Skocz do zawartości

Intruder 1400- kasatory hydrauliczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Śmigam Intruderkiem 1400 od dwóch lat, intruz ma prawdopodobnie 55tkm. I tak wraz ze wzrostem przebiegu wydaje mi się, że coraz glośniej słychać zawory. Aby uprzedzić wszystkie komentarze wiem że są hydrauliczne kasatory.

I teraz moje pytanie do znawców tematu: czy kasatory są w jakiś sposób regulowane, czy po prostu jak są dobre to działają jak należy, i nic się z nimi nie robi, aż do momentu kiedy padną i czeka je wymiana.java script:emoticon(':icon_mrgreen:', 'smid_23')

:biggrin:

Dzięki serdeczne ża każdą sugestie która rozwieje moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasatory hydrauliczne podlegają regulacji poprzez wymianę :icon_biggrin: . 60 tys km -po woli można się szykować (psychicznie) do ich wymiany. Chociaż z drugiej strony nieznam chyba nikogo kto by je wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniam co 6000 tys. km ostatnio jesienią, jakieś 2 tys. km temu, i na pewno olej jest w odpowiedniej ilości.

Kurcze Pompka z tą wymianą to jest niezbyt sympatyczna, finansowo sprawa, za jedną sztuka powiedzieli mi w serwisie coś ok 180 zł, przy moim wrodzonym "szczęściu" x6, wyjdzie piękną kwotę, plus ewentualna robocizna, daje pewną krzywą minę mojej żonki.

A może po prostu jestem przewrażliwiony. Chyba muszę przy najbliższej okazji posłuchać innego Intruderka.

Dzieki chłopaki za odpowiedz.java script:emoticon(':(', 'smid_5')

:icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales moze stan napiecia linek dekompresatorow. Spotkalem sie kiedys z sytuacja, ze byl za maly luz na regulacji i zawor wydechowy byl jakby zawieszony, co bylo zródłem stuków...

Napisz jeszcze jaki olej stosujesz? Bo zasłyszałem opinie, ze te kasatory lubia żadkie połsyntetyki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Motul 10W40. Wcześniej lałem go do 750 i przez 4 sezony było wszystko dobrze, także do 1.4 też go nalewam. Ale z tą regulacją linek dałeś mi troszkę do myślenia. W zime je zdejmowałem, żeby przesmarować i może delikatnie przegiołem z naciągiem. Sprawdze, jak mnie tylko z roboty wypuszczą. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele mialem do czynienia z Intruzem ale wiem ze kasatory sa konstruowane do pracy z olejem o danej gestosci i wlasciwosciach i tylko z takim beda pracowaly najlepiej. To wynika z ich konstrukcji. Zwroc uwage czy masz olej taki jak zaleca producent.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne w temacie oleju.

 

Witam ponownie.

Sprawdziłem naciąg linek dekompresorów wszystko jest ok. Także nie pozostaje mi chyba nic innego jak tylko lać wachę i śmigać. Tym bardziej że kumple mówią że jestem przewrażliwiony.

Dzięki za wszystkie sugestie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to juz jest ze czlowiek czasem jest przewrazliwony na dzwieki z moto. A poza tym jak chcesz miec stuki to kup Suzuki. hehe. Ja mialem kiedys obawy nt. wycia ze skrzyni biegów a jak wiadomo prawie kazda skrzynia biegow w motocyklach lubi wyć. Taka juz konstrukcja. Faktem jest ze w Suzuki RF600 akurat obawy dotyczace skrzyni biegów sa całkowicie uzasadnione. Tak czy inaczej Suza poszła do ludzi za smieszne pieniadze bo stala nieuzywana w garazu i nie wiem jak teraz sie sprawuje skrzynia. Mam nadzieje ze jeszcze zyje.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taki olej zaleca producent, wiec taki leje.

A co masz może swój własny pomysł w kwestii oleju w 1400?

Podziel się nim z nami na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...