Skocz do zawartości

Długo nie odpalane Suzuki SMX 50


zuku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem coś kiedyś, że po długiej przerwie nie powinno się silnika odpalać, tylko rozebrać i wyczyścić najpierw. Moje Suzuki stoi już nie odpalane prawie rok. Jeżeli rzeczywiście warto by było rozebrać silnik to co należy z nim zrobić po rozebraniu - jak i czym wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu rozbierać - możesz przed odpaleniem nalać przez otwór świecy oleju trochę, po czym rozprowadzić go po gładzi kilkoma obrotami wału. Rozklej także sprzęgło, włączając 1 bieg i na wciśniętej klamce pchając moto do przodu. Można wymienić paliwo w baku, ale raczej nie powinno być problemu z odpaleniem na starym. Trzymam kciuki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak barkas napisal wlej troszke oleju pod swiece i obkrec kolem pare razy na biegu , potem wcisnij sprzeglo i przepchnij tak pare metrow do przodu i tak z 1-2 metry do tylu (wtedy bedzie pewnosc ze sie sprzeglo rozklei) i wszystko powinno byc dobrze

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

dokladnie tak jak barkas napisal wlej troszke oleju pod swiece i obkrec kolem pare razy na biegu , potem wcisnij sprzeglo i przepchnij tak pare metrow do przodu i tak z 1-2 metry do tylu (wtedy bedzie pewnosc ze sie sprzeglo rozklei) i wszystko powinno byc dobrze

pozdro

 

:biggrin: :icon_eek: K**** po co to piszesz? Nabijasz posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do czyszczenia to pewnie gaznik filtr powietrza i to wszystko no i jabym swiece odkrecił...kupił nowa

 

mialem kiedys ogara rok stał pod chmurka pod jakas jabłonka... wymieniłem swiece przepchałem i smiga.

 

tzn teraz juz nie smiga... :biggrin:

Edytowane przez Pawik NSR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaźnik napewno do przeczyszczenia .. mi po zimie olej się zlał do gaźnika i za pierona nie mogłem odpalić ... pozatym jak wlejesz olej do cylindra to też mozesz mieć proble z odpaleniem więc nie przejmuj się jak chwile pokopci a dopiero potem odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...