Skocz do zawartości

Pierścienie do junaka


janus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie małe pytanko kiedyś kupiłem tłok razem z pierscieniami tłok almot 75 i pierscienie do niego kupione w Poznaniu ale jak sie okazało tłok jest za duży i musiałem kupić 75,25 mam pytanko czy moge uzyc tych pierscieni czy musze kupić jeszcze jeden komplet, wiem ze pierscienie to nieduży wydatek ale czasem lepiej sie zapytac bo moze mozna je wykorzystac, prosiłbym o szybka odpowiedz bo jutro bede akurat w Poznaniu i jak by co to bym kupił sobie pierscienie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za posta musiałem być zmęczony jak go pisałem bo faktycznie głupio i bez sensu wyszedzł ;-)

 

 

Nowy tłok (75,25) jest dobry co najdziwniejsze mierzyłem cylinder i wychodziło mi 75,1 więc myslałem ze będzie on za duzy i bede musiał go przetaczać jednak wychodzi na to ze suwmiarka jest felerna a tłok przechodzi stare pierscienie kupowane do tłok 75 chyba będą ok bo po włożeniu ich do cylindra maja 1mm "prześwitu" nawet mniej ale i tak chyba kupie jeszcze jeden zestaw na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zebys sie udal z tym cylindrem i tlokiem do jakiegos warsztatu zajmujacego sie naprawa silnikow i poprosil o zmierzenie zarowno cylindra jak i tloka normalnymi metodami czyli odpowiednia srednicowka ( cylinder w 3 plaszczyznach ) i mikrometrem ( tlok ). Wowczas bedzie mozna naprawde sprawdzic jakie sa wymiary poszczegolnych elementow, jakie luzy miedzy tlokiem i cylindrem i jakie pierscienie kupic.

Jedyne nadajace sie do Junaka pierscienie produkuje zaklad pani Derdy w Poznaniu - cala reszta to smiecie, ktore 2 tys km w silniku nie wytrzymaja.

Silnik mojej BSA, wiekowo i konstrukcyjnie zblizony do junakowskiego wymiary tlokow podaje w tysiecznych mm, a luz miedzy tlokiem i cylindrem w setkach mm - tego typu dokladnosci nie osiagnie sie robiac pomiary suwmiarka.

Od tego jak to zostanie zmierzone i zrobione zalezy czy ten silnik bedzie ci dlugo i dobrze pracowal, czy tez bedzie to nastepny kulejacy Junak dysponujacu moca 10 KM na tylnym kole i nie mogacy osiagnac setki.

 

Adam M.

PS. Przerwa wielkosci 1 mm na pierscieniu wsadzonym w cylinder jest dokladnie o 0.6 mm za duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...