Skocz do zawartości

Dowód - Malaguti :: Motor Honda - jutro oględziny! Co mam mówić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

miesiac temu miałem wypadek i jutro ma przyjsc facet obejrzec motor z ubezpieczalni.

 

Problem w tym, ze nie wiem co mam mówic :/

 

Czy ze jest to Malaguti 50cm ( jak pisze w dowodzie ) czy Honda nsr 125.

 

Przyznac sie ze to ma 6 biegów? Policji powiedziałem, ze 3 i jedzie max 80. ( teraz tego nie sprawdzi, bo nie mam jak odpalic moto, a na wyłaczonym silniku nie wyliczy)

 

 

 

prosze niech wypowiada sie kazdy... do jutra do 11 musze wiedziec co mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, i to jest temat dla wszystkich geniuszy, którzy chcą rejestrować 80, 125 i 600 na motorower! :buttrock:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, i to jest temat dla wszystkich geniuszy, którzy chcą rejestrować 80, 125 i 600 na motorower! :flesje:

jsz

Zrobiłem tak, bo potrzebowałem szybko jakiegoś motoru za nawet przystępną jak dla mnie cene.

 

Co prawda pół roku później zrobiłem prawko A1, ale motor został nadal zarejestrowany na 125.

 

 

P.S aleście mi poradzili ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S aleście mi poradzili :D :P

 

trzeba było myśleć zanim zacząłeś łamać prawo. teraz wypadałoby stanąć twarzą w twarz z faktami, a nie jęczeć "pomocy" jak cielę, kiedy już schrzaniłeś sprawę :)

jsz

 

ps. forum nie jest miejscem doradzania domorosłym kombinatorom jak omijać przepisy. howgh! :biggrin:

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było myśleć zanim zacząłeś łamać prawo. teraz wypadałoby stanąć twarzą w twarz z faktami, a nie jęczeć "pomocy" jak cielę, kiedy już schrzaniłeś sprawę :P

jsz

 

ps. forum nie jest miejscem doradzania domorosłym kombinatorom jak omijać przepisy. howgh! :)

Z tym cielakiem mogłeś sobie darować :)

 

Nie pytam jak to ominąć, bo tego zrobić się nie da. Ale 1/3 125 są rejestrowane na 50 więc może ktoś miał podobny problem i tutaj zwracam się własnie do nich.

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet poszło gładko.

 

Na poczatku nie wiedziałem co powiedziec.

Facet zaczał robic zdjecia, pytac jak to sie stało. Od słowa do słowa powiedział mi, ze ich nie interesuje co jest w dowodzie tak jak w moim przypadku. Ich interesuje stan motoru i zniszczenia. Nawet jakby w dowodzie pisało Ogar, a byłaby to CBR950 to on załatwia części do motoru który jest rozwalony czyli CBR-ki :icon_exclaim:

 

Od wyjasnienia co jest w dowodzie jest policja i oni beda do tego dochodzic.

 

 

Powiedział, ze wartosc szkód jest wieksza niz wartosc motocykla, wiec teraz chyba wezme kase, a motor na czesci albo moze sprzedam komus w takim stanie w jakim jest teraz.

Bedzie to wyceniane wg oryginalnych czesci wiec .. :biggrin: Oby miał jak najwieksze ceny :bigrazz:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Nawet poszło gładko.

 

Na poczatku nie wiedziałem co powiedziec.

Facet zaczał robic zdjecia, pytac jak to sie stało. Od słowa do słowa powiedział mi, ze ich nie interesuje co jest w dowodzie tak jak w moim przypadku. Ich interesuje stan motoru i zniszczenia. Nawet jakby w dowodzie pisało Ogar, a byłaby to CBR950 to on załatwia części do motoru który jest rozwalony czyli CBR-ki :icon_exclaim:

 

Od wyjasnienia co jest w dowodzie jest policja i oni beda do tego dochodzic.

Powiedział, ze wartosc szkód jest wieksza niz wartosc motocykla, wiec teraz chyba wezme kase, a motor na czesci albo moze sprzedam komus w takim stanie w jakim jest teraz.

Bedzie to wyceniane wg oryginalnych czesci wiec .. :biggrin: Oby miał jak najwieksze ceny :bigrazz:

 

pozdro

 

 

- amortyzacja chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, ze wartosc szkód jest wieksza niz wartosc motocykla, wiec teraz chyba wezme kase, a motor na czesci albo moze sprzedam komus w takim stanie w jakim jest teraz

 

no, nie ciesz się tak... poszukaj sobie na forum jak to jest z procedurą szkody całkowitej: policzą zniszczone części, ale potem również tzw. wartość pozostałości. ty dostaniesz różnicę... co zazwyczaj oznacza niewielkie pieniądze

ale co ja cię będę straszył...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, nie ciesz się tak... poszukaj sobie na forum jak to jest z procedurą szkody całkowitej: policzą zniszczone części, ale potem również tzw. wartość pozostałości. ty dostaniesz różnicę... co zazwyczaj oznacza niewielkie pieniądze

ale co ja cię będę straszył...

jsz

no o tym mi nie powiedział .. za pare dni mam dostac informacje na ile jest szkoda i co bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...