozona Z6 i w sumie to zachowuje sie podobnie jak Strada, nie mam jej nic do zarzucenia, poza tym ze musi sie troche rozgrzac zeby pewnie trzymac, bo w temperaturach rzedu 5-15 na poczatku jazdy lubi uciec w zakrecie.

Pozdrawiam

 

ps. moto to hornet 600

Edytowane przez grinpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja napewno będe za jakiś czas zmieniał oponki bo te seryjne Dunlopy są do dupy i albo Metzeler albo Michelin :biggrin:

 

a jakie dunlopy masz seryjnie??

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dla zainteresowanych podzielę się opinią na temat MICHELIN PILOT ROAD 2 CT. Oponka jest naprawdę godna polecenia znika naprawdę powoli założona jest w TLR zrobiłem na niej 8 tys i naprawdę jej nie oszczędzam a bieznik jeszcze całkiem ok. W zakrętach prowadzi się super i kleji sie do asfaltu jak guma do żucia :biggrin: MICHELIN PILOT ROAD 2 CT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Dunlopach Roadsmart i jak szybko się Wam zużywają?

Ja mam RoadSmart'y i rzeczywiście sprawują się świetnie :biggrin:

Co do zużycia to po przejechaniu 5 tys. km nie widać zbytnio tego przebiegu :wink:

Niestety nie posiadam suwmiarki, aby dokładnie zmierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Michelinach Road 2 zrobiłem jak dotąd około 10000 km, i muszę stwierdzić, że warte były swojej ceny. Pełne zaufanie na suchym, również na mokrym bez uwag. Zużycie umiarkowane, uważam, że jeszcze drugie tyle na nich zrobie. Jedyny minus jaki zauważylem, to wyczuwalna granica między twarda mieszanką czoła opony a miękkimi bokami, ale jest to do zaakceptowania. Ogólnie polecam, zwłaszcza do turystycznego latania.

Mamut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

(Kawasaki ZX6R 636 2016 czyli sport ;] )

Witam :)
Po 4500km przyszedł czas na zmiane tylnej opony.

Z przodu i z tyłu mam założone od nowości Battlaxy S20R.

 

Jak ta opona wypada na tle innych, np. Diablo Rosso, Diablo Rosso Corsa, Pilot Power, Pilot power 2CT i innych?

Może jeszcze coś innego polecicie? Czy jest gdzieś jakiś "ranking" opon gdzie można porównać parametry danej opony(przyczepność, wytrzymałość)?(np juz teraz wiem ze na rosso corsa raczej tyle bym nie przejechał co na S20R).

 

S20 EVO to kontynuacja S20R? Widzę że jeszcze jest jakaś S21?

 

W poprzednim sprzęcie (VFR) miałem Pilot power 2CT i wydaje mi się że tak dobrze nie trzymały jak S20R.

 

Głównie jeżdżę po "obwodnicach", nie zapuszczam się w trasy, może kiedyś jakiś tor.

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...