Skocz do zawartości

Obniżenie Suzuki DL650 V-Strom


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem małego DL'ka, ale że raczej nie grzeszę wzrotem to pojawił się pomysł obniżenia motocykla.

 

Czy jest tu ktoś, kto przeszedł taką procedurę ?

 

pozdr,

ladzior mikrus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do Africi można było kupić niższą kanapę, co z resztą przy pomocy noża i lekkiej wyobraźni można zrobić samemu. Z przednim zawieszeniem też nie bedzie źle bo na półkach lekko może zejść ale nie wiem jak z tyłem.. Ale samo siedzenie juz by chyba wystarczyło.

Pozdrawiam

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

zastanawiam się nad zakupem małego DL'ka, ale że raczej nie grzeszę wzrotem to pojawił się pomysł obniżenia motocykla.

 

Nizsza kanapa (2cm)

Sa specjalne zestawy - takie dwie podluzne blaszki, zamieniasz z oryginalnymi, tez mozna obnizyc cale moto, ale trzeba pozniej nieco skorygowac nastawy zawieszen.

Osobiscie nie probowalem zadnego sposobu, przyzwyczailem sie :notworthy:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowering-kit - jest dostępny w Louisie (nie wiem czy do DL - ale na 99% tak). polega to na ściśnięciu sprężyny tylnego amora o kilka cm. przeważnie stosują to ... :D kobiety, no i w chopperach popularne. Kanapa to też dodatkowe kilka cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeważnie stosują to ... :D kobiety, no i w chopperach popularne. Kanapa to też dodatkowe kilka cm.

 

Jesli facet jest wzrostu Malysza to przy wysokosci siodla 82cm moze miec problem z dosiegnieciem podloza. No i kolejny patent - buty na grubej podeszwie względnie obniza moto ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli facet jest wzrostu Malysza to przy wysokosci siodla 82cm moze miec problem z dosiegnieciem podloza. No i kolejny patent - buty na grubej podeszwie względnie obniza moto :crossy:.

 

Aleście achiwum odkopali :P

 

BTW: latam juz DLem od paru miesiecy. Jedyne co zrobilem, to wyciągnąłem gumy, na których leży siedzenie. Jest OK.

 

pzdr,

ladzior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście achiwum odkopali :icon_mrgreen:

 

BTW: latam juz DLem od paru miesiecy. Jedyne co zrobilem, to wyciągnąłem gumy, na których leży siedzenie. Jest OK.

 

Bo to jest Sekcja Archeologiczo-Reanimacyjna. No i swiadomosc ze ktos sie od maja meczy na wysokosciach.... :icon_razz:

 

Te gumy chyba po cos są, siedzisko nie jest teraz za luzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest Sekcja Archeologiczo-Reanimacyjna. No i swiadomosc ze ktos sie od maja meczy na wysokosciach.... :banghead:

 

Już się nie męczy :icon_mrgreen:

Te gumy chyba po cos są, siedzisko nie jest teraz za luzne?

 

No trochę luźno lata, ale nie jest to problem. Lepsze to niż ingerencja w zawieszenie IMHO.

A te gumy to można łatwo zgubić - sprawdź czy masz wszystkie :banghead:

 

pzdr,

ladzior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w warsztacie jak wymieniano w DL'u podciągi tylnego zawieszenia na dłuższe, obniżające tył. Były w opakowaniu sugerującym, że nie pochodzą z kuźni od pana Ziutka, lecz od fachowego producenta. Paweł Boruta wie coś na ten temat, bo to chyba było u niego.

Do tego wpuszczamy lagi w półki i maszyna jest niższa bez zmiany geometrii na czoperową.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...